W naszej szkole

liczba odwiedzin: 1034518
 • Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie 4-latków

  Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie 4-latków

  10 maja 2019 r. w grupie 4-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwoscią oczekiwały na tę wizytę. Mimo wielu obowiązków mamy wszystkich dzieci licznie przybyły do naszego przedszkola. Towarzyszyły swoim pociechom i chętnie włączały się do wspólnej zabawy.

  W czasie zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania aktywności swoich dzieci, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomosci i umiejętności. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały ciekawe prace z materiałów recyklingowych, które uwieczniliśmy na zdjęciach.

  Bardzo dziękuję wszystkim biorącym udział w  zajeciach za poświecony czas, wspólną naukę i zabawę. 

                                                                                                                                                   E. Mirosław

 • Sprawozdanie finansowe za 2018 rok

  Sprawozdanie finansowe za rok 2018 naszej szkoły zostało zamieszczone na stronie BIP Gminy Wojciechów i znajduje się pod adresem:

 • Loteria fantowa

         Podczas Pikniku Rodzinnego planujemy                           przeprowadzić loterię fantową. Bardzo proszę o przynoszenie różnorodnych – nadających się jeszcze do użytku –zabawek lub innego rodzaju bibelotów.

  Zbiórkę prowadzi świetlica szkolna –                                              pani Renata Małachowska.

   

  Cena losu 2zł.

 • SPELLING BEE

  Z radością informujemy, że 

  dnia 23 maja 2019 r.

  odbędzie się 

  VI

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS

  LITEROWANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

   

  SPELLING BEE - Obrazek 1

   

  Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych emocjonujących zmaganiach z literowaniem!

   

  W załączniku zamieszczamy zaktualizowane listy ze słówkami oraz regulamin konkursu.

   

  Lista słówek podstawowych dla klas IV-VI i VII-VIII+G

  Spelling_Bee_3_11.pdf

  Lista słówek dodatkowych dla klas IV-VI i obowiązkowych dla klas VII-VIII+G

  Spelling_Bee_12-17.pdf

  Regulamin_2019.pdf

   

  W razie pytań, prosimy o kontakt.

  Organizatorzy:

  Katarzyna Chmielewska

  kamila Wójtowicz

   

 • Global Money Week – Światowy Tydzień Pieniądza

  Global Money Week – Światowy Tydzień Pieniądza
  10.04.2019

       W dniach od 25 do 31 marca 2019 r. w naszej szkole trwał tydzień Global Money Week- Światowy Tydzień Pieniądza. Jest to już VIII edycja akcji, która przebiegała pod hasłem "Learn. Save. Earn".  – „Zdobywaj wiedzę. Zarabiaj. Oszczędzaj”. W Polsce akcja została objęta patronatem Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) i Ministerstwa Finansów. W akcji Global Money Week nasza szkoła bierze udział już po raz trzeci.

     Celem akcji Global Money Week było zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym. 

  W ramach realizacji tego zadania wśród uczniów klas I- IV  przeprowadzone zostały tematyczne lekcje oraz konkursy dla wszystkich uczniów:

  • Plastyczny-  na najciekawszą skarbonkę,
  • Plakaty promujące oszczędzanie,
  • Projekt własnego banknotu,
  • Stworzenie drzewka bankowego,
  • Gry tematyczne,
  • Prezentacje multimedialne.

  Bardzo dziękuję za zaangażowanie .

  Koordynator : Jolanta Madej

   

   

  <galeria>

 • Wycieczka do Warszawy klasy I i IIb

  Wycieczka do Warszawy klasy I i IIb

  W chłodny kwietniowy poranek  uczniowie klasy I i II b wraz z wychowawczyniami i rodzicami wyruszyli w podróż do Warszawy. Czas przeznaczony na przejazd szybko minął i o godz.9.30 rozpoczęliśmy zwiedzanie  stolicy. Spacerując  po Starym Mieście pani przewodnik opowiadała nam   historię naszego kraju związaną z poznawanymi miejscami Warszawy – Kolumna Zygmunta ,Zamek Królewski, Barbakan , Pomnik Małego Powstańca. Wszyscy z zaciekawieniem i uwagą słuchaliśmy o stolicy i jej zabytkach. Tam tez zakupiliśmy pamiątki . Po krótkim spacerze rozpoczęliśmy zajęcia w CNK w Planetarium oglądając seans „Halo Ziemia”, który wywarł na nas ogromne  wrażenia. Następnie przyszedł czas na obiadek. Zjedliśmy go w restauracji znajdującej się w bibliotece uniwersyteckiej . Ponownie rozpoczęliśmy zajęcia w CNK i przez kilka godzin odkrywaliśmy tajniki wiedzy z różnych dziedzin   nauki. Do domu dotarliśmy o zmierzchu. Zmęczeni ,ale uśmiechnięci i zadowoleni udaliśmy się  do domów . Wycieczka przekonała wszystkich uczestników o potrzebie dalszego poznawania naszej stolicy i historii naszego państwa  <<galeria>>

   

                                                                                                                                Wychowowaczynie E.Szklarska i A.Ufnowska

 • Dzień kobiet w klasie 1

  Dzień kobiet w klasie 1

  Chłopcy w naszej klasie pamiętali o swoich koleżankach i Pani w dniu ich świeta.Obdarowali nas pięknymi hiacyntami i drobnymi upominkami. Zaspiewali nam Sto Lat i i złozyli życzenia. Bardzo dziękujemy młodym dżentelmenom !!!  <<galeria>>

  Agniaszka Ufnowska

 • WIEŚCI ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

  WIEŚCI ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ
  09.04.2019

   

   

         

          W ramach zajęć świetlicowych w bieżącym roku szkolnym są prowadzone zajęcia    pt. ,,Kącik małego chemika”.    Są to różne sytuacje badawcze, doświadczenia i eksperymenty   z wykorzystaniem materiałów codziennego użytku. Głównym celem naszych zajęć jest budzenie zaciekawienia i rozwijanie zainteresowań naukami przyrodniczymi uczniów poprzez uczestnictwo w samodzielnym eksperymentowaniu.

            Realizowane są treści z zakresu elektrostatyki, aerodynamiki i optyki. Przedmiotem badań było powietrze i woda. Wykonywaliśmy mnóstwo ciekawych eksperymentów,   w których aktywnie i chętnie uczestniczyli uczniowie różnych klas. Do najciekawszych należą: obserwowanie kwiatu zmieniającego kolor, wybuchający wulkan, tańczące rodzynki, skaczące jajko, malowanie na mleku, ciecz nienewtonowska, niepękające bańki, zabawy z napięciem powierzchniowym, uciekający pieprz, tornado w słoiku, badanie gęstości różnych cieczy.

           Świetlica szkolna ogłosiła konkurs pt. ,,Wiosenne zdrowe śniadanko”. Projekt konkursowy  miał na celu promowanie zdrowej żywności oraz zdrowego stylu życiaDzieci     z klas I- III oraz przedszkolaki ochoczo zabrały         się do przygotowania zdrowego wiosennego śniadanka.                                                                                                    Prezentacja wykonanej przez uczniów propozycji zdrowego śniadanka odbyła się 20 marca.    Do jego  przygotowania dzieci użyły produktów należących do grupy zdrowej żywności. Wszystkie przygotowane posiłki były bardzo ciekawe        i pomysłowe, pięknie udekorowane oraz estetycznie zaprezentowane. W związku z tym jury  miało ogromne trudności    z wyłonieniem I miejsca. Serdecznie dziękuję klasom i ich wychowawcom za przygotowanie i udział             w projekcie.

            W naszej świetlicy odbył się również turniej warcabowy mający na celu rozwijanie umiejętności strategicznego myślenia uczniów naszej szkoły. Rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza grupa klasy I – III oraz grupa druga klasy IV- VI. Wzięło           w nim udział wielu uczniów. Cieszył się on niespodziewanie dużym zainteresowaniem. Rozgrywki  w poszczególnych kategoriach wiekowych toczyły się przez wiele godzin, a zacięte walki wywoływały wiele emocji.

  Dzieci bardzo lubią spędzać czas w świetlicy szkolnej i każdy nowy  projekt  przyjmują     z ogromnym entuzjazmem.

         

  Renata Małachowska

   

   

  <<GALERIA>>

 • KIERMASZ WIELKANOCNY

  KIERMASZ WIELKANOCNY
  09.04.2019

   

  Podczas XX Gminnego Przeglądu Twórczości Teatralnej Szkół w naszej szkole odbył się również Kiermasz Wielkanocny. Na stoisku można było zakupić prace wykonane własnoręcznie przez uczniów ze świetlicy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

  Renata Małachowska

   

   

   

  <<galeria>>

 • Rozkład kursów autobusu i busa szkolnego w dniach od 10.04.2019r. do 13.04.2019r.

  Rozkład kursów autobusu i busa szkolnego w dniach od 10.04.2019r. do 13.04.2019r.
  09.04.2019

   

  Autobus szkolny (pomarańczowy) przywozy:

  7.05-Gaj Stary (most)

  7.10-Gaj Stary (remiza)

  7.20-Kol. Wojciechów (remiza)

  7.25-Halinówka

  7.30-Szczuczki Wieś

  7.35-Kol.Łubki

  7.40-Łubki

  7.50-Chmielnik

  7.55-Ignaców ( pan Wójtowicz)

  8.00-Ignaców (remiza)

  8.05-Ignaców ( pan Nagnajewicz)

  8.15-Szkoła Wojciechów

   

  Autobus szkolny (pomarańczowy) odwozy:

  11.00-kl.VIII Szkoła Podstawowa

  13.30-Gimnazjum

   

  Pan Kozak ( przywozy):

  7.50-Palikije

  8.00- Miłocin

  8.05-Maszki

  8.15-Szkoła Wojciechów

  Pan Kozak (odwozy):

  ok.13.30-odwozy.

   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Powitanie wiosny w klasie II B

  Klasa II B powitała wiosnę inaczej :)

 • Listy dzieci przyjętych do naszej szkoły

  Listy dzieci przyjętych do naszej szkoły

  Szanowni Państwo,

  Prezentujemy listy dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie:


  1. Lista_klasa_I.pdf

  2. Lista_przedszkolakow.pdf
   

 • Nasi uczniowie wśród elity informatycznej województwa lubelskiego...

   W dniu 14 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Informatycznej "USER". Trójka naszych reprezentantów: Czępiński Konrad, Czepiński Łukasz i Wrotniak Dominika rywalizowała w Zespole Szkół im. Nasi uczniowie wśród elity informatycznej województwa lubelskiego... - Obrazek 1Stanisława Grabskiego w Lublinie.

  Po szkolnych eliminacjach, które odbyły się 28 lutego 2019 roku w naszej szkole, spośród sześciu uczestników Czępiński Konrad, Czępiński Łukasz, Dominika Wrotniak, Kołodziejczyk Jakub, Sitarska Magdalena i Klaudia Dębska trójka uczniów naszej szkoły 14 marca 2019 roku pojechała wraz z nauczycielem informatyki Adamem Tomickim na drugi etap. Rywalizowali z najlepszymi uczniami z 30 szkół.

  Wszystkich uczestników było około 90. Naszą szkołę reprezentowali Konrad Czępiński, który otrzymał wyróżnienie oraz Dominika Wrotniak i Łukasz Czępiński wrócili z dyplomami. Zadania konkursowe nasycone były programowaniem oraz zagadnieniami dotyczącymi różnych systemów. Serdecznie gratulujemy zaangażowania i udziału naszym uczniom.

  Ł. Czępiński i K. Czępiński

 • Rekrutacja do świetlicy szkolnej.

  Rekrutacja do świetlicy szkolnej.

  Szanowni rodzice.

  Na stronie szkoły w zakładce STREFA RODZICA jest umieszczony druk karty zgłoszeń do świetlicy szkolnej. Zainteresowanych rodziców którzy chcieliby, żeby ich dzieci uczęszczały do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2019/2020, prosimy o pobieranie kart zgłoszeń. Wypełnione karty zgłoszeń prosimy składać do świetlicy u pani Renaty Małachowskiej.

 • Światowy Dzień Liczby π w naszej szkole

  Światowy Dzień Liczby π w naszej szkole

   

  Dnia 14 marca 2019r w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Liczby π. W tym roku cała szkoła była zaangażowana w πeczenie πzzy oraz pomoc nieuleczalnie chorej dziewczynce z naszej gminy.

  Chętni uczniowie przynieśli produkty potrzebne do pieczenia pizzy i pod okiem naszego fachowca – pani Agaty Walkiewicz, mamy Karola z klasy IV, przystąpiliśmy do pracy. Wszyscy wspaniale wykonywali powierzone zadania – kroili, myli, tarli, zagniatali, wałkowali, układali ulubione składniki na pizzy…. Ostatecznie okazało się, że nasze szkolne możliwości pieczenia pizzy nas, jakby to powiedzieć, zawiodły. Jednak ludzie nigdy nie zawodzą! Dzięki uprzejmości pani Emilii Filipiak – właścicielki wojciechowskiej piekarni daliśmy radę. Pani Katarzyna Kędzierska dowoziła pizzę do piekarni, a następnie upieczoną przywoziła. Uczniowie świetnie zorganizowani w swoich zadaniach sprzedawali ją uczniom naszej szkoły. Grupa najstarszych uczniów wyruszyła również do Urzędu Gminy i siedziby Gminnego Ośrodka Kultury aby sprzedawać nasze wypieki.

  Dzięki wszystkim zaangażowanym osobom, od tych, którzy  przynieśli składniki, przez piekących pizzę, i sprzedających, po tych którzy ją kupili udało nam się zebrać dla nieuleczalnie chorej na mucowiscydozę Zuzi Mirosław 900zł.

  Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

  Tego samego dnia, inna grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Lidii Pietrak brała udział w obchodach Światowego Dnia Liczby π organizowanych przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

  Trzy uczennice naszej szkoły wykonały prace plastyczne na konkurs „Moje PI.” Każda z nich otrzymała nagrodę w konkursie – Julia Małachowska z kl. VIB – I miejsce, Natalia Czępińska z kl. VIIB – II miejsce oraz Oliwia Pluta z kl. VIB – III miejsce. Brawo!

  14 marca w murach Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS odbyły się też trzy konkursy matematyczno – logiczne, w których wzięli udział nasi uczniowie. Były to: liga zadaniowa, ubongo oraz kółko i krzyżyk 3D. W tym ostatnim uczennica klasy VIB Martyna Stachyra, konkurując z uczniami najlepszych lubelskich szkół, zajęła II miejsce. Gratulujemy świetnego wyniku i trójwymiarowej wyobraźni przestrzennej.

  Ciesząc się z sukcesów naszych uczniów oraz z charytatywnej pomocy udzielonej małej dziewczynce, z niecierpliwością czekamy na to, co wydarzy się za rok.

 • Listy kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej

  Listy kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej

  Szanowni Państwo,

  Poniżej prezentujemy listy kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.

  Załączniki:

  1. Listy_oddzialy_przedszkolne.pdf
  2. Lista_klasa1.pdf
  3.
  Przetwarzanie danych_RODO.docx

  Gratulujemy i witamy w naszej szkole.

   

 • WIOSENNE ZDROWE ŚNIADANKO

  Wiosenne  Zdrowe Śniadanko

  Zapraszamy  wszystkie grupy przedszkolne oraz klasy I – III do udziału w projekcie dotyczącym  promowania zdrowej żywności.

  Prosimy o  przygotowanie propozycji na pomysłowe i zdrowe śniadanko. Prezentacja Waszych pomysłów odbędzie się ok. godz. 10. w środę 20.03.2019r.

  Jury oceniać będzie : pomysłowość, prezentację, dobór produktów.

                                                                                                                                Organizator:
  Świetlica szkolna

 • Z wizytą w piekarni...

  Z wizytą w piekarni...

   

  Wycieczka do piekarni rzemieślniczejZubrzycki Tadeusz” w Kraczewicach

  Dnia 7 marca 2019 roku uczniowie klasy II B wychowawcą klasy Panią E.Szklarską i opiekunami odwiedzili piekarnię państwa Zubrzyckich w Kraczewicach. Dzieci zapoznały się z zwodem piekarza. Pani właścicielka w interesujący i ciekawy sposób opowiadała o historii piekarni i piekarnictwa.

  Po krótkim szkoleniu – Jak zachować się na terenie piekarni uczniowie uczestniczyli w warsztatach słodkich wypieków. Z ciasta dzieci robiły pyszne bułeczki, precelki, ptaszki, serduszka. Oglądały film pt:” Od ziarenka do bochenka” Po ciężkiej pracy wszystkich czekał poczęstunek i medal od piekarzy. Wypieki wykonane przez dzieci były bardzo pyszne.

  Po warsztatach uczniowie bardziej docenią wartość bochenka chleba. Jak było zobaczcie sami >>

 • Konkurs Galileo

  Konkurs Galileo

  Dnia 5 marca 2019r odbył się ogólnopolski konkurs matematyczny Galileo. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów. Do konkursu przystąpiło 33 uczniów z klas IV, Va, VIb, IIIA i IIIB gimnazjum.

  Byli to:

  Klasa IV:

  1. Lena Stachyra,
  2. Zuzanna Miroslaw,
  3. Mateusz Stec,
  4. Milena Juszczak,
  5. Kacper Pałyga,
  6. Nikodem Kamela,
  7. Laura Woś,

  Klasa VA:

  1. Aleksandra Cybula,
  2. Martyna Sikora,
  3. Nikola Gwarda,
  4. Zuzanna Twardowska,
  5. Kinga Stachyra,
  6. Emilia Komsta,
  7. Szymon Czyżewski,
  8. Paulina Dmitruk,
  9. Ada Dmitruk,
  10. Martyna Bednarczyk,

  Klasa VIB:

  1. Julia Małachowska,
  2. Martyna Stachyra,
  3. Jolanta Rumińska,
  4. Oliwia Pluta,
  5. Gabriela Iwaniak,
  6. Radosław Muciek,
  7. Szymon Skwarek,
  8. Krzysztof Mosiej

  Klasa IIIA:

  1. Adam Chęć,
  2. Albert Kowalczyk,
  3. Gabriela Stawowska,
  4. Kinga Kozak,
  5. Martyna Gorecka,
  6. Filip Plewik,

  Klasa IIIB:

  1. Łukasz Czępiński,
  2. Angelika Walczak.

  Wyniki konkursu będą znane 30 kwietnia 2019r. Czekamy z niecierpliwością, trzymając za wszystkich mocno kciuki. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć