W naszej szkole

liczba odwiedzin: 650553
 • Zapraszamy na Jubileusz Naszej Szkoły

  Zapraszamy na Jubileusz Naszej Szkoły - Obrazek 1

 • ,,Ile waży Święty Mikołaj”

  ,,Ile waży Święty Mikołaj”
  06.11.2018

  ,,Ile waży Święty Mikołaj”'

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ do udziału w akcji "ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ"?

   

  NA CZYM POLEGA AKCJA?
   

  Akcja polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie od 06.XI.2018 r. do 30.XI.2018 r. Bilon (monety od 1gr do 5zł) będzie zbierany wśród uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Bilon można będzie wrzucać do 3 pojemników znajdujących się w dolnym holu głównym szkoły oraz na poszczególnych częściach szkoły.

  CEL AKCJI:
   

  Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
   

  DLACZEGO WARTO ANGAŻOWAĆ DZIECI I MŁODZIEŻ W POMAGANIE?
   

  Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy wykształca empatię. Uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne. Pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.

  FINAŁ:

  Zebrany bilon posłuży do zważenia św. Mikołaja podczas Orszaku św. Mikołaja 9 grudnia 2018 r.

  Koordynator akcji:

  Jolanta Madej

   

 • WYBORY 2018/ 2019

  WYBORY 2018/ 2019

  ZNAMY JUŻ WYNIKI WYBORÓW !!!

   

  Od godziny czternastej znane są wyniki wyborów do zarządu Samorzadu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie.

  Komisja licząca głosy podała do wiadomości, iż największą liczbę głosów otrzymała Magdalena Sitarska uczennica kl. IIIa Gimnazjum i tym samym została wybrana na przewodniczącą SU.

  Aleksandra Lewandowska - uczennica klasy 7b w bieżącym roku szkolnym piastować będzie stanowisko zastępcy przewodniczącej, a Kinga Stachyra z klasy 5a - sekretarza.

  Wszystkim członkiniom SU

  SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!!!!

  Życzymy sił, pomysłów i owocnej pracy na rzecz naszej szkoły !!!

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1

 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy

  „Uczcie się historii, znajomość jej jest bardzo potrzebna w życiu.” – Józef Piłsudski

   

  W dniu 26 września 2018 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy „Śladami Józefa Piłsudskiego”. Był to wyjazd w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”.

  Stolica powitała nas ciepłą i słoneczną pogodą. Na początek warszawskiej przygody uczniowie klas VI mieli możliwość zwiedzania z audioprzewodnikiem nowocześnie urządzonych ekspozycji przedstawiających walkę i codzienność uczestników powstania warszawskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego. Duże wrażenie zrobiła na nich projekcja trójwymiarowego filmu „Miasto ruin”. Dzięki zbieranym kartkom z kalendarza mogli poznać najważniejsze momenty z powstańczego życia Stolicy. W tym samym czasie młodsi uczestnicy wyjazdu podziwiali panoramę miasta z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki.

  Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra miejska „Warszawa Niepodległa”. Dzięki niej gracze poznali najważniejsze miejsca, wydarzenia i osoby związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Między inny byliśmy przed Grobem Nieznanego Żołnierza, Kolumną Zygmunta oraz Pałacem Prezydenckim. Na zakończenie dotarliśmy przed Pomnik Józefa Piłsudskiego.

  Równie atrakcyjnie było w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy wystawy związane z polskimi formacjami zbrojnymi z czasów I wojny światowej – Legionami Piłsudskiego, Polską Armią w Rosji oraz Błękitną Armią.

  Na zakończenie warszawskiej przygody spacerowaliśmy alejkami Ogrodu Łazienkowskiego. Widzieliśmy między innymi Belweder, siedzibę Józefa Piłsudskiego naczelnika Państwa Polskiego w latach 1918-1922.

  Wyjazd był długi i męczący, ale pełni wspomnień i nowych informacji dotyczących historii naszego kraju późnym wieczorem wróciliśmy do Wojciechowa.

 • Konkursy przedmiotowe

  Konkursy przedmiotowe

  Zgodnie z podanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty harmonogramem konkursów przedmiotowych do dnia 24 października 2018 roku powinny zostać przekazane do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej wyniki szkolnych etapów konkursów. Konkursy będą się odbywać między 9 a 22 października (szczegółowy harmonogram zostanie podany 8.10.2018.). W załączeniu regulamin konkursów oraz terminy II i III etapu konkursów.

  regulamin_konkursy_przedmiotowe_2018_2019.pdf

  terminy_eliminacji_2018_2019.pdf

                                                                                                                                            Monika Kowalska-Ternes

   

 • Relacja z wyprawy uczniów klasy ósmej do Nałęczowa.

  „Tam, gdzie Żeromski i Prus szukali natchnienia”

   

  W słoneczny, chociaż wietrzny wrześniowy poranek uczniowie klasy VIII pod opieką nauczycieli języka polskiego, historii i geografii udali się na wycieczkę do Nałęczowa, gdzie znajdują się muzea Stefana Żeromskiego i Bolesława Prusa. W ten sposób zrealizowali jedno z zadań projektu edukacyjnego „Godność, wolność, niepodległość”. Jego pomysłodawcą jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, zachęcające w ten sposób młodzież do włączenia się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Uczestnicy rajdu odwiedzili Muzeum Stefana Żeromskiego, gdzie brali udział w ciekawej lekcji muzealnej i dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu tego pisarza. Muzeum mieści się w dawnej pracowni autora, wybudowanej w 1905 roku według projektu Jana Koszczyc-Witkiewicza. Jest to jednoizbowa budowla z gankiem wspartym na filarach i z dachem krytym gontem. Chata została wzniesiona za honorarium otrzymane za „Popioły” i była letnim domem Stefana Żeromskiego. Pisarz kończył w niej powieść „Dzieje grzechu”, napisał „Dumę o hetmanie”, „Słowo o bandosie”, „Różę”. Za Chatą znajduje się Mauzoleum Adam Żeromskiego, syna Oktawii i Stefana, zmarłego na gruźlicę w wieku osiemnastu lat. Temu miejscu uczniowie także poświęcili chwilę uwagi.  

   

  Kolejne punkty zwiedzania to między innymi Park Zdrojowy w Nałęczowie, Sanatorium „Książę Józef” w Nałęczowie, źródło miłości oraz Pałac Małachowskich w Parku Zdrojowym. Podczas spaceru podziwiano zabytkowe wille: Oktawia, Podgórze, Ukraina, Borowianka. Ciekawym miejscem okazała się Pijalnia Wody Mineralnej, gdzie ósmoklasiści próbowali wydobywanych z nałęczowskich ujęć wód leczniczych. W cieniu tropikalnych roślin rozwiązywali krzyżówki i zadania przygotowane przez swoich kolegów.

   

  Dużo uwagi poświecono podczas   tej wyprawy miejscom związanym z Bolesławem Prusem i Stefanem Żeromskim, uczniowie zlokalizowali w Nałęczowie wszystkie pomniki upamiętniające tych dwóch wybitnych twórców. Niektórzy nawet próbowali sprawdzić, czy bezpośredni kontakt z melonikiem Prusa przyniesie im szczęście podczas egzaminu, ale na efekty trzeba będzie trochę poczekać… Poza tym uczniowie obejrzeli wystawę plenerową poświęconą twórcom niepodległej Polski.

   

  W drodze powrotnej bardzo przydatne były telefony komórkowe, gdyż kilkukilometrowy spacer na trasie Nałęczów – Wojciechów okazał się zbyt wymagający i niektórzy z uczestników wrócili do domu w asyście rodziny. Najwytrwalsi dotarli do szkoły, a po drodze poznawali jeszcze tajniki lokalnej przyrody i krajobrazu. Obecność pani od geografii na takich wyprawach jest więc nie do przecenienia.  Podsumowując, taka forma nauki jest bardzo ekscytująca, a poza tym integruje i wyzwala pozytywne emocje wśród uczestników. Chyba, że jesteście miłośnikami siedzenia w ławce i czytania biografii z encyklopedii…

  Zapraszamy do obejrzenia galerii z wyjazdu

   

   

                                                                                           Małgorzata Ceglarz - Chołody

   

 • Warunki ubezpieczenia uczniów

  Warunki ubezpieczenia uczniów

  Szanowni Rodzice,Opiekunowie zapraszamy do zapoznania się z warunkami ubezpieczenia:

  1. Ogólne warunki ubezpieczenia.pdf

  2. OWU opcja podstawowa.pdf

 • Pierwszaki w Lublinie

  Pierwszaki w Lublinie

  W ciepły poniedziałkowy poranek 17.09.2018r. klasa pierwsza wybrała się na pierwszy wspólny wyjazd – do Lublina.
  W promieniach słońca spacerowaliśmy po Starym Mieście, deptakiem po śródmieściu na Plac Litewski pod pomnik Józefa Piłsudskiego i dalej do Ogrodu Saskiego. Tam oddaliśmy się dziecięcym swawolom na placu zabaw oraz zjedliśmy drugie śniadanko.
  Kolejnym ważnym punktem naszej wycieczki były zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, którego tematem były „Eksperymenty z wodą”. Przepiękną lekcję przyrody przeprowadziła pani  mgr inż. Dorota Tomaszewska – Krojańska. Zaciekawiła dzieci różnymi doświadczeniami z wykorzystaniem wody i innych prostych  składników z życia codziennego. Zaszczepiając im bakcyla badacza dzieci z zachwytem uczestniczyły w badaniach prowadzonych w laboratorium uniwersyteckim. Wszystkie dzieci za zaangażowanie na zajęciach otrzymały upominki.
  Z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły. Zobaczcie jak było. Nasza galeria >>

  Dziękuję  pani  Dorocie Tomaszewskiej – Krojańskiej za zaproszenie na swój projekt badawczy oraz rodzicom za pomoc w opiece w czasie wyjazdu.

                                                                                                                                                                 Wychowawczyni A. Ufnowska

 • Rozkład jazdy autobusów szkolnych

  Przywozy rano   Autobus szkolny ( pomarańczowy)

  KURS PIERWSZY

  • 6.40 – Kol. Chmielnik, Ignaców (p. Iwaniak )
  • 6.45– Ignaców (p. Wójtowicz), Ignaców (remiza)
  • 6. 50 – Ignaców (p. Nagnajewicz)
  • 7.00 – Uczniowie wysiadają  (SP Wojciechów)

  KURS DRUGI

  • 7.05 – Gaj Stary (most)
  • 7.10 – Gaj Stary (remiza , przystanek)
  • 7.20 – Kol. Wojciechów I (remiza)
  • 7.25 – Szczuczki, Szczuczki Wieś
  • 7.30 – Kol. Łubki
  • 7.35 – Łubki
  • 7.45 – Halinówka
  • 7.50 – Uczniowie wysiadają (SP Wojciechów)

  Kozak

  • 7.00 – Miłocin
  • 7.05 – Maszki
  • 7.20 – Palikije

  Bus ( Cyganówka- Gaj)

  • 7.15 – Cyganówka
  • 7.20 – Gaj

    Odwozy po zajęciach szkolnych    Autobus szkolny (pomarańczowy)

  I odwóz – 12.35  ( po 5 lekcji),

  II odwóz – 13.40  ( po 6 lekcji),

  III odwóz – 14.35  ( po 7 lekcji),

  IV odwóz do uzgodnienia ( po 8 lekcji)

  Kozak

  Dodatkowy kurs  13.40 (po 6 lekcji)

  Tylko we wtorek (kl. III B Gim.) i czwartek ( kl. III A Gim. )

  I odwóz 14.45 ( po 7 lekcji),

  II odwóz do uzgodnienia ( po 8 lekcji)

  Bus (Cyganówka – Gaj )

  Odwóz 14 . 35

 • Wyprawka dla oddziałów przedszkolnych 3,4,5,6 latków oraz kl I

  • piórnik na suwak typu "jamnik"

  • kredki bambino ( grube)

  • teczka z gumką

  • nożyczki

  • klej w sztyfcie

  • farby plakatowe i kubeczek na wodę

  • plastelina

  • ołówek

  • kolorowy blok rysunkowy

  • strój gimnastyczny w woreczku /biała koszulka i ciemne spodenki/

  • ubranka na zmianę w woreczku ( dzieci młodsze)

  • chusteczki higieniczne w pudełku i ręcznik papierowy

  Prosimy o podpisanie każdej rzeczy !

 • Lista dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019

  6-latki 
  wychowawca- Elżbieta Łukasik

  1. Czępiński Szymon
  2. Fedor Kamila
  3. Gugała Marlena
  4. Gawlik Eliza
  5. Iwaniak Antoni
  6. Kołodziejczyk Łukasz
  7. Kruk Kacper Marian
  8. Lipka Zofia
  9. Mirosław Iga
  10. Śmigielski Jakub Wojciech
  11. Tomczyk Nikola
  12. Wieczerzak Wojciech
  13. Zagrodniczek Bartosz
  14. Zabiegły Kacper


  4-5 -latki 
  wychowawca- Elżbieta Mirosław

  1. Dąbrowki Mikołaj Kornel
  2. Dębicki Jan Ksawery
  3. Iwaniak Franciszek
  4. Kamola Bartłomiej Michał
  5. Kowalska Gabriela
  6. Masiak Milena Elżbieta
  7. Mikulski Kajetan
  8. Mirosław Lena
  9. Wojtaszko Oskar
  10. Solis Kamil
  11. Sumiński Jakub
  12. Świś Emanuel
  13. Liwia Żelazo
  14. Żurek Tymoteusz
  15. Chudzik Elena 
  16. Gugała Łukasz
  17. Kołodziejczyk Maja
  18. Matyjasik Amelia
  19. Milart Łucja
  20. Paprota Marcelina
  21. Rak Wojciech
  22. Rakuś Wiktoria
  23. Węgorowska Lena 

  24. Chudzik Zofia

   


  3-4 -latki 
  wychowawca- Karolina Gajowiak

  1. Barwiak Szymon
  2. Chojnacka Alicja Maria
  3. Cybula Hanna
  4. Dobrowolski Oliwier
  5. Komsta Bartłomiej
  6. Kowalik Iga
  7. Lalak Milena
  8. Mirosław Krystian Mariusz
  9. Moroz Kacper
  10. Pluta Paulina
  11. Trojanowski Damian Jacek
  12. Wit Natan
  13. Zabiegły Kamil
  14. Żywicka Nikola
  15. Kalicki Wiktor
  16. Stachyra Nikodem
  17. Stachyra Mikołaj
  18. Węgorowski Dawid
  19. Petric Lidia
  20. Pietroń Aleksander
  21. Woliński Szymon Antoni
  22. Tomczyk Maja
  23. Kozak Jakub
  24. Bartoszcze Kornelia 

 • Podręczniki do religii

  W zawiązku ze zbliżajacym sie nowym rokiem szkolnym 2018/ 2019 zamieszczamy listę obowiązujących podręczników i kart pracy do religii. Pozycje te rodzice kupują we własnym zakresie.

  Podręczniki do nauki pozostałych przedmiotów zapewnia szkoła.

   

   

   

  PODRĘCZNIKI DO RELIGII

  ROK SZKOLNY 2018/2019


   

   

   

  Podręcznik dla 6-latków 
  Tytuł podręcznika: JEZUS MOIM PRZYJACIELEM

  – Redaktor:  ks. Marian Zając. Wydawnictwo Gaudium.
   

   

  Klasa I szkoły podstawowej 
  Tytuł podręcznika: JESTEŚMY RODZINĄ PANA JEZUSA

  - Redaktor: ks. Piotr Goliszek. Wydawnictwo Gaudium.
   

   

  Klasa II szkoły podstawowej 
  Tytuł podręcznika: KOCHAMY PANA JEZUSA

  - Redaktor: ks. Piotr Goliszek. Wydawnictwo Gaudium.
   

   

  Klasa III szkoły podstawowej 
  Tytuł podręcznika: PRZYJMUJEMY PANA JEZUSA

  – Redaktor: ks. Piotr Goliszek. Wydawnictwo Gaudium.
   

   

  Klasa IV szkoły podstawowej 
  Tytuł podręcznika: JESTEM CHRZEŚCIJANINEM + Karty pracy

  - Redaktor: ks. Waldemar Janiga. Wydawnictwo Gaudium.       
   

   

  Klasa V szkoły podstawowej 
  Tytuł podręcznika: WIERZĘ W BOGA + Karty pracy

  – Redaktor: ks. Waldemar Janiga. Wydawnictwo Gaudium.              
   

   

  Klasa VI szkoły podstawowej 
  Tytuł podręcznika: WIERZĘ W KOŚCIÓŁ + Karty pracy

  Redaktor: ks. Waldemar Janiga. Wydawnictwo Gaudium.               
   

   

  Klasa VII szkoły podstawowej 
  Tytuł podręcznika: SPOTYKAM TWOJE SŁOWO + Karty pracy

  – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa. Wydawnictwo Gaudium.             
   

   

  Klasa VIII szkoły podstawowej 
  Tytuł podręcznika: Z TOBĄ IDĘ PRZEZ ŻYCIE + Karty pracy 

  – Redaktor: ks. Paweł Mąkosa. Wydawnictwo Gaudium.

 • 11.06.2018

  Lekcja samorządności

  Już po raz drugi w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie umożliwiające uczniom poszerzenie wiadomości zdobywanych na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie.

  Zaproszeni goście – wójt gminy Jan Czyżewski, sekretarz Agata Gliwka oraz przewodniczący rady Marcin Mirosław przygotowali  lekcję, w ramach której uczniowie wysłuchali wykładu odnośnie działania gminy, obejrzeli prezentację  o tej tematyce, a także wzięli udział w sesji pytań.

  W drugiej części spotkania uczniowie zaprezentowali gościom swoje projekty na unowocześnienie gminy. Projekty przedstawiono na makietach i omówiono koszty ich realizacji. Najlepszy i najbardziej realny okazał się projekt parku.

  Na zakończenie spotkania pani Agata Gliwka zaprosiła naszych gimnazjalistów do zgłoszenia się do współpracy w ramach planowanej do utworzenia Rady Młodzieżowej.

  SU gimnazjum

 • 30.05.2018

  Wycieczka szkolna gimnazjalistów

  W dniach 28-30 maja 2018 roku, uczniowie klas II i III naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce szkolnej na trasie Wrocław - Książ - Drezno - Czeski Raj.

  W poniedziałek wczesnym rankiem zebraliśmy się na przystanku autobusowym skąd wyruszyliśmy do Wrocławia. Do stolicy Dolnego Śląska dojechaliśmy w południe. W mieście odbyliśmy spacer po Rynku tego starego, pięknego miasta, zwiedziliśmy Ostrów Tumski – najstarszą część grodu z Bazyliką Archikatedralną, podziwialiśmy Kamieniczki Jaś i Małgosia. Następnie pojechaliśmy do jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce – Zamku Książ. Mogliśmy tam zobaczyć przepiękne wnętrza oraz zamkowe lochy. Po wyczerpującym dniu wyruszyliśmy do zajazdu w Szklarskiej Porębie – tam zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy kolację. Noc była długa... pomimo zmęczenia nie czuliśmy potrzeby snu, która przyszła dopiero po północy.

  Drugi dzień rozpoczął się pobudką o godzinie 6:30. Po śniadaniu pojechaliśmy do Drezna. W stolicy Saksonii zwiedziliśmy Pałac Zwinger z galerią obrazów Dawnych Mistrzów malarstwa, zbiorami porcelany i gabinetem Matematyczno – Fizycznym. Wywarły one na nas duże wrażenie. Widzieliśmy Operę Drezdeńską i Zamek Drezdeński. Spacerowaliśmy przez Tarasy Brühla oraz most na rzece Łabie. Bogatsi o nowe doznania estetyczne wróciliśmy w godzinach wieczornych do pensjonatu.  Zjedliśmy obiadokolację i udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

  Trzeci dzień zaczęliśmy od śniadania o godzinie 7:00. Po zjedzonym posiłku wykwaterowaliśmy się z pensjonatu i wyruszyliśmy w stronę granicy z Czechami.W Czeskim Raju podziwialiśmy piękną  Jaskinię Dolomitową. Następnie pojechaliśmy autobusem zwiedzać Prachowske Skały. Tam weszliśmy na teren rezerwatu skalnego. Z punktów widokowych mogliśmy podziwiać przepiękne rzeźby natury znajdujące się na terenie rezerwatu. Około godziny 15:00 wyjechaliśmy w drogę powrotną do domu. Po drodze zjedliśmy smaczny obiad w Wałbrzychu.

  Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy późno w nocy do domów. Wycieczka była bardzo udana, życzliwa atmosfera panująca w trakcie imprezy sprzyjała integracji grupy i zdobywaniu nowych doświadczeń. Zdjęcia zrobione w czasie wyjazdu pozwolą zatrzymać przepiękne widoki na długo w pamięci. Dziękujemy organizatorom i opiekunom, a za wszystkie nieprzyjemności z naszej strony przepraszamy.

  Agnieszka Kalinowska i Jakub Kołodziejczyk

 • Wyjątkowe wyróżnienia dla pani Agnieszki Bardzel

  Wyjątkowe wyróżnienia dla pani Agnieszki Bardzel

  „Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.

   

  Miło nam poinformować, że nasza nauczycielka – instruktorka teatralna pani Agnieszka Bardzel została dwukrotnie w ostatnim czasie nagrodzona.

  Najpierw, 27 marca 2017 roku Marszałek Województwa Lubelskiego przyznał DYPLOM UZNANIA dla Pani Agnieszki Bardzel z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za zaangażowanie na rzecz działalności teatralnej dzieci i młodzieży rozwijającej swój talent artystyczny w Gimnazjum w Wojciechowie..

  Następnie, dnia 18 czerwca 2018 roku, z okazji 40-lecia Sceny Młodych w uznaniu wieloletniej pracy na rzecz amatorskiego ruchu artystycznego, z podziękowaniem za cenną działalność w środowisku kulturalnym naszego miasta i województwa, z życzeniami kolejnych sukcesów i satysfakcji z dalszej pracy zawodowej i społecznej w dziedzinie kultury otrzymała pani Agnieszka Bardzel DYPLOM OKOLICZNOŚCIOWY od Centrum Kultury w Lublinie.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów z kolejnymi pokoleniami naszych utalentowanych uczniów.

  Wyjątkowe wyróżnienia dla pani Agnieszki Bardzel - Obrazek 1

  Wyjątkowe wyróżnienia dla pani Agnieszki Bardzel - Obrazek 2

 • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018...

  Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018...

  Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

  To już w ten piątek 22 czerwca 2018 roku zakończy się kolejny rok szkolny i rozpoczną się wakacje.

  W naszej szkole uroczystość zakończenia przebiegała będzie wg następującego planu:

  • godz. 8.15  Msza Św. w kościele parafialnym w Wojciechowie,
  • ok. godz. 9.15 uroczystość zakończenia dla klas IV-VII (mała sala gimnastyczna)
  • ok. godz. 11.00 uroczystość zakończenia dla klas II-III gimnazjum (mała sala gimnastyczna)


  W tym dniu autobus szkolny kursuje (rano) tak jak w roku szkolnym, natomiast po uroczystościach poszczególnych grup, uczniowie zostaną odwiezieni do domów.

  Wszyscy oczekujący uczniowie w szkole na uroczystość zakończenia, przebywają pod opieką swoich wychowawców.

   

                                                                                                                                                 Dyrekcja Szkoły

   

 • Noc Bibliotek w naszej szkole

  Noc Bibliotek w naszej szkole

  Byliśmy jedną z 1875 placówek w całej Polsce, które w tym roku w czerwcu uczestniczyły w projekcie Noc Bibliotek. Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury. Mogą w niej wziąć udział osoby w każdym wieku, które lubią dobrą zabawę połączoną z poznawaniem dobrej literatury. Już od kilku lat w czerwcu biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami.

  Hasło tegorocznej akcji brzmiało „RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytaliśmy polską literaturę, oglądaliśmy ilustracje polskich twórców, poznawaliśmy polską historię sprzed stulecia, ale także i tę bliższą. W naszej bibliotece 32 miłośników czytania z klas czwartych i piątych pod okiem pań – Agnieszki Bardzel, Małgorzaty Ceglarz – Chołody oraz Bożeny Wielowińskiej uczestniczyło w tych niekonwencjonalnych działaniach. Naszym poczynaniom przyglądała się opiekuńczym okiem pani dyrektor Jolanta Duda, która dała się nawet namówić na wspólną sesję zdjęciową… A w bibliotece w piątkowe popołudnie naprawdę się działo: literackie kalambury, komiksowe puzzle, film „Złodziejka książek”, konkurs „Czy znasz swoją szkołę?”, zakładki do książek, układanie fragmentów tekstu, zabawy ruchowe, konkursy drużynowe na temat literatury, tajemnicze pudełko, a w międzyczasie dużo śmiechu, rozmów i oczywiście podwieczorek.

  Pomysł bardzo spodobał się uczniom, którzy zapisywali się na specjalną listę rezerwową, gdyż liczba miejsc była ograniczona. W tym roku nasza akcja Noc Bibliotek miała charakter popołudniowo – wieczorny.  W przyszłym roku wydłużymy ją do rana, aby nabrała bardziej magicznej i niezwykłej oprawy.    Zdjęcia znajdziecie tutaj.                                                                                                                                                                  Małgorzata Ceglarz - Chołody 

 • Wycieczka klas czwartych na Podlasie

  Wycieczka klas czwartych na Podlasie

  „Podróże to jedyna rzecz ,na którą wydajemy pieniądze

  a stajemy się bogatsi.

   

  Wycieczka czwartoklasistów na Podlasie była niewątpliwie kopalnią wiedzy, doświadczeń i przygód.

  Wyruszyliśmy rankiem 4 czerwca. Dzień był bardzo gorący a przed nami wiele punktów programu do zobaczenia. Zaczęliśmy od klasztoru prawosławnego w Jabłecznej. Pan przewodnik opowiedział nam, jak wygląda cerkiew, czym różni się od kościoła i jak nazywają się duchowni prawosławni. Sprawdziliśmy w praktyce informacje przekazane przez naszych nauczycieli religii, którzy przygotowując nas do wycieczki opowiedzieli o wierze grekokatolickiej. Następnie przeszliśmy ścieżką nad rzekę Bug. Niesamowite było to, że byliśmy w strefie przygranicznej, a po drugiej stronie rzeki była już Białoruś. Zrobiliśmy sobie zdjęcia przy słupku granicznym.

  Kolejnym przystankiem były Kostomłoty z cerkwią unicką. Tam niesamowitą lekcję tolerancji, religii i historii poprowadził dla nas miejscowy ksiądz proboszcz. Opowiedział nam, o tym jak religia katolicka podzieliła się na dwie stolice, tą w Rzymie i tą w Konstantynopolu. Czym różnią się one obecnie? A na koniec mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Było naprawdę super.

  Następnie udaliśmy się zwiedzać ruiny Twierdzy Brzeskiej w Łobaczewie. Wędrowaliśmy poprzez ruiny i tunele . Wysłuchaliśmy historii powstania tej twierdzy i dowiedzieliśmy się ilu żołnierzy było potrzebnych do obsługi umocnień.

  Krótka przejażdżka autokarem i… cmentarz tatarski. Bardzo zniszczony, w lesie. Widać, że całkiem zapomniane miejsce.

  Wspaniałe wrażenie zrobiła na nas Stadnina Koni w Janowie Podlaskim. Pani przewodnik oprowadziła nas i szczegółowo opowiedziała historię stadniny. Dowiedzieliśmy się, że obecnie znajduje się w niej 350 koni. Mogliśmy podziwiać konie pełnej krwi arabskiej oraz angloaraby. Dowiedzieliśmy się jakie są cechy charakterystyczne tych ras. A wcześniej na rynku w Janowie nasi nauczyciele zakupili nam lody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Było pysznie. Dziękujemy!

  Tego dnia jeszcze dwukrotnie wędrowaliśmy wzdłuż linii brzegowej Bugu. W miejscowości Neple i Borsuki. Ta graniczna rzeka oddzielająca nasz kraj od Białorusi zrobiła na nas wielkie wrażenie. Szeroka, z nieuregulowaną linią brzegową, z pięknymi wąwozami. Mogliśmy poćwiczyć „parkur” J Kolejne niezapomniane wspomnienia.

  Nareszcie dojechaliśmy do Serpelic. Zjedliśmy pyszny obiad, zakwaterowaliśmy się w domkach i…. o nie, nie ma czasu na odpoczynek. Czeka na nas gra terenowa. Wyposażeni w urządzenia GPS ruszyliśmy do lasu, szukać kolejnych punktów na mapie i ukrytych zagadek. Każda drużyna miała do rozwiązania ich 9. Na początku było trudno, ale trochę pogłówkowaliśmy i …. udało się.

  Jeszcze tylko ognisko z pieczeniem kiełbasek, gorącą herbatą i wspaniałymi śpiewami. Dziewczynki z klasy IVa Ada Dmitruk, Paulina Dmitruk i Martyna Sikora przygotowały dla nas piosenki harcerskie, które zagrały na gitarze. Mogliśmy posłuchać i pośpiewać.

  Noc była krótka. Wypoczęci ruszyliśmy do Białowieży.

  Najpierw ruszyliśmy ścieżką dydaktyczną „Żebra Żubra” w stronę Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Po drodze Pan przewodnik opowiadał nam jakie drzewa są charakterystyczne dla puszczy, jakim rodzajem lasu właśnie podążamy. Był ols i grąd. Mogliśmy spróbować przekwitniętego już czosnku niedźwiedziego. Pachniało nim pięknie w całym lesie. Przewodnik opowiadał nam jakie zwierzęta można spotkać w puszczy. A za chwilę już je spotkaliśmy. Właśnie w Rezerwacie w samym sercu Puszczy Białowieskiej widzieliśmy: jelenie, łosie, sarny, dziki, wilki, rysia, żbika, konie polskie, żubronie  i oczywiście króla puszczy czyli ŻUBRA. Krótki czas na zakup pamiątek i zmęczeni ruszyliśmy na obiad. Był on wyjątkowo pyszny… wszystko zniknęło z talerzy.

  Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego. Zrobiło ono, na nas niesamowite wrażenie. Pełne zaskakujących eksponatów, pokazuje ono puszczę wraz z żyjącymi w niej zwierzętami. Słychać chruczenie żubra i śpiewy ptaków występujących na terenie puszczy. Obejrzeliśmy tam też film o tym, jak puszcza zmienia się w ciągu roku.

  Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Gotowi na następną wycieczkę, aby nawiązując do cytatu „stać się jeszcze bogatsi w nowe doświadczenia.”

  Ryszard Kapuściński powiedział: „Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej”….. chyba się zaraziliśmy J

  Zobaczcie jak było fajnie FOTOGRAFIE

 • Wycieczka oddziału "0" i kl. I b do Nałęczowa

   

   

  W dniu 11 czerwca uczniowie oddziału „0” i klasy I b wyjechali pod opieką wychowawczyń  i rodziców do Nałęczowa.  Na najmłodszych czekały atrakcje basenu SPA Nałęczów, spacer po parku zdrojowym i bliskie spotkanie z rodziną żyjących tam łabędzi. Nie zabrakło też pysznych lodów, które dodały wszystkim energii w upalny dzień.

   

  Agnieszka Dmitruk

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  Wojciechów 8
 • 81 517-72-40

Galeria zdjęć