Strona główna
Aktualności
Zoom Natury
W dniu 17 czerwca 2026r. klasy 2, 3a oraz 3b wzięły udział w pełnej przygód wycieczce do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Program wyjazdu łączył intensywną naukę z aktywną zabawą na świeżym powietrzu.
W Laboratoria wiedzy uczniowie odkrywali tajemnice przyrody podczas interaktywnych zajęć edukacyjnych.
Akcja Tata też czyta
Klasa pierwsza włączyła się w ogólnopolską akcję #TataTeżCzyta. Pani pedagog specjalny Aneta Żydek zapoznała pierwszaków z założeniami kampanii. W tym roku to 4 edycja organizowana przez Fundację Powszechnego Czytania. .Celem jest zachęcanie ojców, wujków, do efektywnego czytania dzieciom, budowania więzi oraz tworzenia pozytywnych męskich wzorców czytelniczych. Hasło przewodnie kampanii w tym roku :,,Bo czytanie rozwija mózg". Uczniowie mieli okazję sprawdzić samych siebie. Pani pedagog zapraszała tatusiów na czytanie do klasy. Razem z ze swoimi dziećmi mogli wybrać książkę, z którą zapoznajli nnych. Były to bardzo ciekawe spotkania. Bo książka to ważna sprawa, a czytanie łączy zwłaszcza gdy robi to tata., daje to wiele radości. Bo tata jest autorytetem, a wspólny czas z książką to okazja do rozwoju wyobraźni, wyciszenia się, poszerzanie słownictwa, poprawa pamięci i zacieśnienia relacj
Tydzień bezpieczeństwa i działania profilaktyczne.
Gazetki edukacyjne, które pojawiają się w naszej szkole, są częścią kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji pod nazwą Tydzień dla bezpieczeństwa ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Przygotowujemy się nie tylko na bezpieczne wakacje, ale uczymy się jak zapobiegać sytuacjom groźnym i niechcianym w naszym życiu. Pogadanki w klasach, wykonywanie przez uczniów plakatów oraz spotkania z ważnymi osobami trwają już ponad ogłoszony tydzień.
Zapraszamy na warsztaty profilaktyczne prowadzone przez trenera "Genesis"


22 czerwca uczniowie klas 4-7 wezmą udział w warsztatach o charakterze pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Przewidziano trzy warsztaty profilaktyczne:
1. By nie nienawidzić w sieci.
2. Nie dam się uzależnieniom.
3. Odkrywam, poznaję i wzmacniam siebie.
Ideą zajęć jest wyposażenie młodzieży w rzetelne informacje dotyczące uzależnień z rozróżnieniem na uzależnienia behawioralne oraz te od substancji psychoaktywnych. Program pozwoli podnieść świadomość uczestników dotyczącą zagrożeń związanych z pierwszym sięgnięciem oraz eksperymentowaniem z substancjami, a także zachowaniem, które w konsekwencji może uzależnić. Działania profilaktyczne wspomagają uczestników w radzeniu sobie z trudnościami, obniżają prawdopodobieństwo podejmowania zachowań ryzykownych przez co też maleje ryzyko pułapki uzależnienia. Uczestnicy poprzez ćwiczenia warsztatowe są aktywizowani, a dzięki interakcji stworzo
II Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy
Dziś w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Wojciechów, pana Artura Markowskiego.
Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas realistycznych stacji urazowych. Musieli udzielić pomocy osobie porażonej prądem, przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem AED, pomóc osobie, która się zadławiła oraz odpowiednio zareagować przy podejrzeniu złamania po upadku z hulajnogi.
Wioska Indiańska
Nasze przedszkolaki wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Dzieci poznały indiańskie zwyczaje, oglądały tipi i uczestniczyły w ciekawych zabawach. To był dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! 😊Nasze przedszkolaki wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Dzieci poznały indiańskie zwyczaje, oglądały tipi i uczestniczyły w ciekawych zabawach. To był dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! 😊
Zoom Natury
W dniu 17 czerwca 2026r. klasy 2, 3a oraz 3b wzięły udział w pełnej przygód wycieczce do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Program wyjazdu łączył intensywną naukę z aktywną zabawą na świeżym powietrzu.
W Laboratoria wiedzy uczniowie odkrywali tajemnice przyrody podczas interaktywnych zajęć edukacyjnych.
Akcja Tata też czyta
Klasa pierwsza włączyła się w ogólnopolską akcję #TataTeżCzyta. Pani pedagog specjalny Aneta Żydek zapoznała pierwszaków z założeniami kampanii. W tym roku to 4 edycja organizowana przez Fundację Powszechnego Czytania. .Celem jest zachęcanie ojców, wujków, do efektywnego czytania dzieciom, budowania więzi oraz tworzenia pozytywnych męskich wzorców czytelniczych. Hasło przewodnie kampanii w tym roku :,,Bo czytanie rozwija mózg". Uczniowie mieli okazję sprawdzić samych siebie. Pani pedagog zapraszała tatusiów na czytanie do klasy. Razem z ze swoimi dziećmi mogli wybrać książkę, z którą zapoznajli nnych. Były to bardzo ciekawe spotkania. Bo książka to ważna sprawa, a czytanie łączy zwłaszcza gdy robi to tata., daje to wiele radości. Bo tata jest autorytetem, a wspólny czas z książką to okazja do rozwoju wyobraźni, wyciszenia się, poszerzanie słownictwa, poprawa pamięci i zacieśnienia relacj
Tydzień bezpieczeństwa i działania profilaktyczne.
Gazetki edukacyjne, które pojawiają się w naszej szkole, są częścią kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji pod nazwą Tydzień dla bezpieczeństwa ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Przygotowujemy się nie tylko na bezpieczne wakacje, ale uczymy się jak zapobiegać sytuacjom groźnym i niechcianym w naszym życiu. Pogadanki w klasach, wykonywanie przez uczniów plakatów oraz spotkania z ważnymi osobami trwają już ponad ogłoszony tydzień.
Zapraszamy na warsztaty profilaktyczne prowadzone przez trenera "Genesis"


22 czerwca uczniowie klas 4-7 wezmą udział w warsztatach o charakterze pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Przewidziano trzy warsztaty profilaktyczne:
1. By nie nienawidzić w sieci.
2. Nie dam się uzależnieniom.
3. Odkrywam, poznaję i wzmacniam siebie.
Ideą zajęć jest wyposażenie młodzieży w rzetelne informacje dotyczące uzależnień z rozróżnieniem na uzależnienia behawioralne oraz te od substancji psychoaktywnych. Program pozwoli podnieść świadomość uczestników dotyczącą zagrożeń związanych z pierwszym sięgnięciem oraz eksperymentowaniem z substancjami, a także zachowaniem, które w konsekwencji może uzależnić. Działania profilaktyczne wspomagają uczestników w radzeniu sobie z trudnościami, obniżają prawdopodobieństwo podejmowania zachowań ryzykownych przez co też maleje ryzyko pułapki uzależnienia. Uczestnicy poprzez ćwiczenia warsztatowe są aktywizowani, a dzięki interakcji stworzo
II Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy
Dziś w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Wojciechów, pana Artura Markowskiego.
Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas realistycznych stacji urazowych. Musieli udzielić pomocy osobie porażonej prądem, przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem AED, pomóc osobie, która się zadławiła oraz odpowiednio zareagować przy podejrzeniu złamania po upadku z hulajnogi.
Wioska Indiańska
Nasze przedszkolaki wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Dzieci poznały indiańskie zwyczaje, oglądały tipi i uczestniczyły w ciekawych zabawach. To był dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! 😊Nasze przedszkolaki wybrały się na wyjątkową wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Dzieci poznały indiańskie zwyczaje, oglądały tipi i uczestniczyły w ciekawych zabawach. To był dzień pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń! 😊
Nagłówek
Wtorek 23.06.2026