Rozkład jazdy busów szkolnych w ciągu całego roku szkolnego.
Odwozy po zajęciach szkolnych,
Rozkład jazdy busów szkolnych w ciągu całego roku szkolnego.
Odwozy po zajęciach szkolnych,
Zapraszamy na spotkania z wychowawcami
do następujących sal
3 – latki – Marzena Walczak – mała szkoła na dole
4-latki – Karolina Gajowiak – mała szkoła na dole
5 – latki – Elżbieta Mirosław – mała szkoła na górze
6- latki – Katarzyna Wartacz – sala 27 hala na górze
Klasa 1 – Elżbieta Łukasik - sala 3
Klasa 2 – Agnieszka Ufnowska – sala 6
Klasa 3a – Katarzyna Kalicka – sala 29 hala na górze
Klasa 3b – Ewa Szklarska – sala 4
Klasa IV – Sławomir Nowakowski – sala 18
Klasa V – Jolanta Madej – sala 23
Klasa VIa – Katarzyna Kędzierska – sala 16
Klasa VIb – Agnieszka Bardzel – sala 26
Klasa VIIa – Lidia Pietrak – sala 7
Klasa VIIb – Anna Bednarczyk – sala 22
Klasa VIIIa – Magdalena Pyda – sala 24
Klasa VIIIb – Małgorzta Ceglarz-Chołody – sala 25
Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie
W poniedziałek 02.09.2019 rozpocznie się kolejny rok szkolny.
W naszej szkole uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego będzie przebiegała wg. następującego planu:
- godz. 8.15 Msza Św. w kościele parafialnym w Wojciechowie
- ok. godz. 9.30 Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 (Hala Widowiskowo- Sportowa)
Rozpoczęcie roku szkolnego ( poniedziałek 02.09)
Rozkład jazdy busów szkolnych
Przywozy rano
KURS PIERWSZY
KURS DRUGI
Bus ( Palikije, Stasin )
Bus ( Cyganówka- Gaj)
Odwozy po zakończeniu uroczystości rozpoczynających rok szkolny 2019/2020
Rozkład jazdy busów szkolnych w ciągu całego roku szkolnego
Przywozy rano
KURS PIERWSZY
KURS DRUGI
Bus ( Palikije, Stasin )
Bus ( Cyganówka- Gaj)
Wyprawka dla uczniów klas I - III
Piórnik : 2 ołówki miękkie, gumka, temperówka, nożyczki z zaokrąglonymi ostrzami;
W worku:
Dodatkowo:
Katarzyna Wartacz
W dniu 19 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas 3 gimnazjum oraz klasy 8 szkoły podstawowej. Uroczystość była w tym roku wyjątkowa z uwagi na fakt, iż mury naszej szkoły opuścili ostatni gimnazjaliści. Uczniowie zaprezentowali się w pięknie przygotowanej części artystycznej pod kierunkiem p. Małgorzaty Ceglarz - Chołody. Było bardzo wzruszająco. Wspominaliśmy z absolwentami czasy, gdy stawiali w naszej szkole pierwsze kroki, podejmowali się licznych wyzwań i przeżywali szkolne przygody. Nie zabrakło podziękowań i licznych chwil wzruszeń.
W tym roku szkolnym ukończyło naszą szkołę 74 uczniów - 23 to absolwenci klasy VIII, a 51 uczniowie ostatniego rocznika gimnazjum.
Wszystkim uczniom życzymy powodzenia na kolejnym etapie edukacji !
Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami 13.06.2019r. udali się z wizytą do Lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Przekazali podopiecznym schroniska dary zebrane w ramach akcji prowadzonej w naszej szkole - 60kg karmy. Zbiórkę zorganizował Samorzad Uczniowski, a z pomocą właczył się Szkolny Klub Wolontariatu. Podczas wizyty w schronisku uczniowie głównie z klas V-VI wysłuchali prelekcji na temat misji schroniska oraz losów przebywających w nim zwierząt. Spotkanie prowadzili p. Dariusz Ornal, zoopsycholog, oraz p. Bartosz Gorzkowski, specjalista od zwierząt egzotycznych, którzy z wielką pasją opowiedzieli o swojej pracy oraz podopiecznych: psach, kotach, płazach i gadach. Przeszłość wielu z nich nie była usłana różami. Goście odwiedzili część schroniska, w której przebywają psy i koty, z niecierpliwością wyczekujące swoich nowych, kochających opiekunów. Byli także w egzotarium, w którym znalazły schronienie węże, żółwie oraz różne gatunki jaszczurek. Dzięki wizycie w schronisku jesteśmy bogatsi w nowe doświadczenia.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji na rzecz zwierzaków!
Warto pomagać!
Agnieszka Dmitruk
Katarzyna Chmielewska
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 dnia 19 czerwca 2019r przebiegać będzie według następującego harmonogramu:
Serdecznie zapraszamy!!!
Rozkład jazdy autobusów szkolnych
W dniu 18.06.2019 (wtorek)
Przywozy rano
Autobus szkolny ( pomarańczowy) oraz BUSY
Tak jak w ciągu roku szkolnego
Odwozy
Po zakończeniu Mszy Świętej (ok. 11 godz.)
- Uczniowie kl. IV – VIII oraz gimnazjum
- Uczniowie kl. I – III po uroczystości zakończenia roku szkolnego
W dniu 19.06.2019 (środa)
Przywozy rano
Autobus szkolny ( pomarańczowy) oraz BUSY
Około godziny
7.40 - Chmielnik
7.45 - Ignaców
7.50 - Ignaców ( pan Wójtowicz, remiza )
7.55 - Ignaców (Nagnajewicz)
8.05 - Gaj Stary (most)
8.10 Gaj Stary (remiza)
8.20 - Kol. Wojciechów I
8.25 - Szczuczki, Szczuczki Wieś
8.30 - Kol Łubki
8.35 - Łubki
8.45 - Halinówka
Busy
8.00 - Miłocin
8.25 - Sporniak
Odwozy
I Tura
- Uczniowie kl. IV – VI po uroczystości zakończenia roku szkolnego (ok. godz. 11)
II Tura
- Uczniowie kl. VII – VIII oraz gimnazjum po uroczystości zakończenia roku szkolnego
(ok. godz. 13 )
„Przez trudy do sukcesu”
Dnia 31 maja 2019 roku w auli Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie im. Jana Pawła II. odbyła się Uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2018/19, do których ogółem przystąpiło 33890 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów, a do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 1613 uczniów. Tytuł laureata uzyskało 573 uczniów, z czego 31 uczniów gimnazjów z całego województwa lubelskiego uzyskało tytuł laureata w konkursie z języka niemieckiego. Każdy konkurs miał zasięg wojewódzki.
Gala miała na celu uhonorowanie laureatów konkursów przedmiotowych, podziękowanie nauczycielom oraz dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uczniami. Gospodarzem gali był Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk. Wśród zaproszonych gości byli między innymi Wojewoda Lubelski – Pan Przemysław Czarnek, prodziekan ds. studenckich Wydziału Teologii - ks. dr hab. Janusz Lekan, poseł na Sejm RP – Pan Lech Sprawka.
Wśród 31 laureatów Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego była także nasza uczennica klasy III a Gimnazjum w Wojciechowie – Kinga Kozak, która na etapie wojewódzkim uzyskała wymagane 90% .
Organizatorem wszystkich konkursów był Lubelski Kurator Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Uprawnienia laureata konkursu o zasięgu wojewódzkim:
- laureat otrzymuje z danych zajęć edukacyjnych ( w tym przypadku z języka niemieckiego) najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną, tj. ocenę „celującą” (zgodnie Art. 44j Ustawy o systemie oświaty; Dz. U. z 2018 r., poz. 1457, z późn. zm.)
- laureat zwolniony jest z pisania danej części egzaminu gimnazjalnego (w tym przypadku z części językowej). Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego, tj. 100% wyniku z danego zakresu egzaminu gimnazjalnego (zgodnie z Art. 127 ust. 3 Ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe; Dz. U. z 2017 r., poz. 60 z późn. zm., w związku z art. 44zx Ustawy o systemie oświaty według stanu na 31.08.2017 r.)
- laureat jest przyjmowany w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadgimnazjalnej, jeżeli spełniają pozostałe wymagane warunki (zgodnie z Art. 127 ust. 3 Ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe; Dz. U. z 2017 r., poz. 60 z późn. zm., w związku z art. 20d Ustawy o systemie oświaty według stanu na 25.01.2017 r.).
Uczennicy Kindze Kozak oraz jej Rodzicom składamy najserdeczniejsze gratulacje i cieszymy się, że dzięki swojej bardzo ciężkiej 3letniej pracy poszerzyła grono laureatów naszej szkoły. Innym uczniom również życzymy sukcesów na polu naukowym i zachęcamy do udziału w konkursach. Łacińskie przysłowie mówi: „Per aspera ad astra” (Przez trudy do gwiazd.)
Magdalena Szabat – nauczyciel języka niemieckiego
Z przyjemnością informujemy, że nasze dwie uczennice Angelika Walczak (kl. IIIB) oraz Gabriela Stawowska (kl.IIIA) otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym organizowanym przez Białowieski Park Narodowy. Uczennice wykonały prace plastyczne pod kierunkiem pani Katarzyny Kędzierskiej.
W konkursie oprócz wyróżnionych, swoje piękne prace przygotowali również:
Zuzanna Twardowska kl. Va
Laura Woś kl. IV
Karol Walkiewicz kl. IV
Julia Wolińska kl. IV
Zuznanna Mirosław kl. IV
Nikodem Kamela kl. IV
Nasi młodzi recytatorzy w roku szkolnym 2018/19 brali udział w wielu konkursach i osiągali znaczące sukcesy:
· Pojedynek recytatorski w Kurowie
W dniu 14 marca 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie już po raz siedemnasty odbyły się przesłuchania recytatorów na Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy o Tematyce Wiejskiej.
Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów:
Nikola Czerniec kl. V b, Dorota Piróg kl. VI a, Zuzanna Twardowska kl. V a ( uczennice pracowały pod kierunkiem Agnieszki Bardzel ), Aleksandra Lewandowska kl. III b , Agnieszka Żurawska kl. III b i Karol Żywot kl. III b (uczniowie przygotowani przez Małgorzatę Ceglarz-Chołody).
Komisje konkursowe nagrodziły ich starania.
W kategorii klas IV- VI : I miejsce zdobyła Nikola Czerniec, II – Dorota Piróg,
w kategorii VII i Gimnazjum: III miejsce wywalczyły uczennice: Aleksandra Lewandowska i Agnieszka Żurawska.
Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Z. Kozaka otrzymał Karol Żywot.
Laureaci konkursu (Nikola Czerniec, Dorota Piróg i Karol Żywot) zdobyli nominację na Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy im. W. Tuwalskiego w Woli Osowińskiej. Wszyscy recytatorzy otrzymali okolicznościowe podziękowania i symboliczne upominki.
· Pojedynek recytatorski w Woli Osowińskiej
24 marca 2019 r. w Woli Osowińskiej odbył się XX Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego. Jak co roku cieszył się on ogromnym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i osób dorosłych z wielu miejscowości. Komisje wysłuchały ponad 100 recytatorów w pięciu kategoriach wiekowych.
Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Czerniec kl. V b, Dorota Piróg kl. VI a i Karol Żywot kl. III b. Wśród wyróżnionych recytatorów znalazły się: Nikola Czerniec i Dorota Piróg ( uczennice pracowały pod kierunkiem Agnieszki Bardzel )
Nikola Czerniec zdobyła Nagrodę za Gwarę, a Dorota Piróg – Wyróżnienie.
· Turniej Wojewódzki 38 Małego Konkursu Recytatorskiego
4 i 5 czerwca 2019r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie miał miejsce Koncert Laureatów 3-etapowego 38 Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbywa się pod honorowym patronatem
Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk.
Po wysłuchaniu 1300 recytatorów nominację do tego koncertu zdobyło 110 najlepszych recytatorów z terenu województwa lubelskiego w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice:
· Milena Twardowska z kl.II – uczennicę przygotowała Ewa Szklarska
· Nikola Czerniec z kl.V – uczennica pracowała pod kierunkiem Agnieszki Bardzel
Jury serdecznie podziękowało wszystkim Uczestnikom za pracę, jaką włożyli w przygotowanie prezentacji, za autentyczne emocje. Słowa uznania skierowano również do Rodziców i Pedagogów.
Koncert Laureatów 38 Małego Konkursu Recytatorskiego był wspaniałym czasem obcowania z pięknym żywym słowem w wykonaniu młodych recytatorów. Wielkie gratulacje!!!
„A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd”
(Joanna Kulmowa)
Praca na zajęciach teatralnych w roku szkolnym 2018/19 w Szkole Podstawowej w Wojciechowie zaowocowała dwoma przedstawieniami i wieloma sukcesami na przeglądach teatralnych.
Grupa „ Mała trema” w skład, której wchodzą uczennice z kl. V a ( Aleksandra Cybula, Ada Dmitruk, Paulina Dmitruk, Kinga Stachyra, Zuzanna Twardowska ),V b ( Iza Czerniec, Monika Czerniec, Nikola Czerniec, Emilka Gruszka, Natalia Jędrej, Zuzanna Kwiatkowska, Magdalena Mirosław, Agata Piróg ) i VI a ( Milena Kowalik, Martyna Lewandowska, Ola Mazurek, Dorota Piróg ) przygotowała spektakl „ Strachy na lachy” wg autorskiego scenariusza Agnieszki Bardzel.
Kanwą stały się teksty D. Gellner , J. Kulmowej, S. Grochowiaka i J. Papuzińskiej. Na scenie pojawiły się straszydła, węże, pająki - to wszystko, co w dzieciach budzi lęk i strach. Muzyka ( m.in. gra Doroty Piróg na klarnecie ), obraz ( gra cieni ) i współpraca młodych aktorów na scenie zostały docenione na konkursach. Zabawa w straszenie zyskała uznanie jury na 3-etapowym Przeglądzie Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i zdobyła nominację na Festiwal Najciekawszych Widowisk. Biorąc udział w Inscenizacjach 2019 Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych w Lublinie pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty wywalczyła wyróżnienie za stworzenie specyficznego nastroju w przedstawieniu „Strachy na lachy”.
Grupa „ Trema” ( młodzież gimnazjalna: Julia Bartoszcze, Jakub Kołodziejczyk, Adam Chęć, Agnieszka Żurawska, Kacper Milart, Karol Żywot, Agnieszka Kalinowska, Monika Sobczyk, Katarzyna Błaszczak, Agata Twardowska, Weronika Kowalik i uczniowie z kl. VII b : Aleksandra Lewandowska, Natalia Iwaniak, Krzysztof Gruszka, Martyna Sygnowska, Łucja Bartoszcze, Weronika Mirosław, Aleksandra Romanowska) przygotowała przedstawienie pt. „ A więc wojna!” pod kierunkiem Agnieszki Bardzel i Małgorzaty Ceglarz-Chołody. Przywołało ono na scenę rzeczywistość koszmaru II wojny światowej. Młodzi aktorzy budowali barykady, gasili pożar, kryli się przed nalotami bombardujących samolotów. Wypowiadali teksty K. K. Baczyńskiego, A. Słonimskiego i A. Świrszczyńskiej. Zadbali o rekwizyt i strój. W 3-etapowym Przeglądzie Twórczości Teatralnej Dzieci i Młodzieży zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie zdobyli nominację na Festiwal Najciekawszych Widowisk. Jury festiwalu przyznało „Tremie” wyróżnienie za wybór tematu i wiarygodne oddanie dramatycznych przeżyć uczestników Powstania Warszawskiego.
Przedstawienie „ A więc wojna!” zdobyło również uznanie na 42 Prezentacjach 2019 Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Młodzieżowych w Lublinie pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty . Otrzymało wyróżnienie za trafny dobór tekstów poetyckich oraz patriotyczny przekaz i walory wychowawcze.
Gratulujemy !!!
Wszystkie zdjęcia użyte w artykule zaczerpnięto ze strony internetowej Miejskiego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.
Nasza szkoła od września dołączy do #SuperKoderów!#. SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu. #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.
Aby zakwalifikować się do projektu uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Agnieszki Bardzel i pani Katarzyny Kędzierskiej przygotwali film o zagrożeniach w sieci. Od nowego roku szkolnego będziemy realizować zajęcia w ramach ścieżki "Robo - matematycy."
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Filmowej w Bełżycach
W tym roku,30 maja, po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Bełżycach odbył się międzyszkolny konkurs piosenki filmowej "Film Song Contest”. Po przejściu przez etapy szkolne uczestnicy z 4 szkół wykonali przygotowane utwory.
Szkoła Podstawowa w Wojciechowie, Szkoła Podstawowa w Bełżycach, Szkoła Podstawowa w Krzu oraz szkoła Podstawowa w Chmielniku mogły pochwalić się swymi talentami. Organizatorzy twierdzą, że:" na sali panowała romantyczna atmosfera, a piękne melodie przywoływały wspomnienia znanych ekranizacji filmowych." Dzięki takim imprezom zarówno widzowie jak i uczestnicy dobrze się bawią, a właśnie o to chodzi. Pamiętajmy też, że nasi uczniowie przełamują lęki i dają z siebie wszystko.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, więc jury miało trudne zadanie wybierając najlepszych z najlepszych. „The Best of the Best” – mamy nadzieję, że puchary z takim napisem otrzymane przez zwycięzców będą długo przypominać im o szkolnych sukcesach. A oto zwycięzcy:
W kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Dominika Puchała (SP w Bełżycach)
II miejsce – Zuzanna Mirosław (SP w Wojciechowie) i ex aequo Bartosz Maj (SP w Bełżycach)
III miejsce – Gabriela Iwaniak (SP w Wojciechowie)
W kategorii klas VII, VIII i III Gimnazjum:
I miejsce – Wiktoria Dębińska (SP w Bełżycach)
II miejsce – Natalia Żywicka (SP w Chmielniku)
III miejsce – Katarzyna Błaszczak i Jakub Kołodziejczyk (SP w Wojciechowie)
i ex aequo Klaudia Sidor i Franciszek Bujała (SP w Bełżycach)
Publiczność również przyznała swoją nagrodę, którą otrzymała Wiktoria Dębińska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom!!!
Coroczna akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, zainicjowana w 2016 r. przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. To już czwarta edycja tej ogólnopolskiej akcji. Tegoroczne bicie rekordu w czytaniu odbyło się w całej Polsce 7 czerwca (piątek) o godz. 10. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad 400 000 osób.
Jej głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem lecz z miłą, dostępną dla każdego formą spędzania czasu.
Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika ,, Biblioteka w Szkole’’, patronem honorowym Biblioteka Narodowa a organizatorami wszyscy chętni.
Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w tej akcji czytelniczej ,, Jak nie czytam, jak czytam’’.
Podstawowy (i najważniejszy) wymiar akcji to zebranie się w wybranym miejscu i wspólne czytanie – na głos lub po cichu przyniesionych z domu książek. Każdy czytał to co lubi.
Imprezę dodatkowo wzbogaciła i uatrakcyjniła obecność przedszkolaków (przyszłych czytelników i naszych uczniów), którzy usiedli – z książeczkami trzymanymi w dłoniach pośród czytelników naszej biblioteki.
Dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, w naszej szkole.
Bożena Wielowińska
Maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Temat ten jest realizowany na lekcjach języka polskiego, na lekcjach w bibliotekach szkolnych i publicznych. Również z tej okazji organizowane są spotkania autorskie z pisarzami, bohaterami wyjątkowych wydarzeń oraz wiele innych akcji z książką w roli głównej. W naszej szkole uczciliśmy książkę w sposób szczególny… 16 maja 2019 r. nowoczesne pomieszczenia biblioteki w Szkole Podstawowej im. St. Marusarza w Wojciechowie wypełniały prawdziwe tłumy. Byli to uczestnicy organizowanego po raz piaty w naszej gminie konkursu „W Królestwie Słowa i Obrazu”. Jego celem było stworzenie uczniom szkoły podstawowej możliwości prezentacji własnych umiejętności czytelniczych, zdobywania doświadczenia w występach publicznych oraz promowania swoich talentów plastycznych. Już o godziny 9.00 zaproszeni goście - nauczyciele szkół podstawowych z Łubek, Maszek, Palikij, Miłocina i Wojciechowa oraz miłośnicy czytania książek - uczestnicy konkursu – zostali powitani przez Panią Jolantę Dudę - Dyrektora naszej placówki, a następnie przez kilka godzin oddawali się przyjemności słuchania fragmentów opowieści z lat minionych. Hasło tegorocznej edycji brzmiało bowiem – „Lektury naszych rodziców”. Uczniowie prezentowali fragmenty utworów, które kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu królowały na listach lektur szkolnych. Wspominaliśmy kota Filemona, krasnala Hałabałę, Antka i wielu innych książkowych bohaterów.
Prezentacje 35 uczniów klas I – III oraz IV – VI oceniało profesjonalne jury w składzie: Pani Agnieszka Winiarska (redaktor „Gazety Bełżyckiej”) oraz Pani Urszula Mirosław (instruktor GOK w Wojciechowie).Wybór zwycięzców nie był łatwy, ale po długich obradach udało się wskazać tych, którzy z czytaniem radzą sobie prfekcyjnie. Najlepsze prace plastyczne, które powstały w wyniku inspiracji książkami, a było ich w tej edycji aż 78, wyłoniło jury - Pani Zofia Kotwicka oraz Pani Katarzyna Kalicka (nauczyciele plastyki). Pomagali im także pracownicy świetlicy szkolnej. Wszystkie obrazy były prezentowane na towarzyszącej konkursowi wystawie.
Laureaci konkursu pięknego czytania:
Klasy I- III
Mistrz Słowa:
Klaudia Tarka – klasa III ( SP w Łubkach)
Wicemistrz Słowa:
Wiktor Michałek – klasa II (SP w Wojciechowie)
Oliwier Sętkowiak – klasa III (SP w Maszkach)
Wyróżnienia:
Karolinaa Duda - klasa I ( SP w Palikijach)
Emilia Dmitruk – klasa I (SP w Wojciechowie)
Julia Pluta – klasa II (SP w Miłocinie)
Jakub Mirosław – Pyda – klasa II (SP w Maszkach)
Klasy IV-VI
Mistrz Słowa:
Zuzanna Mirosław - klasa IV ( SP w Wojciechowie)
Wicemistrz Słowa:
Wiktoria Gałecka - klasa V (SP w Łubkach)
Iga Rusa – klasa V (SP w Miłocinie)
Wyróżnienia:
Ada Dmitruk - klasa V ( SP w Wojciechowie)
Agata Piróg - klasa IV ( SP w Wojciechowie)
Julia Czerniec – klasa IV (SP w Łubkach)
Patryk Koral – klasa IV (SP w Miłocinie)
Laureaci konkursu plastycznego:
Klasy I - III
Mistrz Obrazu
Bartłomiej Filipiak – klasa II (SP w Łubkach)
Wicemistrz Obrazu
Ksawery Mirosław – klasa II (SP w Miłocinie)
Oliwier Wojtaszko – klasa II (SP w Wojciechowie)
Wyróżnienia
Karolina Duda - klasa I (SP w Palikijach)
Alicja Franczak – klasa II (SP w Miłocinie)
Oliwier Żelazo - klasa II (SP w Wojciechowie)
Klasy IV – VI
Mistrz Obrazu
Julia Małachowska – klasa VI (SP w Wojciechowie)
Wicemistrz Obrazu
Julia Czępińska - klasa V (SP w Wojciechowie)
Aleksandra Kozak - klasa VI (SP w Łubkach)
Wyróżnienia
Martyna Stachyra – klasa VI (SP w Wojciechowie)
Ada Dmitruk – klasa V (SP w Wojciechowie)
Gabrysia Pomorska – klasa VI (SP w Wojciechowie)
Najważniejsza część spotkania, czyli wręczanie nagród, przebiegała z udziałem Pana Artura Markowskiego Wójta Gminy Wojciechów, który zaszczycił nas swoją obecnością i był podbudowany liczbą uczestników konkursu oraz liczbą nadesłanych prac plastycznych. Wszyscy miłośnicy czytania otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne nagrody rzeczowe, a autorzy prac plastycznych zabawne zakładki do książek wykonane przez uczniów naszej szkoły i Panią Renatę Małachowską. Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni wrócili do domu z nagrodami rzeczowymi, których fundatorami byli: Pani Agnieszka Gąska - Dyrektor GOK oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku oraz gier i zabaw przygotowanych przez uczniów klas szóstych.
Miła atmosfera oraz ogromne zainteresowanie konkursem sprawiły, że jego organizatorzy – Panie Agnieszka Bardzel, Małgorzata Ceglarz – Chołody, Agnieszka Dmitruk oraz Bożena Wielowińska - już snują plany na kolejny rok, bo kto czyta książki, ten pobudza swoją wyobraźnię, przenosząc się w świat wykreowany przez autora. Ja zaś życzę wszystkim - tym najstarszym i najmłodszym czytelnikom, tym z długim stażem i tym początkującym - wspaniałej lektury i mocnego „zaczytania się”…
Małgorzata Ceglarz - Chołody
Powered by aSc EduPage