18 grudnia przedszkolaki z grupy 5 i 6 latkow odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja w Bałtowie
Przepiękna świąteczna sceneria i mnóstwo atrakcji wprowadziły nas w świąteczny nastrój
18 grudnia przedszkolaki z grupy 5 i 6 latkow odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja w Bałtowie
Przepiękna świąteczna sceneria i mnóstwo atrakcji wprowadziły nas w świąteczny nastrój
Nasi uczniowie wzieli udział w Gminnym Konkursie Bożonarodzeniowym.
W kategorii przedszkolnej miejsce II zajęła Daria Dąbrowska z grupy 5 latków.
Wyróżnienia otrzymali:
Marija Kapłun z grupy 6 latków
Oliwia Nakonieczna z grupy 6 latków
Zwycięzcami w kategorii klasy I-III zostali:
Miejsce 1 – Lilianna Chyła - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie,
Miejsce 2 – Alicja Czępińska - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie,
W dniu 11.12.2024 r. Pan Wójt Artur Markowski, Pani Zastępca Wójta Bożena Pajduszewska oraz Pan Sekretarz Łukasz Czarnomski uroczyście wręczyli zwycięzcom nagrody.
Dziękujemy uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!
Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za udział w zbiórce darów. Zgromadzone podczas zbiórki produkry zostały przekazane do Bractwa św. Brata Alberta w Lublinie. Klasy o "Największym Sercu" to klasa V z p. Agnieszką Bardzel oraz VIIIa z p. Małgorzatą Ceglarz-Chołody, pomysłodawczynią akcji.
Uczniowie klas III a i III b wraz z paniami: Jolantą Dudą, Anną Wójtowicz i Justyną Pietroń odwiedzili dzisiaj (12.12.2024) podopiecznych z DPS w Matczynie. Uczniowie tamtejszej Szkoły Specjalnej mogli obejrzeć przedstawienie pt.: Miś.
Oprócz świetnego występu nasi uczniowie zawieźli zebrane w szkolnej akcji charytatywnej zabawki, książki i słodycze. Wręczone zostały również upominki od Fundacji "Damy Radę!!!".
Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawcom za ten wspaniały gest. Dzieci z DPS w Matczynie czekają na kolejne występy.
https://www.facebook.com/fundacjadamyrade/
Hej, uczniowie klas I-III!
Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Naszą szkolną bibliotekę odwiedził sam Święty Mikołaj! 🎅 Przyniósł ze sobą mnóstwo wspaniałych książek, które teraz możecie wypożyczać i czytać. To doskonała okazja, aby odkryć nowe przygody i poznać fascynujące historie. Zapraszamy Was do biblioteki, gdzie czekają na Was nowe lektury szkolne. Przyjdźcie i zobaczcie, co Mikołaj dla Was przygotował. Czytanie to świetna zabawa, a teraz macie jeszcze więcej książek do wyboru!
Do zobaczenia w bibliotece! 📚✨
Szczegółowych informacji uczielają nauczyciele. Pomoc w doborze repertuaru oraz organizację i przygotowania do występu oferują panie Katarzyna Chmielewska, Kamila Wójtowicz we współpracy z Magdaleną Szabat oraz panem Leszkiem Iwaniakiem.
Przypominamy o naszych akcjach: klasowy Dar Serca, zabawki i słodycze dla dzieci z Matczyna.
Prosimy przynosić żywność, kosmetyki, koce do Waszych wychowawców. Która klasa ma największe serce?
Wszystkie przyniesione do szkoły dary zostaną zapakowane w te specjalnie przygotowane torby. Otrzymaliśmy je od fundacji "Damy Radę". https://www.facebook.com/fundacjadamyrade
Fundacja przekazała nam również świąteczne drobiazgi, które wręczymy dzieciom ze Szkoły Specjalnej w Matczynie. Będzie fotorelacja z przedstawienia, z którym wybierają się tam uczniowie z klas III.
"Choć worek ciężki i śnieg po pas,
Mikołaj zawsze zdąży na czas!"
W dniu 3 grudnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z zawodniczkami MKS FunFloor Lublin, Dominiką Więckowską i Szimonettą Planetą oraz Dyrektorem Marketingu Dominikiem Berwertzem. Nasi goście odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów, dotyczące nie tylko ich kariery sportowej, ale również życia prywatnego. Po tej części odbył się trening piłki ręcznej, w którym wzięli udział chętni uczniowie. Wszyscy doskonale się bawili. Następnie goście dostali od p. Dyrektor Moniki Kowalskiej – Ternes pamiątkowe upominki. Na koniec uczniowie otrzymali zdjęcia zawodniczek z ich autografami. Dziękujemy Pani Danucie Wojtaszko za zaproszenie zawodniczek do naszej szkoły.
Zapraszamy do udziału w akcji: "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" :)
Listopad to miesiąc zadumy, spotkań z przeszłością, sięgania do polskich korzeni. To doskonały czas, aby pobudzić współczesnych Polaków do rozważań nad patriotyzmem. Dlatego 28 listopada poznawaliśmy fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego - romantycznego dramatu, który ukazał się sto dziewięćdziesiąt lat temu. „Kordian” to utwór mądry i poruszający, pełen rozważań o najistotniejszych sprawach narodu. To dramat, który zagłębia się w polską duszę i polskość, odkrywając zarazem uniwersalną prawdę o świecie. Poeta nakreślił w nim wizję historii, w której dobro walczy ze złem, a prawda z kłamstwem.
Na 13. edycji Narodowego Czytania gościliśmy w naszej szkole Pana Artura Markowskiego – wójta naszej gminy, Panią Bożenę Pajduszewską – zastępcę wójta, Panią Agnieszkę Gąskę – dyrektora GOK w Wojciechowie oraz Panią Danutę Wojtaszko – przewodniczącą Rady Rodziców. W spotkaniu uczestniczyła także Pani Dyrektor Monika Kowalska – Ternes , nauczyciele oraz uczniowie klas 7, 8a i 8b. Na początku oddaliśmy głos Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który skierował do czytających słowa: „Chciałbym, aby w trakcie tej wspólnej lektury towarzyszyła nam refleksja nad Polską i polskim losem. Ale też nad aktualnością Kordiana. Bo dramat Słowackiego opowiada o walce Polaków z caratem, ale przecież można traktować go również jako opowieść o naszej współczesności. O tym, że wolność i niepodległość wymagają bezinteresownego poświęcenia i ciągłej gotowości do czynu. Że odpowiedzialność, konsekwencja i wola działania prowadzą do zwycięstwa, a niezdecydowanie, strach i złudzenia – do klęski.”
„Kordian” to niewątpliwie utwór trudny, ale lektorzy poradzili sobie z czytaniem fragmentów znakomicie. Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie razem zmagali się z tym wyzwaniem. Dzięki dobremu przygotowaniu, wyjaśnieniom prowadzących i materiałom filmowym ten romantyczny dramat stał się nam bliższy, a uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się z postacią autora oraz tematyką utworu, jego cechami gatunkowymi oraz dość trudnym dla współczesnego pokolenia językiem utworu.
Wszystkim czytającym oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tym wydarzeniu, a także gorąco zachęcamy do czytania utworów Juliusza Słowackiego. Podziękowania kierujemy także do osób, które przygotowały to spotkanie z książką – Pań Agnieszki Bardzel, Małgorzaty Ceglarz – Chołody i Pana Adama Tomickiego. Do zobaczenia za rok na kolejnej odsłonie Narodowego Czytania!
Nauka udzielania pierwszej pomocy w szkołach to ważna inwestycja w rozwój, przyszłość i bezpieczeństwo uczniów. Dzięki niej, młodzież zyskuje wiedzę i umiejętności, które mogą uratować czyjeś życie i zdrowie.
W dniu 27 listopada 2024r. w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Wojciechów pana Artura Markowskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 7-8 ze Szkoły Podstawowej w Łubkach pod opieką pani Doroty Kołodziejczyk, Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Maszkach pod opieką pana Leszka Iwaniaka, Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie pod opieką pani Iwony Salasy, Szkoły Podstawowej im. Józefa Gadeckiego w Palikijach pod opieką pani Magdaleny Chęć i Anny Budy oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie pod opieką pana Leszka Iwaniaka i pani Anny Budy.
Celem konkursu było promowanie i utrwalanie zasad udzielania pierwszej pomocy.
Składał się on z części teoretycznej i praktycznej.
W części teoretycznej uczniowie walczyli o tytuł „Mistrza Wiedzy”, który ostatecznie z wynikiem 17/20 punktów zdobył Wiktor Michałek ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie.
Część praktyczna składała się z 4 stacji urazowych , na których uczniowie musieli zmierzyć się ze złamaniem otwartym, zatrzymaniem krążenia, oparzeniem, raną ciętą i otarciem. Nad poprawnością wykonywanych czynności czuwali ratownicy medyczni z SPZOZ nr. 1 w Bełzycach: pan Paweł Gułowski, pan Wojciech Łoś oraz pan Michał Pałyska, a także druh Michał Tomaszewski z OSP Milocin-Czajki.
Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami.
I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Gadeckiego w Palikijach
II miejsce zajęli uczniowie za Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie
III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.
Nagrody za udział w konkursie oraz zdobyte miejsca wręczył pan Artur Markowski- Wójt Gminy Wojciechów oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojciechowie- pani Monika Kowalska- Ternes.
Dziękujemy uczestnikom, opiekunom, sędziom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Bez wsparcia naszych cudownych mieszkańców nie udałoby się zrealizować tego zadania. Z całego serca dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe:
Panu Błażejowi Lipce „Moto Kompleks”
Pani Magdalenie Gębka „Stajnia Wojciechów”
Bankowi Spółdzielczemu w Wojciechowie
Panu Łukaszowi Kurysiowi
Sklepowi Lewiatan Wojciechów.
Dziękujemy!!!
Dzisiaj dzieci z klas 1,2A,2B,3A,3B odbyły niezwykłą podróż do świata technologii. Podczas tej niesamowitej wystawy interaktywnej odkrywały fascynujące roboty, zgłębiały tajemnice sztucznej inteligencji, mogły zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, brały udział w kreatywnych warsztatach i teatrze robotów. Zapewne na długo zapamiętają wrażenia z dzisiejszego dnia.
25 listopada w naszej szkole uczniowie klas 1-3 wspólnie z przedszkolakami świętowali Dzień Pluszowego Misia. Zaczęli od obejrzenia zabawnego, a zarazem pouczającego przedstawienia " Przygody Misia Rozbójnisia" w wykonaniu dzieci z klasy 3A. Wygląda na to, że rosną nam młodzi artyści. Podczas gdy uczniowie klas szkolnych bawili się na andrzejkowej dyskotece, przedszkolaki uczestniczyły w grach i zabawach przygotowanych przez dzieci z klasy 3B. Nie zabrakło takich atrakcji jak tor przeszkód, karaoke, kalambury, sztafeta, czy ulubione przez wszystkich milusińskich robienie tatuaży. Następnie nastąpiła wymiana, tak by nikogo nie ominęła dobra zabawa.Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z klas 3A 3B, 8A i 8B dzieci miały dzień pełen niezapomnianych wrażeń.
20 listopada w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.
Był to niezwykle ważny dzień dla naszych najmłodszych przedszkolaków, do którego dzielnie się przygotowywały. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, podczas której dzieci zaprezentowały swoje wierszyki oraz piosenki. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.
Naszym najmłodszym Przedszkolakom życzymy wielu sukcesów, uśmiechu na twarzy, samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu oraz świetnej zabawy.
W jesienne, listopadowe popołudnie uczestniczyliśmy w Wieczornicy Patriotycznej pod hasłem „KONCERT dla NIEPODLEGŁEJ”, której celem było uczczenie 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pan Marek Wojciechowski Wicemarszałek województwa lubelskiego, Pan Artur Markowski Wójt Gminy Wojciechów, Ksiądz Jan Hałasa Kanonik honorowy Kapituły Lubelskiej, Pani Agnieszka Gąska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, Pani Anna Bartoszcze radna naszej gminy, Panie Danuta Wojtaszko oraz Anna Żelazo z Rady Rodziców, Pani Monika Kowalska – Ternes Dyrektor naszej placówki, emerytowani nauczyciele i pracownicy, Rodzice i Dziadkowie, nauczyciele i uczniowie.
Spotkanie przebiegało w podniosłej atmosferze, która skłaniała do refleksji nad losami naszego kraju. Niezwykły nastrój udzielił się uczestnikom uroczystości podczas montażu słowno – muzycznego, recytacji wierszy o tematyce patriotycznej przeplatanej dźwiękami patriotycznych pieśni. Dzięki młodym artystom – uczniom naszej szkoły przekonaliśmy się, jak burzliwe były losy naszej Ojczyzny. Po 123 latach niewoli, przelanej krwi, czekania, nadziei, walki i cierpienia spełniło się najpiękniejsze marzenie Polaków - odrodziła się wolna i niepodległa Rzeczpospolita!
Program uroczystości był bardzo bogaty. Wysłuchaliśmy recitalu Pani Katarzyny Zawadzkiej, koncertu Orkiestry Dętej OSP w Wojciechowie, montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez zespół „Rola” z Motycza prowadzonego przez Pana Janusza Rodaka, oglądaliśmy także występy dzieci z grup przedszkolnych oraz z uczniów klas drugich. Gościliśmy w naszych szkolnych progach także członków Klubu Seniora w Wojciechowie, którzy zaprezentowali się w pięknym koncercie utworów patriotycznych. Wzruszenie i radość towarzyszyły zarówno uczestnikom, jak i zaproszonym gościom.
Spotkanie było nie tylko czasem zadumy nad dziejami Polski, wyrazem wdzięczności i pamięci dla naszych przodków, ale przede wszystkim naszym świadectwem miłości do Ojczyzny. Patriotyzm bowiem to nie patetycznie brzmiące słowo, a codzienność, pamięć. Przekonali się o tym zarówno uczniowie, jak i seniorzy - uczestnicy tej uroczystości , której głównym celem było wyśpiewanie przywiązania do tradycji i oddanie hołdu tym, którzy zginęli w obronie ojczyzny. „Nie złamie wolnych żadna klęska” – słowa znanej powstańczej pieśni „Warszawskie dzieci” wykonanej wspólnie na zakończenie spotkania jeszcze długo wybrzmiewać będą na szkolnych korytarzach…
Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali to niezwykłe , międzypokoleniowe spotkanie – nauczycielom, uczniom oraz rodzicom. Była to prawdziwa, żywa lekcja historii i patriotyzmu łącząca pokolenia i integrująca środowisko lokalne.
W dniu 13 listopada odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, które miało na celu pokazanie uczniom klas ósmych , jak wygląda praca w zawodzie. Odwiedził nas pan Stanisław Kamela, który wyjaśnił nam, jaką ścieżkę edukacyjną należy przebyć, aby zdobyć kwalifikacje ratownika. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 8a i 8b wraz z nauczycielką doradztwa zawodowego panią Jolantą Wieczorek. Ratownik opowiedział o wyzwaniach, które spotykają go w jego pracy, podkreślając, że wiąże się ona z dużą odpowiedzialnością, stresem i działaniem w trudnych warunkach. Podkreślił też znaczenie pracy zespołowej i empatii w zawodzie. Spotkanie zakończyło się sesją pytań od uczniów. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania odpowiedzialnej pracy ratownika medycznego i wdrażania młodzieży do pomocy potrzebującym.
Powered by aSc EduPage