W naszej szkole

liczba odwiedzin: 726804
 • ,,Z kopyta, kulig rwie…..”

  ,,Z kopyta, kulig rwie…..”
  14.01.2019

         Korzystając ze sprzyjających warunków zimowych  klasie IV świetnie bawiła się podczas kuligu. Ciekawe ukształtowanie terenu wokół szkoły pozwala na organizowanie lekcji wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Świeże powietrze, wesołe dzwonki końskiego zaprzęgu, cudna zimowa sceneria i przede wszystkim doborowe towarzystwo sprawiły, że zanim zdążyliśmy wrócić do szkoły, uczniowie dopytywali się, kiedy będzie powtórka. Po wspaniałej przejażdżce przyjemnie było rozgrzać się przy ognisku, zjeść kiełbaskę i napić się gorącej herbatki.

         Cała wycieczka udała się wyśmienicie, sporo było przy tym wszystkim śpiewu, śmiechu i radości. Podziękowania należą się rodzicom za pomoc, obecność i utrwalenie tych niezapomnianych chwil. Jest to dla dzieci okazja do zimowych szaleństw na śniegu. Pamiętajmy, aby bawić się bezpiecznie!

  galeria

   Jolanta Madej

   

 • Razem dla KLIMATU

  Razem dla KLIMATU

  15 stycznia w naszej szkole odbędzie się STRAJK DLA KLIMATU. Będzie miał on następujący przebieg:

  1. Na poniedziałek 14 stycznia chętni uczniowie klas 4-8 i 3 gimnazjum przygotowują prezentację multimedialną  lub krótki film o tematyce związanej ze zmianami klimatycznymi. Powinna ona zawierać informacje: co wpływa na zmiany klimatu na ziemi, czy te zmiany są dobre dla naszego klimatu czy złe oraz jakie są skutki zmian klimatycznych zachodzących na naszej planecie. Drugi temat do wyboru to gatunki zagrożone wyginięciem. Wybierz zwierzę, opisz gdzie występuje, co jest jego pożywieniem, dlaczego jest zagrożony wyginięciem. Prezentacje zostaną ocenione oceną z biologii, geografii lub przyrody. Najlepsza prezentacja zostanie zaprezentowana uczniom podczas apelu dnia 15 stycznia.
  2. Jeśli nie chcesz zrobić prezentacji, zrób plakat, na którym zaprezentujesz jeden gatunek zagrożony wyginięciem. Plakaty zostaną również ocenione z biologii, geografii lub przyrody. Utworzymy też wystawę plakatów na górnym korytarzu. Termin przynoszenia prac poniedziałek 14 stycznia.
  3. Wszystkie osoby dnia 15 stycznia przychodzą przebrane za jakiś gatunek zagrożony wyginięciem lub przynoszą maskotkę takiego zwierzątka. Sprawdź w Internecie jakie to gatunki! Wybierz coś dla siebie! Przebierz się!

   

  Zróbmy coś dla RAZEM dla NASZEJ PLANETY!!!

 • ,,Coraz bliżej święta…”

  ,,Coraz bliżej święta…”

  ,,Coraz bliżej święta…”

  Święta Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej.

           Jak co roku dzieci przebywające w  świetlicy szkolnej przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia. W świetlicy szkolnej coraz bardziej świątecznie. Święta tuż, tuż, więc uczniowie mnóstwo czasu spędzają na wykonywaniu prac o tematyce świątecznej. Mikołaje, renifery, łańcuchy, choinki, aniołki i inne ozdoby - oto kilka pomysłów, jak miło przebiegały popołudnia w naszej świetlicy. Przecież nie ma nic przyjemniejszego niż powiesić na choince samodzielnie wykonanej ozdoby…
           Podczas zajęć milusińscy poznawali świąteczne zwyczaje. W radosnym nastroju, przy dźwiękach kolęd, dzieci wykonywały świąteczne ozdoby. Powstały aniołki, bombki, świąteczne obrazki i inne prace plastyczne, którymi została udekorowana świetlica. Podczas wykonywania ozdób, zgodnie z polską tradycją, uczniowie  wspólnie kolędowali. Dzieci, które uczęszczają do świetlicy szkolnej wiedzą, że na zajęciach można robić ciekawe i atrakcyjne prace.

            Zorganizowany został  konkurs na ,, Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową”. Konkurs był przeznaczony dla dzieci ze szkoły podstawowej. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w  konkursie. Powstało bardzo wiele ciekawych i kolorowych prac, wykonanych różnorodną techniką. Przygotowaniem i organizacją konkursu zajmowała się też Pani Marzena Walczak.

             Odbyły się również warsztaty świąteczne na których uczniowie uczyli się piec pierniczki oraz robić świąteczne kartki.       

                                                                                                                                        Renata Małachowska

   A oto efekty naszych poczynań…

   

  ,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 1,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 2,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 3,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 4,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 5,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 6,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 7,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 8,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 9,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 10,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 11,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 12,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 13,,Coraz bliżej święta…” - Obrazek 14

 • Świąteczne życzenia 3-latków

 • Hej kolęda, kolęda!

  Hej kolęda, kolęda!

  W piątek 21 grudnia delegacja dzieci z naszej szkoły wyruszyła z kolędą. Odwiedziliśmy Urząd Gminy, Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury, Bank Spółdzielczy oraz Ośrodek Zdrowia. Wspólnie z pracownikami powyższych instytucji śpiewaliśmy piękne kolędy. W imieniu całej społeczności szkolnej przekazaliśmy serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, oraz wręczyliśmy wykonane przez dzieci słodkie prezenty.:)

   Bardzo dziękujemy za to, że mogliśmy razem kolędować, za ciepłe przyjęcie i pyszne słodkości dla naszych wychowanków. :) Jeszcze raz życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT ! galeria

                                                                                                                                                                                 E. Mirosław, A.Ufnowska

   

 • Z okazji Bożego Narodzenia życzymy pogodnych świąt, pełnych ciepła i rodzinnej atmosfery.
  Mnóstwo chwil pełnych nadziei, uśmiechu na twarzy i radości w sercu.
  Niech Zbawiciel narodzony na sianku w Betlejem będzie źródłem niegasnącej miłości i niezachwianej wiary
  a gwiazda betlejemska stanie się drogowskazem,
  obdarzy pogodą ducha wśród trosk i niepokoju oraz prowadzi przez niełatwą codzienność. 

                                                                                                                                                       Dyrekcja Szkoły

 • SINGING CONTEST

  SINGING CONTEST

  ! ! !   Trzeci Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej 

  w Języku Angielskim ! ! !

  Serdecznie zapraszmy do wzięcia udziału w przeglądzie, który odbędzie się w naszej szkole

  dnia 10 stycznia 2019 roku.

  W tym roku rozszerzamy tematykę piosenek o treści związane z zimą !

  Zapraszamy w kategoriach wiekowych

  od przedszkolaka do gimnazjalisty !

                    Soliści, duety... i instrumentaliści mile widziani :)

 • Dzień pluszowego misia

  Dzień pluszowego misia

  Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 

  Właśniedlatego już po raz siódmy w naszej szkole23.11.2018r. obchodzony był „Światowy Dzień Pluszowego Misia’’. W obchodach Święta Pluszowego Misia brały udział przedszkolaki i uczniowie klas I-III.Tego dnia każde dziecko przyniosło do szkoły swoją ulubioną pluszową zabawkę.Przeważały misie.Oglądaliśmy misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe,z oklapniętym uszkiem, stare i wiele razy przytulane…

  Dzieci obejrzałyprzedstawienie pt. ,,O misiu, który odważył się być mądrym’’oraz wysłuchały  wierszy o misiach przygotowanych przez reprezentacje każdej z klas i grup przedszkolnych. W inscenizacji wzięli udział uczniowie klasy Va i III.

  Po pokazietalentów aktorskich, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego ,, Miś z talerzyków papierowych’’.Nagrodzono 21 prac. Wszyscy obecni mieli możliwość obejrzenia wystawki prac uczniów, a było ich ponad 40.

  Później dzieci brały udział w wielu  konkurencjach i zabawach m.in. tańcach z misiami, wyjadaniu miodku bez użycia rąk, czy układaniu misia z puzzli.

  Uroczystość Dnia Pluszowego Misia połączono z zabawą Andrzejkową.
  Nad całością czuwały p. B. Wielowińska,p. A. Dmitruk, pomagały p. Jolanta Madej i p. Katarzyna Kalicka oraz uczniowie gimnazjum, należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu.

  Spotkanie z Pluszowym Misiem przebiegało w radosnej i twórczej atmosferze.

   

  Zdjęcia

   

 • Święty Mikołaj w grupie 4-latków

  Święty Mikołaj w grupie 4-latków

  „6 grudnia – jak dobrze wiecie,
  Święty Mikołaj chodzi po świecie.
  Dźwiga swój worek niezmordowanie
  i każde dziecko prezent dostanie.
  A kiedy rozda już prezenty,
  wraca do nieba uśmiechnięty”

  6 grudnia nasze grupę odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- Pomimo braku śniegu, jak co roku przybył na czas. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę oraz recytowały wierszyki przygotowane specjalnie na to spotkanie. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcia które można obejrzeć w GALERII . Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

                                                                                                                                                                           E.Mirosław

   

 • Klasa pierwsza poznaje pracę biblioteki szkolnej

  Klasa pierwsza poznaje pracę biblioteki szkolnej

  18 grudnia 2018r pierwszaki przybyły z wizytą do biblioteki szkolnej. Uczniowie poznali zasady zachowania się w bibliotece, wypożyczania książek oraz dowiedzieli się, jak należy o nie dbać. Wszyscy uczniowie dzielnie poradzili sobie z bajkowymi zagadkami oraz chętnie opowiadali o swoich ulubionych książkach. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały też przedstawienie w wykonaniu uczennic z klasy Va pod tytułem ,, Dary czterech wróżek’’ na  motywach bajki Ewy Szelburg –Zarembiny. Po przedstawieniu nastąpiło uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników.

  Uczniowie samodzielnie wybrali sobie książkę do czytania  i otrzymali  kolorową zakładkę, wykonaną na zajęciach świetlicowych. 

  Na zakończenie , pani wicedyrektor Monika Kowalska- Ternes podziękowała pierwszakom za ich zaangażowanie i życzyła wielu miłych spotkań z książką. Bibliotece szkolnej przybyło  19 nowych czytelników, na których czeka jeszcze mnóstwo nowych ksiażek.

  Mam nadzieję, że przygoda z czytaniem  będzie trwała  przez następne lata  i przysporzy wielu wrażeń i radości.

   

  Bożena Wielowińska

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami.

 • Wygrana naszego ekologicznego filmu

  Wygrana naszego ekologicznego filmu

  Z przyjemnością informujemy, że film utworzony przez naszych uczniów otrzymał główną nagrodę w konkursie "25 na piątkę z plusem" organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

  Film konkursowy został przygotowany przez uczniów klas piątych i ich wychowawców panią Katarzynę Kędzierską i panią Agnieszką Bardzel oraz panią Annę Budę. Do udziału w filmie zostali też zaproszeni uczniowie klasy III szkoły podstawowej.  

  Nasz projekt to pięciominutowa opowieść o działaniach ekologicznych realizowanych w naszej szkole oraz o naszej współpracy z Urzędem Gminy oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w ramach realizowania treści proekologicznych.

  Nagrodą w konkursie jest 35000zł na wyposażeni pracowni biologicznej. Jeśli macie jakieś pomysły koniecznie opowiedzcie o nich pani Annie Budzie lub swojemu wychowawcy. Może uda się zrealizować Wasze marzenia.

  Więcej informacji o konkursie można przeczytać na stronie organizatora:

  http://www.wfos.lublin.pl/aktualnosci/rozdalismy-nagrody-w-konkursie-25-na-piatke-z-plusem.html

  Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z uroczystej gali, na której pani Kurator Oświaty oraz Prezes WFOŚiGW wręczali zwycięzcom nagrody.

  Gratulacje!!!

 • Odwozy w dniu 20.12.2018r

  Odwozy

  Autobus szkolny ( pomarańczowy)

  I tura

  11.30 - 6-latki, kl. 1,2,3,4,5a, 5a

  II tura

  12.30 - kl. 6a,6b,7a,7b,8 i gimnazjum

   

  Autobus P.Kozak (Maszki, Miłocin, Palikije) + bus ( Cyganówka, Gaj)

  12.30 II tura

 • Wigilia klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej

  Wigilia klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej

  Niedługo wszyscy zasiądziemy z rodzinami przy wigilijnym stole, a 14 grudnia najstarsi uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, nauczycielami, dyrekcją szkoły oraz panem wójtem oraz panem przewodniczącycm rady gminy Wojciechów przeżywali wspólną uroczystą wigilię w szkole.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 • Ubieranie choinki

  Ubieranie choinki

  14 grudnia 2018 roku uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły uczestniczyli w ubieraniu choinki pod Urzędem Gminy w Wojciechowie. Pomysłodawcą akcji był Przewodniczący Rady Gminy pan Michał Sumiński, który wraz z Wójtem panem Arturem Markowskim, pracownikami Urzędu Gminy oraz Dyrektorami szkół z terenu Gminy Wojciechów wspierali naszą młodzież w dekorowaniu świątecznego drzewka.

  Bombki i ozdoby świąteczne wieszane na choince przygotowali własnoręcznie uczniowie naszej szkoły. Każda klasa przyniosła 3 piękne świąteczne ozdoby, które zdobią drzewko przed budynkiem Urzędu Gminy.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 • ,,Ile waży Święty Mikołaj”

  12.12.2018

  ,,Ile waży Święty Mikołaj” - Obrazek 1

           Nasza szkoła w listopadzie przystąpiła do konkursu charytatywnego dla dzieci i młodzieży pt.” Ile waży św. Mikołaj”. Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia. Nasza szkoła zebrała 78,50zł. Organizatorem zbiórki była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina. Zebrane monety posłużyły do zważenia św. Mikołaja w czasie ORSZAKU ŚW. MIKOŁAJA w Lublinie 9 grudnia 2018 r

  Dziękuję wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji.

  Koordynator akcji:

  Jolanta Madej

   

 • 6 grudnia - Mikołajki

  6 grudnia - Mikołajki

  MIKOŁAJKI ? ? ?

  JUŻ WE CZWARTEK!!!

  ZACZARUJMY TEN DZIEŃ MIKOŁAJOWYMI CZAPKAMI.

  PRZEBRANY? - NIE PYTANY!!!

  HO! HO! HO!

 • Warsztaty świąteczne.

  Warsztaty świąteczne.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY

  ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW

  NA

  WARSZTATY ŚWIĄTECZNE,

  KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ o godz. 13:00.

  JEŚLI LUBISZ AROMAT PIERNICZKÓW I CHCIAŁBYŚ JE Z NAMI UPIEC

  ALBO LUBISZ ROBIĆ ŚWIĄTECZNE KARTKI,

                                                                   ZAPRASZAMY !!!!

   

  Szczegółowe informacje uzyskasz od:

  Pani Katarzyny Chmielewskiej - opiekun SU

  Pani Renaty Małachowskiej - świetlica

 • "Pszczółka Maja" na scenie

   "Pszczółka Maja" na scenie

  13 listopada, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina. Na scenie Sali Kongresowej Uniwersytetu Przyrodniczego, podziwiali grę aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza,
  w sztuce pod tytułem :”Pszczółka Maja”.

  E. Szklarska, M. Walczak

 • Zapraszamy do udziału w konkursie

  Zapraszamy do udziału w konkursie
 • O Naszym Jubileuszu

  O Naszym Jubileuszu

  „Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil,
  które pozostają w naszej pamięci na zawsze.”

  W dniu 17 listopada 2018 roku świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości, 100-lecie oświaty na terenie Wojciechowa, 70-lecie Szkoły Podstawowej w obecnym budynku oraz 20-lecie nadania jej imienia Stanisława Marusarza.

  Jubileusz świętowali z nami przedstawiciele władz naszego województwa, powiatu,  gminy, Kuratorium Oświaty w Lublinie, zaprzyjaźnionych instytucji, dyrektorzy szkół podstawowych, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie, rodzice, nauczyciele i licznie zebrani goście. Byli w tym dniu z nami także absolwenci naszej Jubilatki.

  Obchody rozpoczęła dziękczynna Msza Święta, która miała miejsce na hali sportowej. Mszę koncelebrowali: ks. kanonik Jan Hałasa, ks. Krzysztof Kwiatkowski oraz ks. Krzysztof Sokołowski. Po wspólnej modlitwie wszyscy uczestnicy tego szkolnego święta wysłuchali okolicznościowego przemówienia. Jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Jolanta Duda, która gorąco powitała zaproszonych gości. Przedstawiła również ważne wydarzenia i fakty z kart historii placówki. Zebrani goście mogli usłyszeć z ust Pani Dyrektor, że w czasie swej długoletniej działalności szkoła nie tylko kształciła i wychowywała kolejne pokolenia młodych ludzi, ale rozwijała zainteresowania, pasje i umiejętności swoich uczniów, co oznacza, że dzisiaj może poszczycić się ogromną liczbą absolwentów, którzy doskonale radzą sobie w dorosłym życiu.

   Następnie uczestnicy obejrzeli przygotowaną przez nauczycieli, uczniów, rodziców i absolwentów część artystyczną, która była połączeniem lekcji wychowania i patriotyzmu. Ojczyzna i szkoła, dwie siostry, bohaterki naszego jubileuszu odmieniono chyba przez wszystkie przypadki. Program był kompilacją utworów literackich, tańców narodowych – krakowiaka i poloneza, pieśni patriotycznych i układów choreograficznych. Występ uświetniła również Orkiestra Dęta OSP w Wojciechowie pod batutą Pana Kazimierza Kołodzieja. W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie – od tych najmniejszych do najstarszych, absolwenci, nauczyciele i rodzice, a występy spotkały się z ogromnym aplauzem całej widowni. Były łzy wzruszenia i żywiołowe brawa… Zaprezentowano także film ukazujący historię szkoły zapisaną na fotografiach.

  Swoją refleksją na temat Jubilatki podzielili się również zaproszeni goście. Podczas wystąpień, z ich ust padło mnóstwo gratulacji i życzeń. Były kwiaty, podziękowania i okolicznościowe dyplomy. Nie zabrakło też tortu urodzinowego dla dostojnej Jubilatki, a uczestnicy spotkania otrzymali statuetki oraz pamiątkowy medal z okazji 70 -lecia szkoły. Mogli również dokonać wpisu do Księgi Pamiątkowej, obejrzeć przygotowane wystawy zdjęć i stare kroniki szkolne. Odbyły się także spotkania absolwentów z wychowawcami i nauczycielami. Wychowankowie wspominali chwile spędzone w murach podstawówki i opowiadali o swoich życiowych sukcesach.

  Jubileusz należy już do historii. Dla uczestników naszej uroczystości była ona doskonałą okazją do spotkań dawno niewidzianych nauczycieli i kolegów. Sobotnie popołudnie upłynęło na wspominaniu i powrotach do beztroskiej młodości. Nasza Jubilatka  - placówka z tradycjami, szanująca i kultywująca swą historię – miewa się dobrze i mamy nadzieję, że kolejne pokolenia będą mogły świętować równie wspaniałe jubileusze. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć gdzie można obejrzeć jak tą uroczystość utrwalono na fotografii.

                                                                                            Małgorzata Ceglarz - Chołody

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć