W naszej szkole

liczba odwiedzin: 692073
 • Ubieranie choinki

  Ubieranie choinki

  14 grudnia 2018 roku uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły uczestniczyli w ubieraniu choinki pod Urzędem Gminy w Wojciechowie. Pomysłodawcą akcji był Przewodniczący Rady Gminy pan Michał Sumiński, który wraz z Wójtem panem Arturem Markowskim, pracownikami Urzędu Gminy oraz Dyrektorami szkół z terenu Gminy Wojciechów wspierali naszą młodzież w dekorowaniu świątecznego drzewka.

  Bombki i ozdoby świąteczne wieszane na choince przygotowali własnoręcznie uczniowie naszej szkoły. Każda klasa przyniosła 3 piękne świąteczne ozdoby, które zdobią drzewko przed budynkiem Urzędu Gminy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 • ,,Ile waży Święty Mikołaj”

  12.12.2018

  ,,Ile waży Święty Mikołaj” - Obrazek 1

           Nasza szkoła w listopadzie przystąpiła do konkursu charytatywnego dla dzieci i młodzieży pt.” Ile waży św. Mikołaj”. Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia. Nasza szkoła zebrała 78,50zł. Organizatorem zbiórki była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina. Zebrane monety posłużyły do zważenia św. Mikołaja w czasie ORSZAKU ŚW. MIKOŁAJA w Lublinie 9 grudnia 2018 r

  Dziękuję wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji.

  Koordynator akcji:

  Jolanta Madej

   

 • 6 grudnia - Mikołajki

  6 grudnia - Mikołajki

  MIKOŁAJKI ? ? ?

  JUŻ WE CZWARTEK!!!

  ZACZARUJMY TEN DZIEŃ MIKOŁAJOWYMI CZAPKAMI.

  PRZEBRANY? - NIE PYTANY!!!

  HO! HO! HO!

 • Warsztaty świąteczne.

  Warsztaty świąteczne.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW

  NA

  WARSZTATY ŚWIĄTECZNE,

  KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ o godz. 13:00.

  JEŚLI LUBISZ AROMAT PIERNICZKÓW I CHCIAŁBYŚ JE Z NAMI UPIEC

  ALBO LUBISZ ROBIĆ ŚWIĄTECZNE KARTKI,

                                                                   ZAPRASZAMY !!!!

   

  Szczegółowe informacje uzyskasz od:

  Pani Katarzyny Chmielewskiej - opiekun SU

  Pani Renaty Małachowskiej - świetlica

 • "Pszczółka Maja" na scenie

   "Pszczółka Maja" na scenie

  13 listopada, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina. Na scenie Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego, podziwiali grę aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza,
  w sztuce pod tytułem :”Pszczółka Maja”.

  E. Szklarska, M. Walczak

 • Zapraszamy do udziału w konkursie

  Zapraszamy do udziału w konkursie
 • O Naszym Jubileuszu

  O Naszym Jubileuszu

  „Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil,
  które pozostają w naszej pamięci na zawsze.”

  W dniu 17 listopada 2018 roku świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości, 100-lecie oświaty na terenie Wojciechowa, 70-lecie Szkoły Podstawowej w obecnym budynku oraz 20-lecie nadania jej imienia Stanisława Marusarza.

  Jubileusz świętowali z nami przedstawiciele władz naszego województwa, powiatu,  gminy, Kuratorium Oświaty w Lublinie, zaprzyjaźnionych instytucji, dyrektorzy szkół podstawowych, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie, rodzice, nauczyciele i licznie zebrani goście. Byli w tym dniu z nami także absolwenci naszej Jubilatki.

  Obchody rozpoczęła dziękczynna Msza Święta, która miała miejsce na hali sportowej. Mszę koncelebrowali: ks. kanonik Jan Hałasa, ks. Krzysztof Kwiatkowski oraz ks. Krzysztof Sokołowski. Po wspólnej modlitwie wszyscy uczestnicy tego szkolnego święta wysłuchali okolicznościowego przemówienia. Jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Duda, która gorąco powitała zaproszonych gości. Przedstawiła również ważne wydarzenia i fakty z kart historii placówki. Zebrani goście mogli usłyszeć z ust Pani Dyrektor, że w czasie swej długoletniej działalności szkoła nie tylko kształciła i wychowywała kolejne pokolenia młodych ludzi, ale rozwijała zainteresowania, pasje i umiejętności swoich uczniów, co oznacza, że dzisiaj może poszczycić się ogromną liczbą absolwentów, którzy doskonale radzą sobie w dorosłym życiu.

   Następnie uczestnicy obejrzeli przygotowaną przez nauczycieli, uczniów, rodziców i absolwentów część artystyczną, która była połączeniem lekcji wychowania i patriotyzmu. Ojczyzna i szkoła, dwie siostry, bohaterki naszego jubileuszu odmieniono chyba przez wszystkie przypadki. Program był kompilacją utworów literackich, tańców narodowych – krakowiaka i poloneza, pieśni patriotycznych i układów choreograficznych. Występ uświetniła również Orkiestra Dęta OSP w Wojciechowie pod batutą Pana Kazimierza Kołodzieja. W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie – od tych najmniejszych do najstarszych, absolwenci, nauczyciele i rodzice, a występy spotkały się z ogromnym aplauzem całej widowni. Były łzy wzruszenia i żywiołowe brawa… Zaprezentowano także film ukazujący historię szkoły zapisaną na fotografiach.

  Swoją refleksją na temat Jubilatki podzielili się również zaproszeni goście. Podczas wystąpień, z ich ust padło mnóstwo gratulacji i życzeń. Były kwiaty, podziękowania i okolicznościowe dyplomy. Nie zabrakło też tortu urodzinowego dla dostojnej Jubilatki, a uczestnicy spotkania otrzymali statuetki oraz pamiątkowy medal z okazji 70 -lecia szkoły. Mogli również dokonać wpisu do Księgi Pamiątkowej, obejrzeć przygotowane wystawy zdjęć i stare kroniki szkolne. Odbyły się także spotkania absolwentów z wychowawcami i nauczycielami. Wychowankowie wspominali chwile spędzone w murach podstawówki i opowiadali o swoich życiowych sukcesach.

  Jubileusz należy już do historii. Dla uczestników naszej uroczystości była ona doskonałą okazją do spotkań dawno niewidzianych nauczycieli i kolegów. Sobotnie popołudnie upłynęło na wspominaniu i powrotach do beztroskiej młodości. Nasza Jubilatka  - placówka z tradycjami, szanująca i kultywująca swą historię – miewa się dobrze i mamy nadzieję, że kolejne pokolenia będą mogły świętować równie wspaniałe jubileusze. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć gdzie można obejrzeć jak tą uroczystość utrwalono na fotografii.

                                                                                            Małgorzata Ceglarz - Chołody

   

 • Dziękujemy...

  Dziękujemy...

  Dziękujemy wszystkim za wspólne przeżywanie uroczystości

   Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości, 100-lecia oświaty, 70-lecia istnienia naszej Szkoły oraz 20-lecia nadania jej imienia.

  To dzięki Państwu, Gościom, Absolwentom i Wychowankom

  świętowanie naszego wspólnego Jubileuszu dało naszej Jubilatce wiele radości i satysfakcji.

  Zapraszamy Państwa do odwiedzania

  Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie

  przy każdej nadarzającej się okazji.

 • ,,Damy, Smoki i Rycerze"- wycieczka przedszkolaków

  ,,Damy, Smoki i Rycerze"- wycieczka przedszkolaków

  22 listopada dzieci z trzech grup przedszkolnych ( 4,5,6-latki) wyruszyły na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Radio Lublin. To właśnie tutaj mogliśmy obejrzeć i współtworzyć tańcobajkę,, Smoki, Damy i Rycerze". Tańobajka to szczególny rodzaj widowiska, w którym dzieci są angażowane we współtworzenie spektaklu. Przedszkolaki stały się bohaterami opowieści. Dziewczynki zamieniły się w piękne księżniczki a chłopcy w dzielnych rycerzy. Było dużo tańca, śmiechu i radości. Dopełnieniem wycieczki była zabawa w fikolandzie Kid's Club. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni. GALERIA

                                                                                                                                                                E.Mirosław, E. Łukasik, K.Wartacz      

 • Ślubujemy!

  Ślubujemy!

  Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej w piątek 19.10.2018r. złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. W tym dniu stali się prawowitymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie .Przed Dyrekcją , rodzicami , nauczycielami i koleżankami ze starszych klas zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Ich słowa przypomniały wszystkim o Ojczyźnie , jej symbolach narodowych, szanowaniu środowiska , zwrotach grzecznościowych i zasadach nauki i zabawy w szkole. Piosenki i taniec poleczka podkreśliły radosny nastrój uroczystości. Pasowanie na ucznia dokonała pani w-ce dyr. Monika Kowalska – Ternes, wręczenie tarcz i gratulacje złożyła dyr. Jolanta Duda. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy .Rodzice uczniów podziękowali dyrekcji szkoły , wychowawcy i nauczycielom oraz wręczyli dzieciom podarunki - wieczne pióra. Uczniowie klasy II a i b podarowali piękne kwiaty doniczkowe, aby zdobiły klasę i tworzyły miłą atmosferę. Zakończeniem uroczystości była wspólna herbatka i ciasto!

  Wszystkim rodzicom dziękuję za piękne słowa kwiaty i pomoc w przygotowanie uroczystości!  GALERIA

                                                                                                                                                       Wychowawca A. Ufnowska

 • Mały Miś w świecie wielkiej literatury

  Mały Miś w świecie wielkiej literatury

  Od września w grupie 4-latków realizowaliśmy ogólnopolski projekt ,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury".Projekt ten miał na celu rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. Wspólnie wybieraliśmy misia- maskotkę, któremu dzieci nadały imię PYSIO. Misio Pysio słuchał razem z dziećmi bajek czytanych w szkole. Misiak zaopatrzony w dzienniczek wyruszył  również w odwiedziny do domów dzieci z naszej grupy. Zadaniem rodziców było przeczytanie  dziecku i Misiowi bajki i wpisanie jej tytułu do dzienniczka. Dzieci w dzienniczku odrysowywały i kolorowały swoją raczkę , oraz robiły rysunek do przeczytanego utworu. GALERIA                 

                                                                                                                                                                                                   E. Mirosław

                                                                                                                                                                                    

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości”. (Albert Einstein)

  W akademii na Dzień Edukacji Narodowej wystapiły przedszkolaki z grupy 4 i 6-latków. Zaprezentowały wiersze i piosenki związane z tym świętem galeria

 • Historia naszej szkoły w filmowym skrócie...jubileusz 70 lecia

  Historia naszej szkoły w filmowym skrócie...jubileusz 70 lecia - Obrazek 1

 • Rozkład jazdy autobusów szkolnych

  Rozkład jazdy autobusów szkolnych

  W dniu 17.11.18 ( sobota)

  Przywozy rano

    Autobus szkolny ( pomarańczowy)

  KURS PIERWSZY

  • 9.10 – Kol. Chmielnik, Ignaców (p. Iwaniak )
  • 9.15– Ignaców (p. Wójtowicz), Ignaców (remiza)
  • 9.20- – Ignaców (p. Nagnajewicz)
  • 9.20 – Uczniowie wysiadają  (SP Wojciechów)

  KURS DRUGI

  • 9.35 – Gaj Stary (most)
  • 9.40 – Gaj Stary (remiza , przystanek)
  • 9.50 – Kol. Wojciechów I (remiza)
  • 9.55 – Szczuczki, Szczuczki Wieś
  • 10.05 – Kol. Łubki
  • 10.10 – Łubki
  • 10.20 – Halinówka
  • 10.30 – Uczniowie wysiadają (SP Wojciechów)

   

  Autobus Pana Kozaka (Maszki, Miłocin, Palikije)

  •  10.00 -  Miłocin
  •   10.05 -  Maszki
  •   10.15 -  Palikije
  •   10.20 - Sporniak
  •   10.25 -  Stasin
  •   10.30 - Uczniowie wysiadają ( SP Wojciechów)

   

   

  Odwozy po zakończeniu uroczystości

   

 • Zapraszamy na Jubileusz Naszej Szkoły

  Zapraszamy na Jubileusz Naszej Szkoły - Obrazek 1

 • ,,Ile waży Święty Mikołaj”

  ,,Ile waży Święty Mikołaj”
  06.11.2018

  ,,Ile waży Święty Mikołaj”'

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ do udziału w akcji "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ"?

   

  NA CZYM POLEGA AKCJA?
   

  Akcja polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie od 06.XI.2018 r. do 30.XI.2018 r. Bilon (monety od 1gr do 5zł) będzie zbierany wśród uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Bilon można będzie wrzucać do 3 pojemników znajdujących się w dolnym holu głównym szkoły oraz na poszczególnych częściach szkoły.

  CEL AKCJI:
   

  Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
   

  DLACZEGO WARTO ANGAŻOWAĆ DZIECI I MŁODZIEŻ W POMAGANIE?
   

  Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy wykształca empatię. Uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne. Pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.

  FINAŁ:

  Zebrany bilon posłuży do zważenia św. Mikołaja podczas Orszaku św. Mikołaja 9 grudnia 2018 r.

  Koordynator akcji:

  Jolanta Madej

   

 • WYBORY 2018/ 2019

  WYBORY 2018/ 2019

  ZNAMY JUŻ WYNIKI WYBORÓW !!!

   

  Od godziny czternastej znane są wyniki wyborów do zarządu Samorzadu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie.

  Komisja licząca głosy podała do wiadomości, iż największą liczbę głosów otrzymała Magdalena Sitarska uczennica kl. IIIa Gimnazjum i tym samym została wybrana na przewodniczącą SU.

  Aleksandra Lewandowska - uczennica klasy 7b w bieżącym roku szkolnym piastować będzie stanowisko zastępcy przewodniczącej, a Kinga Stachyra z klasy 5a - sekretarza.

  Wszystkim członkiniom SU

  SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!!!!

  Życzymy sił, pomysłów i owocnej pracy na rzecz naszej szkoły !!!

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1

 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy

  „Uczcie się historii, znajomość jej jest bardzo potrzebna w życiu.” – Józef Piłsudski

   

  W dniu 26 września 2018 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy „Śladami Józefa Piłsudskiego”. Był to wyjazd w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”.

  Stolica powitała nas ciepłą i słoneczną pogodą. Na początek warszawskiej przygody uczniowie klas VI mieli możliwość zwiedzania z audioprzewodnikiem nowocześnie urządzonych ekspozycji przedstawiających walkę i codzienność uczestników powstania warszawskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego. Duże wrażenie zrobiła na nich projekcja trójwymiarowego filmu „Miasto ruin”. Dzięki zbieranym kartkom z kalendarza mogli poznać najważniejsze momenty z powstańczego życia Stolicy. W tym samym czasie młodsi uczestnicy wyjazdu podziwiali panoramę miasta z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki.

  Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra miejska „Warszawa Niepodległa”. Dzięki niej gracze poznali najważniejsze miejsca, wydarzenia i osoby związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Między inny byliśmy przed Grobem Nieznanego Żołnierza, Kolumną Zygmunta oraz Pałacem Prezydenckim. Na zakończenie dotarliśmy przed Pomnik Józefa Piłsudskiego.

  Równie atrakcyjnie było w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy wystawy związane z polskimi formacjami zbrojnymi z czasów I wojny światowej – Legionami Piłsudskiego, Polską Armią w Rosji oraz Błękitną Armią.

  Na zakończenie warszawskiej przygody spacerowaliśmy alejkami Ogrodu Łazienkowskiego. Widzieliśmy między innymi Belweder, siedzibę Józefa Piłsudskiego naczelnika Państwa Polskiego w latach 1918-1922.

  Wyjazd był długi i męczący, ale pełni wspomnień i nowych informacji dotyczących historii naszego kraju późnym wieczorem wróciliśmy do Wojciechowa.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć