Nasza szkoła trzyma kciuki za reprezentację!
Kto wygra mecz?
Polska!
Nasza szkoła trzyma kciuki za reprezentację!
Kto wygra mecz?
Polska!
Życzliwość ma moc! 21 listopada jest obchodzony Dzień Życzliwości. Przedszkolaki postanowiły wyjść ma ulicę Wojciechowa, aby życzyć wszystkim „MIŁEGO DNIA” i podarować słodki upominek.
Pamiętajmy, że dzięki niewielkim gestom, uśmiechom i zwyczajnej ludzkiej życzliwości możemy sprawić komuś radość. Przedszkolaki wiedzą jakie to ważne, a ich uśmiechnięte buzie rozweselą nawet największego ponuraka 😊
Dzielmy się na co dzień swoją pozytywną energią i pokazujmy, że życzliwość rzeczywiście ma moc!
Zajęcia w klasie Ia "Polska moja Ojczyzna"
Dzięki Laboratoria Przyszłości nasi uczniowie mogą ćwiczyć swoją sprawność manulną przy pomocy długopisów 3d.
Zobaczcie jaka to świetna zabawa!
10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
W montażu słowno – muzycznym uczniowie przypomnieli dzieje naszego narodu oraz okoliczności odzyskania niepodległości.
11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wraz z panią Renatą Małachowską oraz innymi nauczycielami, przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.
W czasie zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu naszego państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace dotyczące symboli naszej państwowości.
Czytane były także wiersze na temat tego święta, dzieci wysłuchały pieśni patriotycznych i melodii żołnierskich.
Świetlica szkolna zorganizowała również konkurs pt. ,,Flaga Polski”. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Powstało bardzo wiele ciekawych i kolorowych prac, wykonanych różnorodną techniką. Komisja konkursowa miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję.
Renata Małachowska
"Jest takie miejsce na mapie świata
Gdzie mieszka mama, ja no i tata
Gdzie płynie Wisła, gdzie są Mazury
U góry Bałtyk, na dole góry
Tu swą wielkością wszystkich zachwyca
Miasto Warszawa, nasza stolica
a Orła zdobi złota korona
Flaga powiewa, biało-czerwona"
W uroczystej Mszy Świętej , która odbyła się z okazji Święta Niepodległości w kościele św. Teodora w Wojciechowie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza, aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość.
Narodowe Święto Niepodległości
W dniu 8 listopada uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej przez Panie – Agnieszkę Bardzel, Małgorzatę Ceglarz – Chołody i Katarzynę Kędzierską w ramach akcji Narodowego Czytania. Na nasze zaproszenie odpowiedział także Pan Artur Markowski – wójt Gminy Wojciechów
Głównym powodem, dla którego zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, była oczywiście akcja o nazwie NARODOWE CZYTANIE, którą w 2012 r. roku zainicjował Pan Bronisław Komorowski – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
W tym roku tekstem wybranym do prezentacji były niezapomniane utwory z cyklu „Ballady i romanse” napisane przez Adama Mickiewicza, które od dziesiątków lat łączą pokolenia Polaków. Dlaczego akurat utwory romantycznego wieszcza? Na to pytanie znajdziemy odpowiedź w słowach Pana Prezydenta Andrzeja Dudy:
Kiedy Polski nie było na mapie Europy, to właśnie romantyzm uformował nasz patriotyzm, ocalił narodową tożsamość i duchowość, a także odkrył piękno naszej kultury ludowej. Chciałbym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie jeszcze bardziej umocniło jedność i poczucie wspólnoty Polaków na całym świecie. I żeby – jak zawsze – było dla nas wspólnym świętem czytelnictwa.
Dziś, w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, wolnościowe idee romantyzmu znów są niezwykle aktualne. Zagrzewają do boju o suwerenność, wzmacniają odwagę i męstwo, kształtują postawę solidarności z uciskanymi. Za naszą wschodnią granicą dzieje się to, czego sami jako Polacy niejeden raz doświadczaliśmy w historii.
Uczestnicy spotkania mogli poczuć ducha romantycznej literatury: obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów klasy 7, następnie zaprezentowano wybrane ballady Adama Mickiewicza. Czwartoklasiści przenieśli nas w świat ballady „Pani Twardowska”, pomógł im w tym Pan Artur Markowski, który doskonale poradził sobie z tym czytelniczym wyzwaniem, uczniowie klasy 6a wcielili się w bohaterów utworu pt. „Świtezianka”, następnie ósmoklasiści zaciekawili nas fragmentem ballady pt. „Lilije”, na finał przewidziano odczytanie tekstu „Powrót taty”. Z tym zadaniem radzili sobie uczniowie klasy 5. Na zakończenie Pani Dyrektor Monika Kowalska – Ternes zaprezentowała i odczytała zebranym podziękowanie, które nasza szkoła otrzymała od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Otrzymaliśmy także pamiątkowe wydanie „Ballad i romansów”.
Uczestnicy spotkania mogli wziąć również udział w grze przygotowanej przez chłopców z klasy 5, która tym razem pozwalała na legalne korzystanie z telefonów na terenie szkoły. Był to test wiedzy o Adamie Mickiewiczu i jego balladach wykorzystujący kody QR. Sądząc po liczbie odpowiedzi, jakie otrzymaliśmy, quiz się podobał i zainteresował wielu uczniów.
Organizując to spotkanie, mieliśmy nadzieję, że wspólna lektura utworów narodowego wieszcza na nowo ukaże fenomen polskiego romantyzmu i wywoła refleksję nad naszą kulturą i historią. Patrząc na reakcję widowni podczas prezentacji tekstów, wiemy, że na tej lekcji języka polskiego i historii udało się zrealizować zaplanowane cele. Uczniowie, jesteśmy z Was naprawdę DUMNI!
Dzień Postaci z Bajek to chyba najbardziej lubiane przez nasze przedszkolaki święto. Tego dnia mogą wcielić się przeróżne postacie z bajek, zamienić się w księżniczki i superbohaterów. W tym roku świętowaliśmy nieco inaczej, ponieważ Panie postanowiły przygotować dla przedszkolaków niespodziankę w postaci przedstawienia. Dzieci doskonale znały bajkę o „Czerwonym Kapturku” , dlatego ostrzegały główną postać przed skradającym się wilkiem. Zabawy było co nie miara, zarówno dla dzieci jak i dla Pań.
Lubimy tak z Wami spędzać czas! Wasze roześmiane buzie to najlepsza nagroda :)
Nasze przedszkolaki są najdzielniejsze na świecie!
4 listopada odbyło się Pasowanie na przedszkolaka.
Dzieciaki pięknie zaśpiewały, zatańczyły i wyrecytowały wierszyki.
Jesteśmy z Was dumni! Witamy Was w naszym gronie! :)
Weźmy więc Maryję za rękę !
Uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli różne materiały i wykonali różańce. Oto ich prace!
W październiku, dzieci z oddziałów przedszkolnych, wraz ze swoimi rodzicami, wzięły udział w konkursie : „Jesienny wianek z darów natury”. Jak widać na przygotowanej wystawie, inwencja twórcza uczestników nie miała granic! :-) Wielkie brawa dla wszystkich!
P.S. Wyniki konkursu już wkrótce :-)
Dzięki uprzejmości GOK w Wojciechowie przedszkolaki z grup 5 i 6-latków mogły uczestniczyć w zajęciach w Wieży Ariańskiej. Pani ciekawie opowiedziała nam historię powstania tego miejsca. Dzieci z zainteresowaniem oglądały eksponaty w Muzeum Kowalstwa oraz zapoznały się z ekspozycją w Muzeum Regionalnym.
Konkurs zorganizowano z okazji Dnia Drzewa, który przypada na 10 X i Dnia Krajobrazu – 20 X.
Przesłane przez uczniów zdjęcia odzwierciedlają piękno drzew, które promują walory przyrodnicze naszego regionu. Kolekcja zdjęć została zaprezentowana na tablicy SU. Chętni uczniowie wzięli udział
w głosowaniu.
Wyniki konkursu:
Laureatem konkursu jest – Dąb bezszypułkowy – autor zdjęcia: Emilia Dmitruk, kl. 5
Wyróżnienie I – Dąb czerwony – Marlena Gugała, kl. 4
II – Brzoza drobnolistna – Iga Mirosław, kl. 4
III – Grab pospolity – Katarzyna Iwaniak kl. 6 a
W kategorii ,, Drzewo rodzinne ’’
Wyróżnienie I – Kasztanowiec pospolity – autor zdjęcia Dominik Rybacki, kl. 4
II – Orzech włoski – Mateusz Stec – kl. 8
Wyróżnienie w kategorii ,, W grupie raźniej’’ – Klon pospolity - Katarzyna Gorgol, kl. 8
Laureatom i wyróżnionym gratulujemy!
Dziękujemy: uczestnikom konkursu za przesłane zdjęcia, aktywnym za oddany głos oraz wszystkim, którzy dostrzegli piękno drzew – naturalny element krajobrazu.
Organizatorem konkursu była nauczycielka geografii i przyrody - EK
,,Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...’’
ks. Jan Twardowski
Szkoła Podstawowa w Wojciechowie przystąpiła kolejny raz do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”( #SzkołaPamięta ), której celem jest upamiętnianie ważnych rocznic, wydarzeń, postaci oraz dzielenie się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach.
Przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klasy VI b z A. Chmielewskim, E.Kwiatkowską porządkowali na cmentarzu w Wojciechowie groby żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej oraz teren wokół pomników, które łączy wspólna idea walki o wolność ojczyzny: żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej z terenu Gminy Wojciechów i Tadeusza Kościuszki. Uczniowie klasy 1-3 z wychowawcami złożyli pod pomnikami chryzantemy i zapalili znicze .
Delegacje klas 4-8 pod opieką p. E.Kwiatkowskiej i p. J. Madej udały się na miejscowy cmentarz, aby również złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach pomordowanych żołnierzy Armii Krajowej, właścicieli Wojciechowa, księży służących w Parafii św. Teodora w Wojciechowie oraz zmarłych nauczycieli-dyrektorów uczących w naszej szkole.
Jesiennemu wyjściu na cmentarz towarzyszyła uczniowska zaduma i refleksja wszystkich na temat ważności upamiętniania ważnych rocznic ,świąt i postaci . Uczniowie zrozumieli jak istotna jest pamięć dla przyszłych pokoleń o poległych żołnierzach i osobach zasłużonych dla naszego lokalnego środowiska.
To była ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego.
Cóż tu powiedzieć - egzamin zdany!
Takich pierwszaków chętnie witamy!
Sporo już wiecie, sporo umiecie,
dalej się tutaj kształcić będziecie!
W dniu 27 października 2022 roku, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyła się uroczystość ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH. Był to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich rodziców oraz całej społeczności szkolnej. Dzieci ubrane w galowe stroje wyglądały odświętnie,a biało - czerwone kotyliony sprawiły, że nastrój stał się podniosły i uroczysty.
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Po występie, Pani dyrektor Monika Kowalska-Ternes dokonała aktu pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia czerwonym ołówkiem. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie.
Na zakończenie, aby upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, a rodzice i uczniowie klasy II obdarowali „nowo upieczonych” uczniów prezentami. Po skończonej akademii nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek.
Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!
Dzień Dyni to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym, jak wartościowym jest warzywem. Tego dnia w naszej szkole było bardzo pomarańczowo :)
Nasi najmłodni uczniowie świętowali aktywnie. Nauka połączona z doskonałą zabawą, bieg z przeszkodami, rzucanie do celu i dyniowe gąsiennice, czyli po prostu świetna zabawa!
Powered by aSc EduPage