W naszej szkole

liczba odwiedzin: 1166343
 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

  WIEŚCI ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ
  09.04.2019

   

   

         

          W ramach zajęć świetlicowych w bieżącym roku szkolnym są prowadzone zajęcia    pt. ,,Kącik małego chemika”.    Są to różne sytuacje badawcze, doświadczenia i eksperymenty   z wykorzystaniem materiałów codziennego użytku. Głównym celem naszych zajęć jest budzenie zaciekawienia i rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi uczniów poprzez uczestnictwo w samodzielnym eksperymentowaniu.

            Realizowane są treści z zakresu elektrostatyki, aerodynamiki i optyki. Przedmiotem badań było powietrze i woda. Wykonywaliśmy mnóstwo ciekawych eksperymentów,   w których aktywnie i chętnie uczestniczyli uczniowie różnych klas. Do najciekawszych należą: obserwowanie kwiatu zmieniającego kolor, wybuchający wulkan, tańczące rodzynki, skaczące jajko, malowanie na mleku, ciecz nienewtonowska, niepękające bańki, zabawy z napięciem powierzchniowym, uciekający pieprz, tornado w słoiku, badanie gęstości różnych cieczy.

           Świetlica szkolna ogłosiła konkurs pt. ,,Wiosenne zdrowe śniadanko”. Projekt konkursowy  miał na celu promowanie zdrowej żywności oraz zdrowego stylu życiaDzieci     z klas I- III oraz przedszkolaki ochoczo zabrały         się do przygotowania zdrowego wiosennego śniadanka.                                                                                                    Prezentacja wykonanej przez uczniów propozycji zdrowego śniadanka odbyła się 20 marca.    Do jego  przygotowania dzieci użyły produktów należących do grupy zdrowej żywności. Wszystkie przygotowane posiłki były bardzo ciekawe        i pomysłowe, pięknie udekorowane oraz estetycznie zaprezentowane. W związku z tym jury  miało ogromne trudności    z wyłonieniem I miejsca. Serdecznie dziękuję klasom i ich wychowawcom za przygotowanie i udział             w projekcie.

            W naszej świetlicy odbył się również turniej warcabowy mający na celu rozwijanie umiejętności strategicznego myślenia uczniów naszej szkoły. Rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza grupa klasy I – III oraz grupa druga klasy IV- VI. Wzięło           w nim udział wielu uczniów. Cieszył się on niespodziewanie dużym zainteresowaniem. Rozgrywki  w poszczególnych kategoriach wiekowych toczyły się przez wiele godzin, a zacięte walki wywoływały wiele emocji.

  Dzieci bardzo lubią spędzać czas w świetlicy szkolnej i każdy nowy  projekt  przyjmują     z ogromnym entuzjazmem.

         

  Renata Małachowska

   

   

  <<GALERIA>>

 • KIERMASZ WIELKANOCNY

  KIERMASZ WIELKANOCNY
  09.04.2019

   

  Podczas XX Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej Szkół w naszej szkole odbył się również Kiermasz Wielkanocny. Na stoisku można było zakupić prace wykonane własnoręcznie przez uczniów ze świetlicy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

  Renata Małachowska

   

   

   

  <<galeria>>

 • Rozkład kursów autobusu i busa szkolnego w dniach od 10.04.2019r. do 13.04.2019r.

  Rozkład kursów autobusu i busa szkolnego w dniach od 10.04.2019r. do 13.04.2019r.
  09.04.2019

   

  Autobus szkolny (pomarańczowy) przywozy:

  7.05-Gaj Stary (most)

  7.10-Gaj Stary (remiza)

  7.20-Kol. Wojciechów (remiza)

  7.25-Halinówka

  7.30-Szczuczki Wieś

  7.35-Kol.Łubki

  7.40-Łubki

  7.50-Chmielnik

  7.55-Ignaców ( pan Wójtowicz)

  8.00-Ignaców (remiza)

  8.05-Ignaców ( pan Nagnajewicz)

  8.15-Szkoła Wojciechów

   

  Autobus szkolny (pomarańczowy) odwozy:

  11.00-kl.VIII Szkoła Podstawowa

  13.30-Gimnazjum

   

  Pan Kozak ( przywozy):

  7.50-Palikije

  8.00- Miłocin

  8.05-Maszki

  8.15-Szkoła Wojciechów

  Pan Kozak (odwozy):

  ok.13.30-odwozy.

   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Powitanie wiosny w klasie II B

  Klasa II B powitała wiosnę inaczej :)

 • Listy dzieci przyjętych do naszej szkoły

  Listy dzieci przyjętych do naszej szkoły

  Szanowni Państwo,

  Prezentujemy listy dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie:


  1. Lista_klasa_I.pdf

  2. Lista_przedszkolakow.pdf
   

 • Nasi uczniowie wśród elity informatycznej województwa lubelskiego...

   W dniu 14 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Informatycznej "USER". Trójka naszych reprezentantów: Czępiński Konrad, Czepiński Łukasz i Wrotniak Dominika rywalizowała w Zespole Szkół im. Nasi uczniowie wśród elity informatycznej województwa lubelskiego... - Obrazek 1Stanisława Grabskiego w Lublinie.

  Po szkolnych eliminacjach, które odbyły się 28 lutego 2019 roku w naszej szkole, spośród sześciu uczestników Czępiński Konrad, Czępiński Łukasz, Dominika Wrotniak, Kołodziejczyk Jakub, Sitarska Magdalena i Klaudia Dębska trójka uczniów naszej szkoły 14 marca 2019 roku pojechała wraz z nauczycielem informatyki Adamem Tomickim na drugi etap. Rywalizowali z najlepszymi uczniami z 30 szkół.

  Wszystkich uczestników było około 90. Naszą szkołę reprezentowali Konrad Czępiński, który otrzymał wyróżnienie oraz Dominika Wrotniak i Łukasz Czępiński wrócili z dyplomami. Zadania konkursowe nasycone były programowaniem oraz zagadnieniami dotyczącymi różnych systemów. Serdecznie gratulujemy zaangażowania i udziału naszym uczniom.

  Ł. Czępiński i K. Czępiński

 • Rekrutacja do świetlicy szkolnej.

  Rekrutacja do świetlicy szkolnej.

  Szanowni rodzice.

  Na stronie szkoły w zakładce STREFA RODZICA jest umieszczony druk karty zgłoszeń do świetlicy szkolnej. Zainteresowanych rodziców którzy chcieliby, żeby ich dzieci uczęszczały do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2019/2020, prosimy o pobieranie kart zgłoszeń. Wypełnione karty zgłoszeń prosimy składać do świetlicy u pani Renaty Małachowskiej.

 • Światowy Dzień Liczby π w naszej szkole

  Światowy Dzień Liczby π w naszej szkole

   

  Dnia 14 marca 2019r w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Liczby π. W tym roku cała szkoła była zaangażowana w πeczenie πzzy oraz pomoc nieuleczalnie chorej dziewczynce z naszej gminy.

  Chętni uczniowie przynieśli produkty potrzebne do pieczenia pizzy i pod okiem naszego fachowca – pani Agaty Walkiewicz, mamy Karola z klasy IV, przystąpiliśmy do pracy. Wszyscy wspaniale wykonywali powierzone zadania – kroili, myli, tarli, zagniatali, wałkowali, układali ulubione składniki na pizzy…. Ostatecznie okazało się, że nasze szkolne możliwości pieczenia pizzy nas, jakby to powiedzieć, zawiodły. Jednak ludzie nigdy nie zawodzą! Dzięki uprzejmości pani Emilii Filipiak – właścicielki wojciechowskiej piekarni daliśmy radę. Pani Katarzyna Kędzierska dowoziła pizzę do piekarni, a następnie upieczoną przywoziła. Uczniowie świetnie zorganizowani w swoich zadaniach sprzedawali ją uczniom naszej szkoły. Grupa najstarszych uczniów wyruszyła również do Urzędu Gminy i siedziby Gminnego Ośrodka Kultury aby sprzedawać nasze wypieki.

  Dzięki wszystkim zaangażowanym osobom, od tych, którzy  przynieśli składniki, przez piekących pizzę, i sprzedających, po tych którzy ją kupili udało nam się zebrać dla nieuleczalnie chorej na mucowiscydozę Zuzi Mirosław 900zł.

  Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

  Tego samego dnia, inna grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Lidii Pietrak brała udział w obchodach Światowego Dnia Liczby π organizowanych przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

  Trzy uczennice naszej szkoły wykonały prace plastyczne na konkurs „Moje PI.” Każda z nich otrzymała nagrodę w konkursie – Julia Małachowska z kl. VIB – I miejsce, Natalia Czępińska z kl. VIIB – II miejsce oraz Oliwia Pluta z kl. VIB – III miejsce. Brawo!

  14 marca w murach Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS odbyły się też trzy konkursy matematyczno – logiczne, w których wzięli udział nasi uczniowie. Były to: liga zadaniowa, ubongo oraz kółko i krzyżyk 3D. W tym ostatnim uczennica klasy VIB Martyna Stachyra, konkurując z uczniami najlepszych lubelskich szkół, zajęła II miejsce. Gratulujemy świetnego wyniku i trójwymiarowej wyobraźni przestrzennej.

  Ciesząc się z sukcesów naszych uczniów oraz z charytatywnej pomocy udzielonej małej dziewczynce, z niecierpliwością czekamy na to, co wydarzy się za rok.

 • Listy kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej

  Listy kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej

  Szanowni Państwo,

  Poniżej prezentujemy listy kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.

  Załączniki:

  1. Listy_oddzialy_przedszkolne.pdf
  2. Lista_klasa1.pdf
  3.
  Przetwarzanie danych_RODO.docx

  Gratulujemy i witamy w naszej szkole.

   

 • WIOSENNE ZDROWE ŚNIADANKO

  Wiosenne  Zdrowe Śniadanko

  Zapraszamy  wszystkie grupy przedszkolne oraz klasy I – III do udziału w projekcie dotyczącym  promowania zdrowej żywności.

  Prosimy o  przygotowanie propozycji na pomysłowe i zdrowe śniadanko. Prezentacja Waszych pomysłów odbędzie się ok. godz. 10. w środę 20.03.2019r.

  Jury oceniać będzie : pomysłowość, prezentację, dobór produktów.

                                                                                                                                Organizator:
  Świetlica szkolna

 • Z wizytą w piekarni...

  Z wizytą w piekarni...

   

  Wycieczka do piekarni rzemieślniczejZubrzycki Tadeusz” w Kraczewicach

  Dnia 7 marca 2019 roku uczniowie klasy II B wychowawcą klasy Panią E.Szklarską i opiekunami odwiedzili piekarnię państwa Zubrzyckich w Kraczewicach. Dzieci zapoznały się z zwodem piekarza. Pani właścicielka w interesujący i ciekawy sposób opowiadała o historii piekarni i piekarnictwa.

  Po krótkim szkoleniu – Jak zachować się na terenie piekarni uczniowie uczestniczyli w warsztatach słodkich wypieków. Z ciasta dzieci robiły pyszne bułeczki, precelki, ptaszki, serduszka. Oglądały film pt:” Od ziarenka do bochenka” Po ciężkiej pracy wszystkich czekał poczęstunek i medal od piekarzy. Wypieki wykonane przez dzieci były bardzo pyszne.

  Po warsztatach uczniowie bardziej docenią wartość bochenka chleba. Jak było zobaczcie sami >>

 • Konkurs Galileo

  Konkurs Galileo

  Dnia 5 marca 2019r odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny Galileo. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów. Do konkursu przystąpiło 33 uczniów z klas IV, Va, VIb, IIIA i IIIB gimnazjum.

  Byli to:

  Klasa IV:

  1. Lena Stachyra,
  2. Zuzanna Miroslaw,
  3. Mateusz Stec,
  4. Milena Juszczak,
  5. Kacper Pałyga,
  6. Nikodem Kamela,
  7. Laura Woś,

  Klasa VA:

  1. Aleksandra Cybula,
  2. Martyna Sikora,
  3. Nikola Gwarda,
  4. Zuzanna Twardowska,
  5. Kinga Stachyra,
  6. Emilia Komsta,
  7. Szymon Czyżewski,
  8. Paulina Dmitruk,
  9. Ada Dmitruk,
  10. Martyna Bednarczyk,

  Klasa VIB:

  1. Julia Małachowska,
  2. Martyna Stachyra,
  3. Jolanta Rumińska,
  4. Oliwia Pluta,
  5. Gabriela Iwaniak,
  6. Radosław Muciek,
  7. Szymon Skwarek,
  8. Krzysztof Mosiej

  Klasa IIIA:

  1. Adam Chęć,
  2. Albert Kowalczyk,
  3. Gabriela Stawowska,
  4. Kinga Kozak,
  5. Martyna Gorecka,
  6. Filip Plewik,

  Klasa IIIB:

  1. Łukasz Czępiński,
  2. Angelika Walczak.

  Wyniki konkursu będą znane 30 kwietnia 2019r. Czekamy z niecierpliwością, trzymając za wszystkich mocno kciuki. 

 • Dokumenty dotyczące naboru do Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie

  Dokumenty dotyczące naboru do Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie

  Szanowni Państwo,
  w zakładce Strefa rodzica dostępne są dokumenty  dotyczące naboru do Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie 2019/2020 rok.

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi >>

 • Kocham Babcię i Dziadziusia

  Kocham Babcię i Dziadziusia

         W zimowy poranek  7 lutego 2019r. klasa I gościła bacie i dziadków z okazji ich święta.  Dzieciaki zaprezentowały przygotowany program artystyczny, recytowały wiersze ,śpiewały  piosenki i zatańczyły namiastkę walca angielskiego do piosenki Z. Wodeckiego „Oczarowanie”. Po brawach złożyły życzenia i wręczyły upominki : futerał na okulary i własnoręcznie zrobione mydełko.

         Ciepłe słowa  do babć i dziadków skierowała Pani  dyr. Jolanta Duda ,co wywołało wzruszenie na twarzach gości. Przy ciasteczku i herbatce wszyscy mogli obejrzeć prezentację multimedialną „Tylko w Twoich dłoniach „ przedstawiającą wnuków i ich dziadków. Wrażeń nie było końca . Uśmiech i łza w oku przeplatała się na twarzach gości .Piękny i przepyszny tort  osłodził całość  spotkania . Miłe słowa ze strony rodziców , dziadków świadczą o potrzebie kultywowania świąt rodzinnych.

  Wszystkim Rodzicom za pomoc i zaangażowanie  DZIĘKUJĘ ! galeria

   

                                                                                                                  Wychowawca klasy A. Ufnowska

 • Ferie Zimowe 2019 w naszej szkole... - Obrazek 1  Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia organizowane podczas ferii w naszej szkole

   

   

   

   

  I TYDZIEŃ


  11 luty 2019 (poniedziałek) godz. 9:00-11:00   "Ferie w bibliotece"

  12 luty 2019 (wtorek) godz. 9:00-11:00  "Zajęcia plastyczne-masa solna"

  12 luty 2019 (wtorek) godz. 9:00-13:00  "Międzyklasowe mistrzostwa szkoły w piłce halowej"  (godz: 9:00 kl. VII, VIII i GIM
                                                                                                                                                    oraz godz: 11:00 kl. IV, V, VI)

  13 luty 2019 (środa) godz: 9:00-12:00  "Zdrowy dzień, zdrowe odżywianie" (p. Jola Madej zajęcia dla 3 uczniów z kl.4)

  13 luty 2019 (środa) godz: 9:30-12:30   "Koło teatralne kl. IV-VI"

  15 luty 2019 (piątek) godz: 9:30-12:30   "Koło teatralne kl.VII i GIM"

   

  II TYDZIEŃ


  18 luty 2019 (poniedziałek) godz: 9:30-12:30  "Koło teatralne kl.VII i GIM"

  19 luty 2019 (wtorek) godz. 10:00-13:00  "Z informatyką na TY kl. GIM"

  20 luty 2019 (środa) godz: 9:30-12:30  "Koło teatralne kl. IV-VI"

  20 luty 2019 (środa) godz: 10:00-12:00  "Język Angielski-kl. VIII i GIM"

   

                                                                                                                         Serdecznie zapraszamy smiley

   

   

   

   

 • Spotkania zawodoznawcze

  Uczniowie naszej szkoły spotkali się w tym roku szkolnym z przedstawicielami różnych zawodów. By przybliżyć uczniom pracę na różnych stanowiskach gościliśmy na lekcjach z doradztwa zawodowego w kl. VII i VIII m.in. policjanta, pielęgniarkę i strażaka.
  Spotkania te miały na celu podkreślenie aspektu trafności wyboru ścieżki zawodowej.

  Uczniowie w czasie spotkań poznają plusy i minusy niektórych zwodów, ich przydatność. Określają czy faktycznie jest to coś, co chcą robić w przyszłości. Korzyści, jakie mamy nadzieję, uzyskają uczniowie naszej szkoły ze spotkań to przede wszystkim, poznanie swoich predyspozycji zawodowych, umiejętności, zdolności, uświadomienie sobie swoich mocnych i słabych stron, uszeregowanie wiedzy na temat poznanych zawodów, predyspozycji psychofizycznych, jakie trzeba posiadać, by móc wykonywać daną pracę. Ponadto uczniowie po zajęciach potrafią dostrzegać efekty i trud pracy innych. Mamy nadzieję kontynuować spotkania tego rodzaju w bieżącym półroczu.

  Spotkania zawodoznawcze - Obrazek 1  Spotkania zawodoznawcze - Obrazek 2 Spotkania zawodoznawcze - Obrazek 3
   

 • Protest dla Ziemi

  Protest dla Ziemi

   15 stycznia 2019 r -  w wielu państwach świata, a także w wielu miastach Polski odyły się akcje na rzecz realnych działań chroniących klimat naszej  PLANETY.

   

   Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojciechowie pragnęli  zwrócić uwagą na istotny problem - aby we współczesnym świecie znalazł się DOM dla: niedźwiedzi polarnych, słoni, tygrysów, żółwi, wielkiej pandy, foki szarej... i wszystkich pozostałych gatunków, którym grozi zagłada.

   

    W formie PROTESTU chętni uczniowie wykonali prezentację multimedialną i plakaty o zwierzętach zagrożonych wyginięciem. Inni przynieśli swoje pluszowe zabawki zwierząt, którym w najbliższej przyszłości grozi wyginięcie.

                      

  Podsumowując działania:  

  •  Klasa – VI B uzyskała  tytuł ,, PRZYJACIEL – zwierząt zagrożonych wyginięciem''
                   - 50 % uczniów zaangażowanych.
  •   Tytuł ,, PRZYJACIEL – zwierząt zagrożonych wyginięciem'' otrzymali  następujący uczniowie:

  Klasa IV-  Jakub Trojanowski, Wiktor Brzozowski , Lena Stachyra i Laura Woś, Karol Walkiewicz

  Klasa V A – Julia Czępińska, Anna Trojanowska, Ada Dmitruk, Paulina Dmitruk,
                      Aleksandra   Cybula i Zuzanna Twardowska

  Klasa V B -  Zuzanna Kwiatkowska, Emilka Gruszka

  Klasa VI B – Tomasz Kępka, Marcin Górniak, Oliwia Pluta, Julia Małachowska,
                         Gabriela Pomorska, Jolanta Rumińska i Martyna Stachyra,

  Klasa VII B – Martyna Sygnowska, Natalia Czępińska i Natalia Iwaniak

  Klasa III A – Katarzyna Błaszczak, Martyna Gorecka i Klaudia Sidor.

   

   

  • Autorami najciekawszej prezentacji są:

     Tomek Kępka i Marcin Górniak –  klasa VI B:
                                        w kategorii ,, Zwierzęta zagrożone wyginięciem'' ,
  Agnieszka Kalinowska z  klasy III B – w kategorii ,, Zmiany klimatyczne''.

   

  • Najciekawszą pracę plastyczną –wykonała Zuzia Kwiatkowska – V B
  • Wyróżniono także prace:
   ,,Wilki'' – klasa IV - Jakub Trojanowski, Wiktor Brzozowski ,

               ,,Panda Wielka'' – klasy V A;  Julia Czępińska, Anna Trojanowska,

                                                              Oliwka Pluta – VI B,
                                                               Martyna Gorecka i Klaudia Sidor z III A gimnazjum.

   W imieniu tych, którzy nie potrafią wołać głośno – ,,Ratunku'' –
                                                dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Elżbieta Kwiatkowska

 • UWAGA!!! Zmiana planu od 28 stycznia

  UWAGA!!! Zmiana planu od 28 stycznia

  Od poniedziałku 28 stycznia plan w naszej szkole zmienia się ze względu na drobne modyfikacje godzin przedmiotów w niektórych klasach.

  Bardzo prosimy o zapoznanie się z planem w dzienniku elektronicznym i dostosowanie zawartości plecaków do aktualnego planu smiley.

  Dziękujemy!

 • "Nie zmarnuj swojego życia"

  "Nie zmarnuj swojego życia"

  W piątek 25.01.2019r odbyło się naszej szkole spotkanie w ramach projektu profilaktycznego „ Nie zmarnuj swojego życia” . W spotkaniu  wzięli udział uczniowie kl. od 5-8 i III gimnazjum. 

  Było to 90 minutowe, dynamiczne spotkanie dwóch raperów (Bęsia i Dj Yonasa) z młodzieżą na sali gimnastycznej , na którym przedstawiane zostały ich własne historie, miniwykłady profilaktyczne oraz muzyka hip-hopowa (kawałki RYMCERZY). Raperzy wchodzili w  interakcje z młodzieżą, promowali hip-hop z wartościami chrześcijańskimi i uniwersale wartości w życiu. Uświadamiali zagrożenia związane z używkami, zachęcali do zmiany postaw i rozwiania własnych zainteresowań.

  Podczas spotkania z młodzieżą raperzy dzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazywali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat bez zadęcia i patosu również w swoich hip-hopowych kawałkach.

  Zobaczcie jak było na ZDJĘCIACH.

  A oto filmik z wizyty Rymcerzy w naszej gminie  A. Dmitruk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć