Odwozy uczniów

W naszej szkole

liczba odwiedzin: 12328709
  • Pasowanie na czytelnika

    W dniu 30 XI 2023r. odbyło się w naszej bibliotece pasowanie na czytelnika biblioteki pierwszoklasistów.

    W przesympatycznej scenerii biblioteki, przyszli czytelnicy popisywali się umiejętnościami muzycznymi i recytatorskimi. Wykazali też dużą wiedzę w zgaduj - zgaduli o bibliotece, książkach, postaciach i tytułach bajek. W uroczystości wzięła udział dyrektor szkoły p. Monika Kowalska Ternes, wychowawcy klas I oraz nauczyciel biblioteki p. Iwona Cyrkler - Kuśnierska, która poprowadziła uroczystość w sposób, który dotarł do pierwszoklasistów z humorem i akompaniamentem gitary. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na czytelnika biblioteki. Wychowawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a każdy z pasowanych czytelników kolorowe zakładki.

    Życzymy im wytrwałości w czytaniu oraz wyniesienia z przeczytanych książek jak największej wiedzy.

    Tekst ślubowania:

    ,,My uczniowie pierwszej klasy

    Tobie książko przyrzekamy,

    że szanować Cię będziemy,

    krzywdy robić Ci nie damy.

    Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać z powagą,

    a wskazówek i rad książek słuchać z wielką uwagą Przyrzekamy! "

  • Andrzejki

    Tegoroczny Dzień Misia został połączony z Andrzejkową Zabawą . Wspaniałe przebrania dzieci sprawiły, że w szkole było bardzo bajkowo, a wspólne tańce sprawiły dużo radości.

  • Dzień Misia

    29 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.  Naszym najmłodszym towarzyszyli pluszowi ulubieńcy. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 obejrzeli przygotowane przez uczniów z Klubu Wolontariatu przedstawienie "O Misiu, który szukał przyjaciela". 29 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.  Naszym najmłodszym towarzyszyli pluszowi ulubieńcy. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 obejrzeli przygotowane przez uczniów z Klubu Wolontariatu przedstawienie "O Misiu, który szukał przyjaciela". 

  • Powiatowy Turniej Szachowy już za nami.

    Uczniowie naszej szkoły w osobach: Jakub Chęć, Kacper Wieczorek, Julia Majczak i Paweł Chudzik pierwszy raz uczestniczyli w drużynowym turnieju szachowym. W rozgrywkach szachowych wywalczyli wysokie 5 miejsce w powiecie lubelskim. Debiut zaliczamy do udanych, zdobyte doświadczenie wykorzystamy w dalszych przygotowaniach doskonalenia królewskiej gry. Gratulujemy naszym młodzieżowym szachistom.

    @Laboratoria przyszłości

    Zdjęcia wykonano aparatem z projektu Laboratoria Przyszłości. Fot. A. Tomicki

     

  • Jesienne podróże…po Polsce

    W środę rano uczniowie klas 6, 7a i 7b oraz nauczyciele  - Małgorzata Ceglarz-Chołody, Adam Tomicki, Agnieszka Bardzel, Katarzyna Chmielewska  - wyruszyli na wycieczkę. Pierwszym punktem był Czarnolas, zwany dawniej Czarnym Lasem, gdzie  mieszkał poeta Jan Kochanowski i gdzie  rosła jego ukochana lipa. To tam znajduje się  jego muzeum, do którego wiedzie aleja pełna buków i dębów. Przed budynkiem powitała nas wykonana z brązu figura czarnoleskiego poety, który trzyma złotą różę -  symbol wiecznie żywej poezji. Podczas zwiedzania muzeum o życiu i twórczości poety opowiadała nam pani przewodnik. Zwiedziliśmy tam sześć pięknych sal, a w każdej z nich wisiał gobelin. Tytuły niektórych to: „Jagiellońskie Dysputy”, „Treny”, „Odprawa posłów greckich”, „Humanista z Czarnolasu”.  Obejrzeliśmy też renesansowe przedmioty codziennego użytku, listy, utwory pisane ręką poety, a także obrazy malarzy przedstawiające Kochanowskiego i osoby z jego rodziny, a w szczególności jego ukochaną córeczkę Urszulkę. Ściany muzeum zdobią pięknie wykaligrafowane utwory Jana Kochanowskiego: fraszki, treny czy pieśni. Godne uwagi i zainteresowania były woskowe figurki słynnych ludzi epoki renesansu  w charakterystycznych strojach , a mianowicie Zygmunta Augusta, królowej Bony, Stańczyka , jak również samego Jana Kochanowskiego. 

    Po zwiedzeniu muzeum i kupieniu pamiątek udaliśmy się do miejsca, gdzie kiedyś rosła potężna lipa, przy której siadywał poeta. Obecnie na miejscu dawnej lipy stoi pomnik. Drugim punktem wycieczki było udanie się do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. Dowiedzieliśmy się, że znajduje się w nim grób Jana Kochanowskiego i jego rodziny. W Zwoleniu byliśmy jeszcze w muzeum regionalnym,  przewodnicy opowiadali nam o życiu poety. Pod koniec pobytu w muzeum weszliśmy do pokoju, w którym były stare akcesoria królewskie.  Ze Zwolenia pojechaliśmy do Janowca, w którym zwiedzaliśmy piękny zamek, następnie poszliśmy do Dworu z Moniak, a po drodze do tego miejsca zobaczyliśmy trzy krzyże. Po wszystkich atrakcjach pojechaliśmy na posiłek regeneracyjny.

     

    Z kolei w piątek uczniowie klas 4 – 8 oraz  nauczyciele Małgorzata Ceglarz-Chołody, Agnieszka Bardzel, Lidia Pietrak, Katarzyna Kędzierska wzięli udział w wycieczce do Teatru Syrena w Warszawie na spektakl „Matylda”. To musical, który pokazuje ogromną moc wyobraźni oraz jakie niesamowite rzeczy mogą się dziać, gdy ma się w sobie empatię, nadzieję i... trochę magii. Teatr Syrena kolejny raz udowadnia, że dysponuje wszystkimi narzędziami, by robić najlepsze musicale w Polsce. Spektakl  nawiązywał do książki pt. „Matylda”. To historia o niezwykle inteligentnej dziewczynce, która miała to nieszczęście urodzić się w mało bystrej i niezbyt uczciwej rodzinie. W dodatku dla swoich rodziców - Państwa Korników - jest jedynie zawadą i czarną owcą rodziny, czego nie omieszkują jej za każdym razem wytknąć. Na szczęście Matylda używa swego umysłu jako supermocy, by ochronić samą siebie przed zgubnym wpływem dorosłych. Bardzo szybko jej poczucie sprawiedliwości zostaje wystawione na próbę. W szkole Panny Łomot panuje bowiem surowa dyscyplina w myśl jej motta: „Dzieci to gnidy. A gnidy głosu i rozumu nie mają”. Na szczęście dziewczynka znajduje sojuszników wśród swoich nowych kolegów i koleżanek. Pomagają jej także nauczycielka - Panna Miodek  - oraz bibliotekarka - Pani Pomagała. I wtedy dochodzi do prawdziwej rewolucji!

    Kolejnym punktem wycieczki było  Muzeum Narodowe w Warszawie założone w 1862 jako Muzeum Sztuk Pięknych, to jedno z najstarszych muzeów sztuki w Polsce. Podczas wizyty nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej ,,Muzealne przeboje”. Pod okiem przewodników poszerzyli wiedzę z zakresu historii i mitologii, motywów literackich oraz symboli i alegorii w sztuce. Zwiedzili galerie stałe m.in.: Galerię Sztuki Starożytnej, Galerię Sztuki Średniowiecznej oraz Galerię Wzornictwa Polskiego.

    Obydwa te wyjazdy poszerzyły naszą wiedzę oraz były fajną formą spędzenia czasu z kolegami i koleżankami. Nauka na łonie natury czy w muzeum jest dużo ciekawsza niż siedzenie w szkolnej ławce.

  • Laureaci konkursu "Dyniowy tydzień aktywnosci"

    Dyniowi artyści wyłonieni i nagrodzeni.💕 Dziękujemy za piękne prace i czekamy na więcej w kolejnych konkursach.😍

    "Okrągła, pękata, rumiana jak słońce

    w środku chowa pestki, jak grosze w skarbonce".

     

     

  • Kokurs recytatorsko-kresomówczy

    „ Poezja pomagała jej przetrwać…”

                   17 listopada 2023r. uczniowie z całej Polski recytowali wiersze Grażyny Chrostowskiej w Muzeum Narodowym w Lublinie. Odbyła się tu gala finałowa VII edycji recytatorsko-krasomówczego konkursu „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”.

                W konkursie brali udział licealiści oraz uczniowie szkół podstawowych kl. VII – VIII.

    Naszą szkołę godnie reprezentowała Milena Twardowska z kl. VII B wraz z opiekunem Agnieszką Bardzel.

     

  • Tańcobajka "Czerwony Kapturek"

    Tanecznym krokiem bajkę opowiedzieć potrafią tylko aktorzy z Tańcobajki.

    Super zabawa zarówno dla maluchów, starszaków oraz pań :)

    Dziękujemy!

  • Pasowanie na Przedszkolaka

    W dniu dzisiejszym, w naszym przedszkolu, odbyła sie bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka.

    Jesteśmy dumni z naszych małych zuchów!

    Już oficjalnie możemy powiedzieć: witajcie w naszym gronie!

  • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2023

    Miła informacja, że uczniowie z klasy III w dniu 17 listopada 2023 roku debiutowali w konkursie Bóbr.
    Z niełatwymi zadaniami zmierzyli się Amelka, Martynka, Bartek, Krzysio,  Szymek i Mikołaj.

     

    fot. A. Tomicki
     

    Uczniowie klas starszych z zadaniami konkursu zmierzyli się 15 listopada 2023 roku. Do konkursu w kategorii junior przystąpili Wiktor Michałek, Paweł Chudzik, Oliwier Wojtaszko, Julia Majczak i Patryk Wierzchowski.

    Trzymamy za nich kciuki w oczekiwaniu na wyniki.

     

     

  • Wieczornica patriotyczna

          11 listopada to dla nas Polaków szczególny dzień. W naszej szkole oprócz udziału w akcji „Szkoła pamięta” i corocznym apelom poświęconym Świętu Niepodległości zorganizowana została Wieczornica patriotyczna. Spotkanie to łączy pokolenia.

    Na scenie wystąpiły dzieci, młodzież i seniorzy z naszej gminy. W montażach słowno-muzycznych w piękny sposób przypomnieli nam historię Polski.

           Dziękujemy za obecność zaproszonym gościom i wszystkich, którzy przybyli by razem z nami spędzić ten czas.

  • VII Ogólnopolski Konkurs Recytatorsko-Krasomówczy

    „ Bo każda chwila, to nowe życie.

    A życie płynie”.

                           Grażyna Chrostowska

    Uczennica naszej szkoły – Milena Twardowska– wzięła udział w Eliminacjach Wojewódzkich

    VII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów".

    Celem wydarzenia artystycznego jest propagowanie wśród młodego pokolenia postawy patriotyzmu i kultury słowa,  zwrócenie uwagi na związek pomiędzy literaturą a życiem narodu, poznanie losów więźniów obozów koncentracyjnych i  twórczości wybitnej lubelskiej poetki, Grażyny Chrostowskiej.

    Konkurs honorowym patronatem objęli:
    prof. Wanda Półtawska, była więźniarka obozu KL Ravensbrück, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Lublin  - Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty  - Teresa Misiuk.

    Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie i zaprezentowanie jednego utworu poetyckiego Grażyny Chrostowskiej oraz fragmentu prozy obozowej.

    Milena Twardowska pod kierunkiem opiekuna Agnieszki Bardzel przygotowała wiersz

    G. Chrostowskiej „I ona poszła” i fragm. książki W. Półtawskiej „I boję się snów”. Swoją interpretacją wywalczyła III miejsce na przesłuchaniach i zdobyła nominację na etap ogólnopolski, który będzie miał miejsce 17 listopada w Muzeum Narodowym w Lublinie. Trzymamy kciuki za naszą uczennicę!

  • Ile waży św. Mikołaj

     

    Nasza szkoła bierze udział w akcji "Ile waży św. Mikołaj".

    W konkursie można otrzymać nagrodę pieniężną dla placówki w 2 kategoriach:

    I kategoria: waga uzbieranych monet

    II kategoria: wartość uzbieranych monet

    𝐙𝐛𝐢𝐞𝐫𝐚𝐦𝐲 𝐛𝐢𝐥𝐨𝐧: 𝟏𝐠𝐫, 𝟐𝐠𝐫, 𝟓𝐠𝐫, 𝟏𝟎𝐠𝐫, 𝟐𝟎𝐠𝐫, 𝟓𝟎𝐠𝐫, 𝟏𝐳ł,𝟐𝐳ł, 𝟓𝐳ł.

    Monety można wrzucać do skarbonki oznaczonej plakatem (szklany łącznik na hali i dolny korytarz na szkole), lub przynosić bezpośrednio do organizatora

    (zapraszam do przedszkola!)

    Już wiele razy pokazali Państwo, że można na Was liczyć

    Czy w tym roku uda nam się zgarnąć jakąś nagrodę?

    Zbieramy monety!

    W grupie siła!

  • Wieczornica Patriotyczna

  • 11 Listopada-Narodowe Święto Niepodległości

         ,,Wolność kocham i rozumiem…’’

                                                                      
        11 Listopada to symbol walki o wolność, znak wiary i zwycięstwa. Tego dnia pamiętamy o wszystkich, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju, swobodnie wyrażać swoje myśli i ze spokojem patrzeć w przyszłość.
     11 listopada1918r.społeczeństwo polskie manifestowało swoją radość z odzyskania niepodległości. Entuzjazm był w pełni uzasadniony ,bowiem  Polacy nie oczekiwali biernie wolności. Walczyło o nią kilka pokoleń, pokoleń które nie pozwoliły światu zapomnieć o istnieniu narodu polskiego.
       
       Z okazji 105 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się dnia 10. 11. 2023r.w  Szkole Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie  uroczysta akademia z udziałem: p. Dyrektor  Moniki Kowalskiej-Ternes, nauczycieli i uczniów . Uroczystość rozpoczęto  odśpiewaniem cztery zwrotek hymnu państwowego w ramach akcji patriotycznej ,,Szkoła do Hymnu’’.
      Uczniowie  klas  5,6,7b przedstawili wzruszający  program artystyczny, pt.,, Wolność kocham i rozumiem...’’  poświęcony Ojczyźnie i jej drodze do  niepodległości. Akademię uświetniły piękne recytacje uczniowskie,muzyka i pieśni patriotyczne.  Scenariusz, oprawę  muzyczną i plastyczną, ,Poczet Sztandarowy przygotowały nauczycielki:  p. Anna Bednarczyk, p.Katarzyna Chmielewska, p. Anna. Kwiatkowska p. Zofia Kotwicka, p. Katarzyna Kalicka.
      W  sobotnie Święto Niepodległości  uczniowski  Poczet Sztandarowy:Jakub Chęć, Wiktoria Chęć ,Nikola Kalicka, Milena Twardowska,Julia Kamola pod opieką p. A. Kwiatkowskiej i p. A. Bednarczyk uczestniczył  we Mszy Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Wojciechowie a także  w pochodzie patriotycznym pod pomniki: Tadeusza Kościuszki i Żołnierzy WP poległych w latach 1939-1945; przy miejscach pamięci złożono  wieńce i zapalono znicze, oddając tym samym hołd walczącym za wolność Ojczyzny.
     Dziś patrzymy z refleksją na dzień 11 listopada. Pamiętamy o tych ,którzy przez po-nad wiek nie porzucili wiary w odrodzenie Polski i o tych, którzy w tej sprawie ,,na stos rzucili swój  życia los”.

       11 listopada to coroczny dzień zadumy nad historią i współczesnością naszego kraju oraz wzruszająca  lekcja patriotyzmu.

                                                                                                                                                 Anna Bednarczyk

        

  • Październik w świetlicy szkolnej

    Kolejny miesiąc działań świetlicowych już za nami. Były grzyby, jeże, owocowe szaszłyki, prace plastyczne, zabawy na sali gimnastycznej i.... wiele więcej.  Bawimy się i pracujemy dalej.

  • Laureaci konkursu "Jesienny jeż"

    Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!

  • Do Hymnu!

    Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy!🤍❤️

     

  • Dzień Bajek

    Dzień Postaci z Bajek w naszym przedszkolu w tym roku wyglądał troszkę inaczej. Dzieciaki mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie i wspólnie obejrzeć ulubioną bajkę na dużym ekranie :)

  • Nad Niemnem

    Narodowe Czytanie

    Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w Narodowym Czytaniu "Na Niemnem" Elizy Orzeszkowej

    podziękowanie.pdf

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
    Wojciechów 8
  • 81 517-72-40

Galeria zdjęć