Zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania z platformy zdalnych lekcji.
https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
Zachęcamy wszystkich uczniów do korzystania z platformy zdalnych lekcji.
https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
Szanowni Państwo
W związku z faktem przedłużającego się czasu zamknięcia szkół, w celu realizacji podstawy programowej, przygotowujemy organizację zdalnego nauczania poprzez kontakt nauczycieli z uczniami przy pomocy komunikatorów internetowych, (dziennika elektronicznego, poczty elektronicznej, platform onlinowych) Szczegóły zostaną opublikowane wkrótce w dzienniku elektronicznym, na forach społecznościowych FB oraz na stronie szkoły.
Dyrekcja szkoły
Szanowni Państwo zajęcia w Szkole Podstawowej w Wojciechowie zostają odwołane do 25 marca 2020 roku.
Polecamy Państwu również stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: www.gov.pl/koronawirus.
Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń i samych przyjemnych zdarzeń! Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Kobiet życzy męska społeczność szkolna.
Nasi mali aktorzy zdobyli pierwsze miejsce w konkursie organizowanym z okazji VII Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka w Lublinie. Gratulujemy!
Przekazujemy informację w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa
Aktywne linki do stron internetowych:
W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości…
Mamy dzisiaj Walentynki święto chłopca i dziewczynki...
6 lutego w grupie 5- latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały piosenki, wierszyki, taniec oraz pełną humoru inscenizację na podstawie wiersza D. Gellner pt. ,,Dziadek, stołek i rosołek".To wyjątkowe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, a dzieci szczęśliwe, że mogły gościć swoich najbliższych. Ogromną przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom upominki które wręczyły dzieci. Dopełnieniem imprezy był pyszny poczęstunek przygotowany przez mamy przedszkolaków.
E.M
13 lutego 2020 r. odbyły się spotkania uczniów Szkoły Podstawowej w Wojciechowie z pracownikami Policji – z Panią Elżbietą Konowałek pracownikiem Wydziału Prewencji KMP w Lublinie i młodszym aspirantem Wojciechem Sito z Komisariatu Policji w Bełżycach.
Uczniowie kl. od IV do VIII wysłuchali pogadanek na temat odpowiedzialności nieletnich wobec prawa. Policjanci podali wiele przykładów z codziennej pracy, co bardzo zaciekawiło uczniów. Poruszyli kwestie cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci oraz nieodpowiedzialnych zachowań w ruchu drogowym i ich konsekwencji. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów i mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Monet pod hasłem "Ile waży Święty Mikołaj?". Jesteśmy jedną z 319 placówek w Polsce, które przystąpiły do akcji. Zbiórkę w naszej szkole zorganizowali: Jolanta Madej, Anna Kwiatkowska. Chętnie uczniowie klasy 5 pomagali w sortowaniu, liczeniu monet. A pracy było co niemiara, zebraliśmy łączną kwotę 230,74zł.
Warto uczyć dzieci pomagania od najmłodszych lat, rozwijać w nich empatię i budzić szacunek do potrzebujących. Pieniądze zebrane w ramach zbiórki zasilą konto funduszu, z którego wypłacane będą stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwi im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobędzie przydatną wiedzę oraz pozna sposoby na jej praktyczne wykorzystanie.
Uczniowie klas od 6 do 8 uczestniczyli 10 stycznia 2020 r. w lekcji zawodoznawczej z absolwentką naszego Gimnazjum panią Agnieszką Bednarczyk. Pani Agnieszka wykonuje zawód stewardesy i z nim właśnie zapoznała naszych uczniów. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca stewardesy, jakie wymagania stawiane są kandydatom chcącym wykonywać ten zawód. Poznali ścieżkę kształcenia i obowiązki stewardesy. Lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.
12 stycznia 2020r. w naszej szkole odbył się 28 Finał WOŚP przygotowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie. Kolejny już raz nasi uczniowie z Klubu Wolontariusza wspierali zbiórkę swoimi działaniami. Wolontariusze pod okiem opiekunów p. A. Dmitruk i J. Madej prowadzili kawiarenkę, w której można było skosztować pysznego ciasta i napić się herbaty lub kawy. Dochód z prowadzonej kawiarenki wyniósł 764 zł i 80 gr., ponadto wolontariusze zbierali środki do puszek robiąc zwierzaki z balonów i malując twarze najmłodszych. W samym Wojciechowie udało się zebrać w tym roku 9 tysięcy 103 złote 36 groszy (pieniądze zebrane przez wolontariuszy skupionych wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie). Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.
11 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyła się wyczekiwana przez wszystkich Zabawa Choinkowa. Najmłodsi uczniowie bawili się od godzin porannych do popołudniowych w towarzystwie nauczycieli, rodziców i zespołu animatorów. O smaczny poczęstunek i obecność Św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów zadbała Rada Rodziców. Maluchy zabawiały również ucznnice z Klubu Wolontariusza, włączając się do prowadzonych pląsów i malując twarze. Starsi uczniowie rozpoczęli swoją zabawę dyskotekową z udziałem didżeja tuż po najmłodszych i bawili się do wieczora. Wszystkim zaangażowanym w organizację zabawy goraco dziękujemy.
Ucz się informatyki. Zmieniaj świat!
Co roku w grudniu uczniowie szkoły podstawowej mogą dołączyć do milionów studentów z całego świata świętujących Tydzień Edukacji Informatycznej z godziną kodowania. Tak było i w tym roku. Postanowiliśmy spróbować naszych sił w tym międzynarodowym przedsięwzięciu. Co ciekawe, Godzinę Kodowania próbowało w tej edycji 100 milionów uczniów, którzy uczą się w 40 językach. Ponadto swoich sił w informatyce spróbowało więcej dziewczynek niż chłopców.
Celem Godziny Kodowania nie jest wyszkolenie kogokolwiek na eksperta informatyki w ciągu godziny. Godzina wystarczy jednak, by dowiedzieć się, że informatyka jest przyjemna i kreatywna, dostępna w każdym wieku, dla wszystkich uczniów, niezależnie od środowiska i doświadczenia. W naszej szkole mieli okazję się o tym przekonać między innymi uczniowie klasy IV i VIII b, którzy uczyli się kodowania z Karelem Robotem. Komendy w programie Python kierowano do niego w języku angielskim, co dodatkowo utrudniało zadanie. Na szczęście, niektórym udało się przejść przez wszystkie poziomy i przekonać się, że informatyka jest dla każdego, a opis tej lekcji nie był wyssany z palca: „Learn to code and solve problems by guiding Karel the Robot through jungles, mountains, and deserts. Karel follows your instructions, just like a real robot. Start programming with simple commands such as go, get, and put. Finally define custom commands for Karel. You can create your own games with NCLab's app! Have fun while learning skills that you can use in any programming language.”
W projekcie Godzina Kodowania oprócz uczniów, dodatkowym „uczącym się" jest osoba prowadząca zajęcia, która po godzinie zdobywa więcej pewności, że może uczyć informatyki, nawet jeśli nie ma specjalistycznego wykształcenia w tym kierunku. To także jest prawda, gdyż razem z uczniami pracowały panie Małgorzata Ceglarz – Chołody i Lidia Pietrak. Przed nami jeszcze wiele wyzwań i nauki na platformie e -learningowej, ale mamy nadzieję, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.
Małgorzata Ceglarz - Chołody
Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…
Ostatnie dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia upłynęły uczniom i nauczycielom naszej szkoły na przygotowaniach do narodzin Pana Jezusa. Na korytarzach pojawiły się choinki, świąteczne dekoracje, a na przerwach słuchaliśmy kolęd i pastorałek. Najważniejsze jednak spotkania odbywały się w klasach – wigilie klasowe oraz wigilie z udziałem zaproszonych gości i rodziców. Na stołach królowały - ryba, śledź, kapusta z grzybami, kulebiaki, kompot z suszu, pierniczki, sałatka jarzynowa, chleb , owoce i makowiec.
W uroczystej wigilii uczestniczyli uczniowie klas VIII, ich rodzice, wychowawcy oraz nauczyciele. Młodzież najstarszych klas szkoły podstawowej zaprezentowała przedstawienie teatralne nawiązujące do staropolskich obyczajów – wizyty kolędników. Spektakl przygotowała pani Małgorzata Ceglarz – Chołody. Gościliśmy na scenie diabły, anioły, kozę, kominiarza, Heroda i oczywiście Gwiazdora. Oprócz montażu słowno - muzycznego szanowni goście wysłuchali czytania z Ewangelii św. Łukasza ,,Narodzenie Jezusa" i podzielili się opłatkiem. Pani wicedyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim gościom, uczniom i nauczycielom. Mimo braku śniegu za oknem dekoracja na sali znakomicie przypominała zimową scenerię, a słowa tradycyjnych kolęd chwytały za serce. Niejednemu zakręciła się łezka w oku, kiedy składano sobie życzenia.
Małgorzata Ceglarz - Chołody
Powered by aSc EduPage