Święta coraz bliżej :)
Przedszkolaki wybrały się z kolędą po naszym Wojciechowie.
Odwiedziliśmy Urząd Gminy, Ośrodek Zdrowia, Gminny Ośrodek Kultury, Bank Spółdzielczy oraz Pocztę
aby życzyć wszystkim
Wesołych Świąt!
Święta coraz bliżej :)
Przedszkolaki wybrały się z kolędą po naszym Wojciechowie.
Odwiedziliśmy Urząd Gminy, Ośrodek Zdrowia, Gminny Ośrodek Kultury, Bank Spółdzielczy oraz Pocztę
aby życzyć wszystkim
Wesołych Świąt!
Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym konkursem, jesteście cudowni! <3
Nagrody i wyróżnienia zostaną rozdane po powrocie do nauki stacjonarnej :)
Wesołych Świąt!
W dniu 8 grudnia przedstawiciele naszej szkoły odebrali nagrodę za II miejsce w kategorii szkolnej w konkursie "Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy". Nagrodą jest karta podarunkowa o wartości 2 tysięcy złotych oraz upominki dla wszystkich, którzy zaanagażowali się w tworzenie ogrodu przynosząc rośliny, skrzynki, palety, budując ule.
Dzieciaki były przeszcześliwe z otrzymanych nagród
Jesteśmy dumni z naszego ogródu. Postaramy się aby jeszcze długo cieszył nasze oczy.
Klasa II życzy wszystkim Wesołych Świąt!
Zakończyła się zbiórka słodyczy, kawy, herbaty dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie przy ul. Kosmonautów. Łącznie zebrano 87,2 kg słodyczy.
Dziękujemy!
Wiecie co?
Tak utalentowanych i kreatywnych rodziców i dzieci życzymy każdej szkole!♥️
Zapraszamy wszystkich na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ!🎄🎄🎄
Wszystkie prace są przepiękne i nie jesteśmy w stanie ich wycenić. Mamy nadzieję, że każdy z Was uczciwie oceni wkład pracy i zaangażowanie wykonawców.
Pieniążki wrzucamy do skarbonki obok choinki💸
Będą one przekazane na nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie.
DZIĘKUJEMY! ♥️🎄
Stan Wojenny w Polsce(1981-1983)
40 rocznica ogłoszenia stanu wojennego
13 grudnia 1981- 13 grudnia 2021r.
13 grudnia 1981 wprowadzono niezgodnie z konstytucją na terenie całego kraju stan wojenny (wówczas PRL Polska Rzeczpospolita Ludowa) .
Internowano ponad 10 tysięcy działaczy związanych z ,,Solidarnością”. Zginęło około 40 osób w tym 9 górników z Kopalni ,,Wujek”. O wprowadzeniu stanu wojennego poinformował generał Wojciech Jaruzelski podczas przemówienia w Polskim Radiu i Telewizji.
Stan wojenny został zawieszony 31 grudnia1981 a zniesiono go 22 lipca 1983roku.
W związku z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (13.12.1981) głównym hasłem i znakiem, który symbolizować ma tegoroczne obchody będzie ŚWIATŁO WOLNOŚCI - świeczka zapalona w oknie w godzinach wieczornych.
"6 grudnia, jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie...
Dziś grzeczne dziecko prezent dostanie!"
Zapraszamy do udziału!🎄
29 listopada w grupach przedszkolnych i klasach I-III Szkoły Podstawowej w Wojciechowie, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych przygotowywali się do tego ważnego dnia biorąc udział w konkursie na „Misiowy plakat”. Konkurs cieszył się tak dużą popularnością jak nigdy dotąd, bo wpłynęło blisko 100 prac. „Galerię Misiów” można było podziwiać w sali gimnastycznej, a na dzieci czekały liczne nagrody.
Ponadto uczennice klasy 6 i 3 przygotowały dla najmłodszych przedstawienie o „Misiu Pysiu”, który szukał przyjaciela, a przy okazji swych licznych przygód, uczył dzieci zasad bezpiecznej zabawy.
Mamy nadzieję, że tę nieco inną lekcję o bezpieczeństwie dzieci zapamiętają na długo.
Agnieszka Dmitruk
Jolanta Madej
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojciechowie pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców włączyli się do akcji przygotowania kartek z pozdrowieniami i wyrazami wsparcia dla pełniących służbę na naszej wschodniej granicy żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz funkcjonariuszy Służby Granicznej i Policji.
Uczniowie z wielkim entuzjazmem zareagowali na apel organizatora przedsięwzięcia – Fundacji Niepodległość i Lubelskiej Kurator Oświaty. Wykonaliśmy łącznie 81 kartek i laurek o charakterze patriotycznym.
Uczniowie kierując się sercem, wrażliwością i dobrą wolą przesłali w swoich kartkach i laurkach ciepłe słowa otuchy i wdzięczności dla służb mundurowych, broniących naszego bezpieczeństwa.
Pracę nad kartkami stały się okazją do wprowadzenia uczniów w tematykę patriotyczną związaną z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, ale także pretekstem do pogadanek o obecnej sytuacji na wschodniej granicy Polski.
Udział w tej wyjątkowej inicjatywie zapewnił uczniom niezapomnianą ucztę edukacyjną i wychowawczą.
21 listopada obchodzono Światowy Dzień Życzliwości, Klub Wolontariusza w naszej szkole zachęcał do tego by odbył się on w naszej szkole dziś (29.11.2021) i odbywał się każdego dnia.
Prawdziwej życzliwości nie można kupić, jednak można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia w domu, w szkole, w sklepie, na ulicy…
Uśmiech, dobre słowo, pomoc przy drobnych rzeczach np. przekazanie choremu koledze czy koleżance pracy domowej, otwarcie komuś drzwi do sklepu, podzielenie się czymś czy pożyczenie czegoś to mało, a zarazem tak wiele.
Wystarczy by każdy z nas zrobił coś dobrego: bo jak powiedział Pascal:
,,Dobre słowa nie kosztują dużo,
choć czynią wiele dobrego”.
Dlatego Wolontariusze zachęcali do wylosowania życzliwych słów przygotowanych na ten dzień i częstowali naszych uczniów i nauczycieli słodyczami.
"Kiedy wieczór andrzejkowy
rzuci na nas swoje czary,
wróżbie wierzyć jest gotowy,
każdy nawet niedowiarek.
W ostatnich dniach listopada,
powróżyć sobie wypada,
powróżyć czymkolwiek, warto;
wyciągniętą z talii kartą,
butami, stopionym woskiem,
by przyszłość poznać choć troszkę.
Wyśmienita jest zabawa,
Andrzejkowa we wróżenie,
trzeba jednak ją traktować
z lekkim oka przymrużeniem."
Już wkrótce święta Bożego Narodzenia – radosny czas w roku, obfitujący w liczne podarki i prezenty. Ale czy dla wszystkich? Jak co roku pragniemy zwrócić uwagę naszych uczniów na sytuację osób wymagających pomocy.
Klasy 1-3 i Klub Wolontariatu organizują świąteczną zbiórkę słodyczy dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie ul. Kosmonautów 78. Zapraszamy do wsparcia naszej akcji nauczycieli i uczniów klas starszych. Słodycze, herbatkę czy kawę prosimy przynosić do wychowawców klas młodszych i pedagoga szkolnego do dnia 10 grudnia 2021r.
Liczymy na Wasze wsparcie!
Dary gromadzimy w pokoju nauczycielskim oraz w gabinecie pani pedagog.
Rozpoczynamy wielką kampanię promowania postaw szacunku i akceptacji dla odmienności.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Jest to odpowiedź na rosnącą falę wszelakiej nietolerancji, takiej jak rasizm czy antysemityzm. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji.
,,Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”
W „Deklaracji…” czytamy także, że tolerancja to:
W naszej szkole Dzień Tolerancji rozpocznie dwutygodniową kampanię pod hasłem: „Każdy inny, wszyscy równi”. Celem tej akcji ma być kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i empatii. Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tych dniach będą towarzyszyły uczniom, pogłębią ich wiedzę na temat tolerancji, staną się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzą nasze serca i zachęcą do walki z brakiem wyrozumiałości dla innych. A już wkrótce relacja z podjętych wyzwań…
Małgorzata Ceglarz - Chołody
Uczennice naszej szkoły wzięły udział w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim poświęconym twórczości Bronisława Pietraka. Organizatorzy konkursu to Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Garbowie oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych „Wektor” w Garbowie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Patronat nad konkursem objęła Lubelska Kurator Oświaty pani Teresa Misiuk. Mimo pandemii w zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie z klas 4-8 z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowały: Adrianna Krojańska z kl. 4, Milena Twardowska z kl. 5a, Aleksandra Cybula z kl. 8a, Zuzanna Twardowska z kl. 8a. Recytatorki stanęły na wysokości zadania i pięknie powiedziały niełatwe teksty ludowego poety z Garbowa, o czym możemy się przekonać, czytając jeden z jego wierszy:
Jestem sobie chłopem z chłopa,
We wsi jażem urodzony,
Więc dlatego kocham wioskę
I ojczyste swe zagony.
Ukochałem pracę na wsi,
Z przyjemnością w polu orzę.
Świt mnie rano w pole goni,
Sprowadzają z pola zorze.
Moja chatka więcej warta,
Niźli kamienica z miasta,
Bom ukochał to, co wiejskie,
Bo ja jestem chłop i basta!
Trudność recytowania tej poezji została doceniona przez jurorów. Oto wyniki naszych uczennic:
W kategorii kl. 4-6:
I miejsce – Milena Twardowska (opiekun: p. Agnieszka Bardzel)
III miejsce – Adrianna Krojańska (opiekun: p. Małgorzata Ceglarz - Chołody)
W kategorii kl. 7-8:
II miejsce – Zuzanna Twardowska (opiekun: p. Agnieszka Bardzel)
Jesteśmy bardzo dumni z naszych recytatorek, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Warto także wspomnieć, że Julia Czępińska z klasy 8a wykonała na ten konkurs pracę plastyczną. Możecie ją obejrzeć wśród zdjęć.
Małgorzata Ceglarz - Chołody
Powered by aSc EduPage