W naszej szkole

liczba odwiedzin: 726832
 • Dziękujemy...

  Dziękujemy...

  Dziękujemy wszystkim za wspólne przeżywanie uroczystości

   Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości, 100-lecia oświaty, 70-lecia istnienia naszej Szkoły oraz 20-lecia nadania jej imienia.

  To dzięki Państwu, Gościom, Absolwentom i Wychowankom

  świętowanie naszego wspólnego Jubileuszu dało naszej Jubilatce wiele radości i satysfakcji.

  Zapraszamy Państwa do odwiedzania

  Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie

  przy każdej nadarzającej się okazji.

 • ,,Damy, Smoki i Rycerze"- wycieczka przedszkolaków

  ,,Damy, Smoki i Rycerze"- wycieczka przedszkolaków

  22 listopada dzieci z trzech grup przedszkolnych ( 4,5,6-latki) wyruszyły na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Radio Lublin. To właśnie tutaj mogliśmy obejrzeć i współtworzyć tańcobajkę,, Smoki, Damy i Rycerze". Tańobajka to szczególny rodzaj widowiska, w którym dzieci są angażowane we współtworzenie spektaklu. Przedszkolaki stały się bohaterami opowieści. Dziewczynki zamieniły się w piękne księżniczki a chłopcy w dzielnych rycerzy. Było dużo tańca, śmiechu i radości. Dopełnieniem wycieczki była zabawa w fikolandzie Kid's Club. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni. GALERIA

                                                                                                                                                                E.Mirosław, E. Łukasik, K.Wartacz      

 • Ślubujemy!

  Ślubujemy!

  Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej w piątek 19.10.2018r. złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. W tym dniu stali się prawowitymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie .Przed Dyrekcją , rodzicami , nauczycielami i koleżankami ze starszych klas zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Ich słowa przypomniały wszystkim o Ojczyźnie , jej symbolach narodowych, szanowaniu środowiska , zwrotach grzecznościowych i zasadach nauki i zabawy w szkole. Piosenki i taniec poleczka podkreśliły radosny nastrój uroczystości. Pasowanie na ucznia dokonała pani w-ce dyr. Monika Kowalska – Ternes, wręczenie tarcz i gratulacje złożyła dyr. Jolanta Duda. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy .Rodzice uczniów podziękowali dyrekcji szkoły , wychowawcy i nauczycielom oraz wręczyli dzieciom podarunki - wieczne pióra. Uczniowie klasy II a i b podarowali piękne kwiaty doniczkowe, aby zdobiły klasę i tworzyły miłą atmosferę. Zakończeniem uroczystości była wspólna herbatka i ciasto!

  Wszystkim rodzicom dziękuję za piękne słowa kwiaty i pomoc w przygotowanie uroczystości!  GALERIA

                                                                                                                                                       Wychowawca A. Ufnowska

 • Mały Miś w świecie wielkiej literatury

  Mały Miś w świecie wielkiej literatury

  Od września w grupie 4-latków realizowaliśmy ogólnopolski projekt ,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury".Projekt ten miał na celu rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. Wspólnie wybieraliśmy misia- maskotkę, któremu dzieci nadały imię PYSIO. Misio Pysio słuchał razem z dziećmi bajek czytanych w szkole. Misiak zaopatrzony w dzienniczek wyruszył  również w odwiedziny do domów dzieci z naszej grupy. Zadaniem rodziców było przeczytanie  dziecku i Misiowi bajki i wpisanie jej tytułu do dzienniczka. Dzieci w dzienniczku odrysowywały i kolorowały swoją raczkę , oraz robiły rysunek do przeczytanego utworu. GALERIA                 

                                                                                                                                                                                                   E. Mirosław

                                                                                                                                                                                    

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”. (Albert Einstein)

  W akademii na Dzień Edukacji Narodowej wystapiły przedszkolaki z grupy 4 i 6-latków. Zaprezentowały wiersze i piosenki związane z tym świętem galeria

 • Historia naszej szkoły w filmowym skrócie...jubileusz 70 lecia

  Historia naszej szkoły w filmowym skrócie...jubileusz 70 lecia - Obrazek 1

 • Rozkład jazdy autobusów szkolnych

  Rozkład jazdy autobusów szkolnych

  W dniu 17.11.18 ( sobota)

  Przywozy rano

    Autobus szkolny ( pomarańczowy)

  KURS PIERWSZY

  • 9.10 – Kol. Chmielnik, Ignaców (p. Iwaniak )
  • 9.15– Ignaców (p. Wójtowicz), Ignaców (remiza)
  • 9.20- – Ignaców (p. Nagnajewicz)
  • 9.20 – Uczniowie wysiadają  (SP Wojciechów)

  KURS DRUGI

  • 9.35 – Gaj Stary (most)
  • 9.40 – Gaj Stary (remiza , przystanek)
  • 9.50 – Kol. Wojciechów I (remiza)
  • 9.55 – Szczuczki, Szczuczki Wieś
  • 10.05 – Kol. Łubki
  • 10.10 – Łubki
  • 10.20 – Halinówka
  • 10.30 – Uczniowie wysiadają (SP Wojciechów)

   

  Autobus Pana Kozaka (Maszki, Miłocin, Palikije)

  •  10.00 -  Miłocin
  •   10.05 -  Maszki
  •   10.15 -  Palikije
  •   10.20 - Sporniak
  •   10.25 -  Stasin
  •   10.30 - Uczniowie wysiadają ( SP Wojciechów)

   

   

  Odwozy po zakończeniu uroczystości

   

 • Zapraszamy na Jubileusz Naszej Szkoły

  Zapraszamy na Jubileusz Naszej Szkoły - Obrazek 1

 • ,,Ile waży Święty Mikołaj”

  ,,Ile waży Święty Mikołaj”
  06.11.2018

  ,,Ile waży Święty Mikołaj”'

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ do udziału w akcji "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ"?

   

  NA CZYM POLEGA AKCJA?
   

  Akcja polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie od 06.XI.2018 r. do 30.XI.2018 r. Bilon (monety od 1gr do 5zł) będzie zbierany wśród uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Bilon można będzie wrzucać do 3 pojemników znajdujących się w dolnym holu głównym szkoły oraz na poszczególnych częściach szkoły.

  CEL AKCJI:
   

  Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
   

  DLACZEGO WARTO ANGAŻOWAĆ DZIECI I MŁODZIEŻ W POMAGANIE?
   

  Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy wykształca empatię. Uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne. Pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.

  FINAŁ:

  Zebrany bilon posłuży do zważenia św. Mikołaja podczas Orszaku św. Mikołaja 9 grudnia 2018 r.

  Koordynator akcji:

  Jolanta Madej

   

 • WYBORY 2018/ 2019

  WYBORY 2018/ 2019

  ZNAMY JUŻ WYNIKI WYBORÓW !!!

   

  Od godziny czternastej znane są wyniki wyborów do zarządu Samorzadu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie.

  Komisja licząca głosy podała do wiadomości, iż największą liczbę głosów otrzymała Magdalena Sitarska uczennica kl. IIIa Gimnazjum i tym samym została wybrana na przewodniczącą SU.

  Aleksandra Lewandowska - uczennica klasy 7b w bieżącym roku szkolnym piastować będzie stanowisko zastępcy przewodniczącej, a Kinga Stachyra z klasy 5a - sekretarza.

  Wszystkim członkiniom SU

  SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!!!!

  Życzymy sił, pomysłów i owocnej pracy na rzecz naszej szkoły !!!

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1

 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy

  „Uczcie się historii, znajomość jej jest bardzo potrzebna w życiu.” – Józef Piłsudski

   

  W dniu 26 września 2018 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy „Śladami Józefa Piłsudskiego”. Był to wyjazd w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”.

  Stolica powitała nas ciepłą i słoneczną pogodą. Na początek warszawskiej przygody uczniowie klas VI mieli możliwość zwiedzania z audioprzewodnikiem nowocześnie urządzonych ekspozycji przedstawiających walkę i codzienność uczestników powstania warszawskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego. Duże wrażenie zrobiła na nich projekcja trójwymiarowego filmu „Miasto ruin”. Dzięki zbieranym kartkom z kalendarza mogli poznać najważniejsze momenty z powstańczego życia Stolicy. W tym samym czasie młodsi uczestnicy wyjazdu podziwiali panoramę miasta z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki.

  Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra miejska „Warszawa Niepodległa”. Dzięki niej gracze poznali najważniejsze miejsca, wydarzenia i osoby związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Między inny byliśmy przed Grobem Nieznanego Żołnierza, Kolumną Zygmunta oraz Pałacem Prezydenckim. Na zakończenie dotarliśmy przed Pomnik Józefa Piłsudskiego.

  Równie atrakcyjnie było w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy wystawy związane z polskimi formacjami zbrojnymi z czasów I wojny światowej – Legionami Piłsudskiego, Polską Armią w Rosji oraz Błękitną Armią.

  Na zakończenie warszawskiej przygody spacerowaliśmy alejkami Ogrodu Łazienkowskiego. Widzieliśmy między innymi Belweder, siedzibę Józefa Piłsudskiego naczelnika Państwa Polskiego w latach 1918-1922.

  Wyjazd był długi i męczący, ale pełni wspomnień i nowych informacji dotyczących historii naszego kraju późnym wieczorem wróciliśmy do Wojciechowa.

 • Konkursy przedmiotowe

  Konkursy przedmiotowe

  Zgodnie z podanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty harmonogramem konkursów przedmiotowych do dnia 24 października 2018 roku powinny zostać przekazane do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej wyniki szkolnych etapów konkursów. Konkursy będą się odbywać między 9 a 22 października (szczegółowy harmonogram zostanie podany 8.10.2018.). W załączeniu regulamin konkursów oraz terminy II i III etapu konkursów.

  regulamin_konkursy_przedmiotowe_2018_2019.pdf

  terminy_eliminacji_2018_2019.pdf

                                                                                                                                            Monika Kowalska-Ternes

   

 • Relacja z wyprawy uczniów klasy ósmej do Nałęczowa.

  „Tam, gdzie Żeromski i Prus szukali natchnienia”

   

  W słoneczny, chociaż wietrzny wrześniowy poranek uczniowie klasy VIII pod opieką nauczycieli języka polskiego, historii i geografii udali się na wycieczkę do Nałęczowa, gdzie znajdują się muzea Stefana Żeromskiego i Bolesława Prusa. W ten sposób zrealizowali jedno z zadań projektu edukacyjnego „Godność, wolność, niepodległość”. Jego pomysłodawcą jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, zachęcające w ten sposób młodzież do włączenia się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Uczestnicy rajdu odwiedzili Muzeum Stefana Żeromskiego, gdzie brali udział w ciekawej lekcji muzealnej i dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu tego pisarza. Muzeum mieści się w dawnej pracowni autora, wybudowanej w 1905 roku według projektu Jana Koszczyc-Witkiewicza. Jest to jednoizbowa budowla z gankiem wspartym na filarach i z dachem krytym gontem. Chata została wzniesiona za honorarium otrzymane za „Popioły” i była letnim domem Stefana Żeromskiego. Pisarz kończył w niej powieść „Dzieje grzechu”, napisał „Dumę o hetmanie”, „Słowo o bandosie”, „Różę”. Za Chatą znajduje się Mauzoleum Adam Żeromskiego, syna Oktawii i Stefana, zmarłego na gruźlicę w wieku osiemnastu lat. Temu miejscu uczniowie także poświęcili chwilę uwagi.  

   

  Kolejne punkty zwiedzania to między innymi Park Zdrojowy w Nałęczowie, Sanatorium „Książę Józef” w Nałęczowie, źródło miłości oraz Pałac Małachowskich w Parku Zdrojowym. Podczas spaceru podziwiano zabytkowe wille: Oktawia, Podgórze, Ukraina, Borowianka. Ciekawym miejscem okazała się Pijalnia Wody Mineralnej, gdzie ósmoklasiści próbowali wydobywanych z nałęczowskich ujęć wód leczniczych. W cieniu tropikalnych roślin rozwiązywali krzyżówki i zadania przygotowane przez swoich kolegów.

   

  Dużo uwagi poświecono podczas   tej wyprawy miejscom związanym z Bolesławem Prusem i Stefanem Żeromskim, uczniowie zlokalizowali w Nałęczowie wszystkie pomniki upamiętniające tych dwóch wybitnych twórców. Niektórzy nawet próbowali sprawdzić, czy bezpośredni kontakt z melonikiem Prusa przyniesie im szczęście podczas egzaminu, ale na efekty trzeba będzie trochę poczekać… Poza tym uczniowie obejrzeli wystawę plenerową poświęconą twórcom niepodległej Polski.

   

  W drodze powrotnej bardzo przydatne były telefony komórkowe, gdyż kilkukilometrowy spacer na trasie Nałęczów – Wojciechów okazał się zbyt wymagający i niektórzy z uczestników wrócili do domu w asyście rodziny. Najwytrwalsi dotarli do szkoły, a po drodze poznawali jeszcze tajniki lokalnej przyrody i krajobrazu. Obecność pani od geografii na takich wyprawach jest więc nie do przecenienia.  Podsumowując, taka forma nauki jest bardzo ekscytująca, a poza tym integruje i wyzwala pozytywne emocje wśród uczestników. Chyba, że jesteście miłośnikami siedzenia w ławce i czytania biografii z encyklopedii…

  Zapraszamy do obejrzenia galerii z wyjazdu

   

   

                                                                                           Małgorzata Ceglarz - Chołody

   

 • Warunki ubezpieczenia uczniów

  Warunki ubezpieczenia uczniów

  Szanowni Rodzice,Opiekunowie zapraszamy do zapoznania się z warunkami ubezpieczenia:

  1. Ogólne warunki ubezpieczenia.pdf

  2. OWU opcja podstawowa.pdf

 • Pierwszaki w Lublinie

  Pierwszaki w Lublinie

  W ciepły poniedziałkowy poranek 17.09.2018r. klasa pierwsza wybrała się na pierwszy wspólny wyjazd – do Lublina.
  W promieniach słońca spacerowaliśmy po Starym Mieście, deptakiem po śródmieściu na Plac Litewski pod pomnik Józefa Piłsudskiego i dalej do Ogrodu Saskiego. Tam oddaliśmy się dziecięcym swawolom na placu zabaw oraz zjedliśmy drugie śniadanko.
  Kolejnym ważnym punktem naszej wycieczki były zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, którego tematem były „Eksperymenty z wodą”. Przepiękną lekcję przyrody przeprowadziła pani  mgr inż. Dorota Tomaszewska – Krojańska. Zaciekawiła dzieci różnymi doświadczeniami z wykorzystaniem wody i innych prostych  składników z życia codziennego. Zaszczepiając im bakcyla badacza dzieci z zachwytem uczestniczyły w badaniach prowadzonych w laboratorium uniwersyteckim. Wszystkie dzieci za zaangażowanie na zajęciach otrzymały upominki.
  Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły. Zobaczcie jak było. Nasza galeria >>

  Dziękuję  pani  Dorocie Tomaszewskiej – Krojańskiej za zaproszenie na swój projekt badawczy oraz rodzicom za pomoc w opiece w czasie wyjazdu.

                                                                                                                                                                 Wychowawczyni A. Ufnowska

 • Rozkład jazdy autobusów szkolnych

  Przywozy rano   Autobus szkolny ( pomarańczowy)

  KURS PIERWSZY

  • 6.40 – Kol. Chmielnik, Ignaców (p. Iwaniak )
  • 6.45– Ignaców (p. Wójtowicz), Ignaców (remiza)
  • 6. 50 – Ignaców (p. Nagnajewicz)
  • 7.00 – Uczniowie wysiadają  (SP Wojciechów)

  KURS DRUGI

  • 7.05 – Gaj Stary (most)
  • 7.10 – Gaj Stary (remiza , przystanek)
  • 7.20 – Kol. Wojciechów I (remiza)
  • 7.25 – Szczuczki, Szczuczki Wieś
  • 7.30 – Kol. Łubki
  • 7.35 – Łubki
  • 7.45 – Halinówka
  • 7.50 – Uczniowie wysiadają (SP Wojciechów)

  Kozak

  • 7.00 – Miłocin
  • 7.05 – Maszki
  • 7.20 – Palikije

  Bus ( Cyganówka- Gaj)

  • 7.15 – Cyganówka
  • 7.20 – Gaj

    Odwozy po zajęciach szkolnych    Autobus szkolny (pomarańczowy)

  I odwóz – 12.35  ( po 5 lekcji),

  II odwóz – 13.40  ( po 6 lekcji),

  III odwóz – 14.35  ( po 7 lekcji),

  IV odwóz do uzgodnienia ( po 8 lekcji)

  Kozak

  Dodatkowy kurs  13.40 (po 6 lekcji)

  Tylko we wtorek (kl. III B Gim.) i czwartek ( kl. III A Gim. )

  I odwóz 14.45 ( po 7 lekcji),

  II odwóz do uzgodnienia ( po 8 lekcji)

  Bus (Cyganówka – Gaj )

  Odwóz 14 . 35

 • Wyprawka dla oddziałów przedszkolnych 3,4,5,6 latków oraz kl I

  • piórnik na suwak typu "jamnik"

  • kredki bambino ( grube)

  • teczka z gumką

  • nożyczki

  • klej w sztyfcie

  • farby plakatowe i kubeczek na wodę

  • plastelina

  • ołówek

  • kolorowy blok rysunkowy

  • strój gimnastyczny w woreczku /biała koszulka i ciemne spodenki/

  • ubranka na zmianę w woreczku ( dzieci młodsze)

  • chusteczki higieniczne w pudełku i ręcznik papierowy

  Prosimy o podpisanie każdej rzeczy !

 • Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019

  6-latki 
  wychowawca- Elżbieta Łukasik

  1. Czępiński Szymon
  2. Fedor Kamila
  3. Gugała Marlena
  4. Gawlik Eliza
  5. Iwaniak Antoni
  6. Kołodziejczyk Łukasz
  7. Kruk Kacper Marian
  8. Lipka Zofia
  9. Mirosław Iga
  10. Śmigielski Jakub Wojciech
  11. Tomczyk Nikola
  12. Wieczerzak Wojciech
  13. Zagrodniczek Bartosz
  14. Zabiegły Kacper


  4-5 -latki 
  wychowawca- Elżbieta Mirosław

  1. Dąbrowki Mikołaj Kornel
  2. Dębicki Jan Ksawery
  3. Iwaniak Franciszek
  4. Kamola Bartłomiej Michał
  5. Kowalska Gabriela
  6. Masiak Milena Elżbieta
  7. Mikulski Kajetan
  8. Mirosław Lena
  9. Wojtaszko Oskar
  10. Solis Kamil
  11. Sumiński Jakub
  12. Świś Emanuel
  13. Liwia Żelazo
  14. Żurek Tymoteusz
  15. Chudzik Elena 
  16. Gugała Łukasz
  17. Kołodziejczyk Maja
  18. Matyjasik Amelia
  19. Milart Łucja
  20. Paprota Marcelina
  21. Rak Wojciech
  22. Rakuś Wiktoria
  23. Węgorowska Lena 

  24. Chudzik Zofia

   


  3-4 -latki 
  wychowawca- Karolina Gajowiak

  1. Barwiak Szymon
  2. Chojnacka Alicja Maria
  3. Cybula Hanna
  4. Dobrowolski Oliwier
  5. Komsta Bartłomiej
  6. Kowalik Iga
  7. Lalak Milena
  8. Mirosław Krystian Mariusz
  9. Moroz Kacper
  10. Pluta Paulina
  11. Trojanowski Damian Jacek
  12. Wit Natan
  13. Zabiegły Kamil
  14. Żywicka Nikola
  15. Kalicki Wiktor
  16. Stachyra Nikodem
  17. Stachyra Mikołaj
  18. Węgorowski Dawid
  19. Petric Lidia
  20. Pietroń Aleksander
  21. Woliński Szymon Antoni
  22. Tomczyk Maja
  23. Kozak Jakub
  24. Bartoszcze Kornelia 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć