W naszej szkole

liczba odwiedzin: 847171
 • SINGING CONTEST

  SINGING CONTEST

  ! ! !   Trzeci Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej 

  w Języku Angielskim ! ! !

  Serdecznie zapraszmy do wzięcia udziału w przeglądzie, który odbędzie się w naszej szkole

  dnia 10 stycznia 2019 roku.

  W tym roku rozszerzamy tematykę piosenek o treści związane z zimą !

  Zapraszamy w kategoriach wiekowych

  od przedszkolaka do gimnazjalisty !

                    Soliści, duety... i instrumentaliści mile widziani :)

 • Dzień pluszowego misia

  Dzień pluszowego misia

  Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 

  Właśniedlatego już po raz siódmy w naszej szkole23.11.2018r. obchodzony był „Światowy Dzień Pluszowego Misia’’. W obchodach Święta Pluszowego Misia brały udział przedszkolaki i uczniowie klas I-III.Tego dnia każde dziecko przyniosło do szkoły swoją ulubioną pluszową zabawkę.Przeważały misie.Oglądaliśmy misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe,z oklapniętym uszkiem, stare i wiele razy przytulane…

  Dzieci obejrzałyprzedstawienie pt. ,,O misiu, który odważył się być mądrym’’oraz wysłuchały  wierszy o misiach przygotowanych przez reprezentacje każdej z klas i grup przedszkolnych. W inscenizacji wzięli udział uczniowie klasy Va i III.

  Po pokazietalentów aktorskich, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego ,, Miś z talerzyków papierowych’’.Nagrodzono 21 prac. Wszyscy obecni mieli możliwość obejrzenia wystawki prac uczniów, a było ich ponad 40.

  Później dzieci brały udział w wielu  konkurencjach i zabawach m.in. tańcach z misiami, wyjadaniu miodku bez użycia rąk, czy układaniu misia z puzzli.

  Uroczystość Dnia Pluszowego Misia połączono z zabawą Andrzejkową.
  Nad całością czuwały p. B. Wielowińska,p. A. Dmitruk, pomagały p. Jolanta Madej i p. Katarzyna Kalicka oraz uczniowie gimnazjum, należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu.

  Spotkanie z Pluszowym Misiem przebiegało w radosnej i twórczej atmosferze.

   

  Zdjęcia

   

 • Święty Mikołaj w grupie 4-latków

  Święty Mikołaj w grupie 4-latków

  „6 grudnia – jak dobrze wiecie,
  Święty Mikołaj chodzi po świecie.
  Dźwiga swój worek niezmordowanie
  i każde dziecko prezent dostanie.
  A kiedy rozda już prezenty,
  wraca do nieba uśmiechnięty”

  6 grudnia nasze grupę odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- Pomimo braku śniegu, jak co roku przybył na czas. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę oraz recytowały wierszyki przygotowane specjalnie na to spotkanie. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcia które można obejrzeć w GALERII . Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

                                                                                                                                                                           E.Mirosław

   

 • Klasa pierwsza poznaje pracę biblioteki szkolnej

  Klasa pierwsza poznaje pracę biblioteki szkolnej

  18 grudnia 2018r pierwszaki przybyły z wizytą do biblioteki szkolnej. Uczniowie poznali zasady zachowania się w bibliotece, wypożyczania książek oraz dowiedzieli się, jak należy o nie dbać. Wszyscy uczniowie dzielnie poradzili sobie z bajkowymi zagadkami oraz chętnie opowiadali o swoich ulubionych książkach. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały też przedstawienie w wykonaniu uczennic z klasy Va pod tytułem ,, Dary czterech wróżek’’ na  motywach bajki Ewy Szelburg –Zarembiny. Po przedstawieniu nastąpiło uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników.

  Uczniowie samodzielnie wybrali sobie książkę do czytania  i otrzymali  kolorową zakładkę, wykonaną na zajęciach świetlicowych. 

  Na zakończenie , pani wicedyrektor Monika Kowalska- Ternes podziękowała pierwszakom za ich zaangażowanie i życzyła wielu miłych spotkań z książką. Bibliotece szkolnej przybyło  19 nowych czytelników, na których czeka jeszcze mnóstwo nowych ksiażek.

  Mam nadzieję, że przygoda z czytaniem  będzie trwała  przez następne lata  i przysporzy wielu wrażeń i radości.

   

  Bożena Wielowińska

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami.

 • Wygrana naszego ekologicznego filmu

  Wygrana naszego ekologicznego filmu

  Z przyjemnością informujemy, że film utworzony przez naszych uczniów otrzymał główną nagrodę w konkursie "25 na piątkę z plusem" organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

  Film konkursowy został przygotowany przez uczniów klas piątych i ich wychowawców panią Katarzynę Kędzierską i panią Agnieszką Bardzel oraz panią Annę Budę. Do udziału w filmie zostali też zaproszeni uczniowie klasy III szkoły podstawowej.  

  Nasz projekt to pięciominutowa opowieść o działaniach ekologicznych realizowanych w naszej szkole oraz o naszej współpracy z Urzędem Gminy oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w ramach realizowania treści proekologicznych.

  Nagrodą w konkursie jest 35000zł na wyposażeni pracowni biologicznej. Jeśli macie jakieś pomysły koniecznie opowiedzcie o nich pani Annie Budzie lub swojemu wychowawcy. Może uda się zrealizować Wasze marzenia.

  Więcej informacji o konkursie można przeczytać na stronie organizatora:

  http://www.wfos.lublin.pl/aktualnosci/rozdalismy-nagrody-w-konkursie-25-na-piatke-z-plusem.html

  Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z uroczystej gali, na której pani Kurator Oświaty oraz Prezes WFOŚiGW wręczali zwycięzcom nagrody.

  Gratulacje!!!

 • Odwozy w dniu 20.12.2018r

  Odwozy

  Autobus szkolny ( pomarańczowy)

  I tura

  11.30 - 6-latki, kl. 1,2,3,4,5a, 5a

  II tura

  12.30 - kl. 6a,6b,7a,7b,8 i gimnazjum

   

  Autobus P.Kozak (Maszki, Miłocin, Palikije) + bus ( Cyganówka, Gaj)

  12.30 II tura

 • Wigilia klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej

  Wigilia klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej

  Niedługo wszyscy zasiądziemy z rodzinami przy wigilijnym stole, a 14 grudnia najstarsi uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, nauczycielami, dyrekcją szkoły oraz panem wójtem oraz panem przewodniczącycm rady gminy Wojciechów przeżywali wspólną uroczystą wigilię w szkole.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 • Ubieranie choinki

  Ubieranie choinki

  14 grudnia 2018 roku uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły uczestniczyli w ubieraniu choinki pod Urzędem Gminy w Wojciechowie. Pomysłodawcą akcji był Przewodniczący Rady Gminy pan Michał Sumiński, który wraz z Wójtem panem Arturem Markowskim, pracownikami Urzędu Gminy oraz Dyrektorami szkół z terenu Gminy Wojciechów wspierali naszą młodzież w dekorowaniu świątecznego drzewka.

  Bombki i ozdoby świąteczne wieszane na choince przygotowali własnoręcznie uczniowie naszej szkoły. Każda klasa przyniosła 3 piękne świąteczne ozdoby, które zdobią drzewko przed budynkiem Urzędu Gminy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 • ,,Ile waży Święty Mikołaj”

  12.12.2018

  ,,Ile waży Święty Mikołaj” - Obrazek 1

           Nasza szkoła w listopadzie przystąpiła do konkursu charytatywnego dla dzieci i młodzieży pt.” Ile waży św. Mikołaj”. Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia. Nasza szkoła zebrała 78,50zł. Organizatorem zbiórki była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina. Zebrane monety posłużyły do zważenia św. Mikołaja w czasie ORSZAKU ŚW. MIKOŁAJA w Lublinie 9 grudnia 2018 r

  Dziękuję wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji.

  Koordynator akcji:

  Jolanta Madej

   

 • 6 grudnia - Mikołajki

  6 grudnia - Mikołajki

  MIKOŁAJKI ? ? ?

  JUŻ WE CZWARTEK!!!

  ZACZARUJMY TEN DZIEŃ MIKOŁAJOWYMI CZAPKAMI.

  PRZEBRANY? - NIE PYTANY!!!

  HO! HO! HO!

 • Warsztaty świąteczne.

  Warsztaty świąteczne.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW

  NA

  WARSZTATY ŚWIĄTECZNE,

  KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ o godz. 13:00.

  JEŚLI LUBISZ AROMAT PIERNICZKÓW I CHCIAŁBYŚ JE Z NAMI UPIEC

  ALBO LUBISZ ROBIĆ ŚWIĄTECZNE KARTKI,

                                                                   ZAPRASZAMY !!!!

   

  Szczegółowe informacje uzyskasz od:

  Pani Katarzyny Chmielewskiej - opiekun SU

  Pani Renaty Małachowskiej - świetlica

 • "Pszczółka Maja" na scenie

   "Pszczółka Maja" na scenie

  13 listopada, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina. Na scenie Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego, podziwiali grę aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza,
  w sztuce pod tytułem :”Pszczółka Maja”.

  E. Szklarska, M. Walczak

 • Zapraszamy do udziału w konkursie

  Zapraszamy do udziału w konkursie
 • O Naszym Jubileuszu

  O Naszym Jubileuszu

  „Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil,
  które pozostają w naszej pamięci na zawsze.”

  W dniu 17 listopada 2018 roku świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości, 100-lecie oświaty na terenie Wojciechowa, 70-lecie Szkoły Podstawowej w obecnym budynku oraz 20-lecie nadania jej imienia Stanisława Marusarza.

  Jubileusz świętowali z nami przedstawiciele władz naszego województwa, powiatu,  gminy, Kuratorium Oświaty w Lublinie, zaprzyjaźnionych instytucji, dyrektorzy szkół podstawowych, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie, rodzice, nauczyciele i licznie zebrani goście. Byli w tym dniu z nami także absolwenci naszej Jubilatki.

  Obchody rozpoczęła dziękczynna Msza Święta, która miała miejsce na hali sportowej. Mszę koncelebrowali: ks. kanonik Jan Hałasa, ks. Krzysztof Kwiatkowski oraz ks. Krzysztof Sokołowski. Po wspólnej modlitwie wszyscy uczestnicy tego szkolnego święta wysłuchali okolicznościowego przemówienia. Jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Duda, która gorąco powitała zaproszonych gości. Przedstawiła również ważne wydarzenia i fakty z kart historii placówki. Zebrani goście mogli usłyszeć z ust Pani Dyrektor, że w czasie swej długoletniej działalności szkoła nie tylko kształciła i wychowywała kolejne pokolenia młodych ludzi, ale rozwijała zainteresowania, pasje i umiejętności swoich uczniów, co oznacza, że dzisiaj może poszczycić się ogromną liczbą absolwentów, którzy doskonale radzą sobie w dorosłym życiu.

   Następnie uczestnicy obejrzeli przygotowaną przez nauczycieli, uczniów, rodziców i absolwentów część artystyczną, która była połączeniem lekcji wychowania i patriotyzmu. Ojczyzna i szkoła, dwie siostry, bohaterki naszego jubileuszu odmieniono chyba przez wszystkie przypadki. Program był kompilacją utworów literackich, tańców narodowych – krakowiaka i poloneza, pieśni patriotycznych i układów choreograficznych. Występ uświetniła również Orkiestra Dęta OSP w Wojciechowie pod batutą Pana Kazimierza Kołodzieja. W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie – od tych najmniejszych do najstarszych, absolwenci, nauczyciele i rodzice, a występy spotkały się z ogromnym aplauzem całej widowni. Były łzy wzruszenia i żywiołowe brawa… Zaprezentowano także film ukazujący historię szkoły zapisaną na fotografiach.

  Swoją refleksją na temat Jubilatki podzielili się również zaproszeni goście. Podczas wystąpień, z ich ust padło mnóstwo gratulacji i życzeń. Były kwiaty, podziękowania i okolicznościowe dyplomy. Nie zabrakło też tortu urodzinowego dla dostojnej Jubilatki, a uczestnicy spotkania otrzymali statuetki oraz pamiątkowy medal z okazji 70 -lecia szkoły. Mogli również dokonać wpisu do Księgi Pamiątkowej, obejrzeć przygotowane wystawy zdjęć i stare kroniki szkolne. Odbyły się także spotkania absolwentów z wychowawcami i nauczycielami. Wychowankowie wspominali chwile spędzone w murach podstawówki i opowiadali o swoich życiowych sukcesach.

  Jubileusz należy już do historii. Dla uczestników naszej uroczystości była ona doskonałą okazją do spotkań dawno niewidzianych nauczycieli i kolegów. Sobotnie popołudnie upłynęło na wspominaniu i powrotach do beztroskiej młodości. Nasza Jubilatka  - placówka z tradycjami, szanująca i kultywująca swą historię – miewa się dobrze i mamy nadzieję, że kolejne pokolenia będą mogły świętować równie wspaniałe jubileusze. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć gdzie można obejrzeć jak tą uroczystość utrwalono na fotografii.

                                                                                            Małgorzata Ceglarz - Chołody

   

 • Dziękujemy...

  Dziękujemy...

  Dziękujemy wszystkim za wspólne przeżywanie uroczystości

   Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości, 100-lecia oświaty, 70-lecia istnienia naszej Szkoły oraz 20-lecia nadania jej imienia.

  To dzięki Państwu, Gościom, Absolwentom i Wychowankom

  świętowanie naszego wspólnego Jubileuszu dało naszej Jubilatce wiele radości i satysfakcji.

  Zapraszamy Państwa do odwiedzania

  Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie

  przy każdej nadarzającej się okazji.

 • ,,Damy, Smoki i Rycerze"- wycieczka przedszkolaków

  ,,Damy, Smoki i Rycerze"- wycieczka przedszkolaków

  22 listopada dzieci z trzech grup przedszkolnych ( 4,5,6-latki) wyruszyły na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Radio Lublin. To właśnie tutaj mogliśmy obejrzeć i współtworzyć tańcobajkę,, Smoki, Damy i Rycerze". Tańobajka to szczególny rodzaj widowiska, w którym dzieci są angażowane we współtworzenie spektaklu. Przedszkolaki stały się bohaterami opowieści. Dziewczynki zamieniły się w piękne księżniczki a chłopcy w dzielnych rycerzy. Było dużo tańca, śmiechu i radości. Dopełnieniem wycieczki była zabawa w fikolandzie Kid's Club. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni. GALERIA

                                                                                                                                                                E.Mirosław, E. Łukasik, K.Wartacz      

 • Ślubujemy!

  Ślubujemy!

  Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej w piątek 19.10.2018r. złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. W tym dniu stali się prawowitymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie .Przed Dyrekcją , rodzicami , nauczycielami i koleżankami ze starszych klas zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Ich słowa przypomniały wszystkim o Ojczyźnie , jej symbolach narodowych, szanowaniu środowiska , zwrotach grzecznościowych i zasadach nauki i zabawy w szkole. Piosenki i taniec poleczka podkreśliły radosny nastrój uroczystości. Pasowanie na ucznia dokonała pani w-ce dyr. Monika Kowalska – Ternes, wręczenie tarcz i gratulacje złożyła dyr. Jolanta Duda. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy .Rodzice uczniów podziękowali dyrekcji szkoły , wychowawcy i nauczycielom oraz wręczyli dzieciom podarunki - wieczne pióra. Uczniowie klasy II a i b podarowali piękne kwiaty doniczkowe, aby zdobiły klasę i tworzyły miłą atmosferę. Zakończeniem uroczystości była wspólna herbatka i ciasto!

  Wszystkim rodzicom dziękuję za piękne słowa kwiaty i pomoc w przygotowanie uroczystości!  GALERIA

                                                                                                                                                       Wychowawca A. Ufnowska

 • Mały Miś w świecie wielkiej literatury

  Mały Miś w świecie wielkiej literatury

  Od września w grupie 4-latków realizowaliśmy ogólnopolski projekt ,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury".Projekt ten miał na celu rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. Wspólnie wybieraliśmy misia- maskotkę, któremu dzieci nadały imię PYSIO. Misio Pysio słuchał razem z dziećmi bajek czytanych w szkole. Misiak zaopatrzony w dzienniczek wyruszył  również w odwiedziny do domów dzieci z naszej grupy. Zadaniem rodziców było przeczytanie  dziecku i Misiowi bajki i wpisanie jej tytułu do dzienniczka. Dzieci w dzienniczku odrysowywały i kolorowały swoją raczkę , oraz robiły rysunek do przeczytanego utworu. GALERIA                 

                                                                                                                                                                                                   E. Mirosław

                                                                                                                                                                                    

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”. (Albert Einstein)

  W akademii na Dzień Edukacji Narodowej wystapiły przedszkolaki z grupy 4 i 6-latków. Zaprezentowały wiersze i piosenki związane z tym świętem galeria

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć